További képek és információk
Az új Fantomok professzionális célokra nyújtanak professzionális megoldásokat. A 61 billentyűs Fantom-S és a 88 billentyűs (kalapácsmechanikás) Fantom-S88 tökéletes kombinációi a MIDI és audió alkalmazásoknak. A hangszerek tartalmaznak egy továbbfejlesztett samplert valósidejű Time-Strech, Chop, és a vadonatúj Skip Back Sampling funkciókkal. A dinamikus padok, az új gyári hangszínek, a beépített Mastering processzor és az USB-n keresztül történő fájlcserélgetés segítségével pillanatok alatt válik az ötletből kész mű.
A Fantom-S modellek elsősorban az egyre inkább népszerűbb egyéni produkciókat célozzák meg, hogy a lehető legmegbízhatóbb kombinációját használhassuk az audió és MIDI adatoknak, kiegészítve vadonatúj ROM hullámformákkal.
További funkciók
Egy Audió-MIDI erőmű
A koncepció az eredeti Fantom-nál a kreativitás maximális biztosítása volt. A Fantom-S esetében mindezek a tulajdonságok kiegészülnek az audió források által nyújtott kimeríthetetlen lehetőségekkel. Az audió minták érkezhetnek külső jelforrásból az analóg bemeneteken, vagy betölthetők az USB csatlakozón keresztül egy számítógépről, majd rugalmasan kezelhetők akár a 4 Tone egyikeként. Természetesen a MIDI adatokkal együtt, az audió minták ugyanúgy bekerülhetnek a szekvenciába egy dalon belül. Az egészben az a legjobb, hogy a minták automatikusan igazodnak a tempóváltozásokhoz, köszönhetően a valósidejű Time-Strech funkciónak.
A Fantom-S 32MB memóriával van gyárilag feltöltve, ami akár 288 MB-ig bővíthető (2x SRX módban). Ez bőven elég lehet a minták tárolására, és lehetőséget biztosít a kész dalok re-sampling-elésére, aminek segítségével egy darab .WAV/AIFF fájlként tudjuk exportálni a számítógépünkre, hogy aztán CD-t írhassunk belőle.
Hogy a minták kezelése még egyszerűbb legyen a Roland egy Dynamic Pad Bank elnevezésű gomb-csoportot helyezett el a kezelőfelületen, amelyek segítségével akár ROM hullámformákat vagy RPS-eket is indíthatunk.
Egy másik lényeges Roland találmány a Skip Back Sampling. Ez a funkció folyamatosan rögzíti a játékot, tehát ezentúl nem fogjuk elveszíteni a jó ötleteinket. Könnyebbséget jelenthet továbbá a kontroller-mozgások utólagos rögzítésében is.
A Mixer View képernyőn precízen nyomon követhetjük a keverőnk mindenkori állapotát beleértve az effekteket, panoráma beállításokat -, pont úgy mintha egy digitális mixerrel dolgoznánk. A Layer és Key-zone beállítások szintén áttekinthetőbb képet nyújtanak a nagyméretű LCD kijelzőn. Valójában ezek a funkciók változtatják a Fantom-S-t workstation-ből igazi stúdióvá.
Teljeskörű effektezési lehetőség, és Master funkció
A Fantom-S-ben megtalálhatók mindazok a csúcsminőségű effektek, amelyek végső formát adhatnak dalainknak. Kezdve a 24-bites zengetőtől, át a kórusokon, egészen a professzionális Delay-ekig. A három multieffekt processzor nyújt további lehetőségeket a szinkron-Delay, Lofi-processzor, COSM gitárerősítő szimuláció, Slicer, Isolator stb. segítségével ötleteink megvalósításához. Szerzeményünk végső kozmetikázásához segítségünkre lesz a dedikált Mastering processzor: a sminkmester ez esetben egy többsávos kompresszor.
A hangszerek jövője: a V-LINK
A V-LINK egy vadonatúj Roland fejlesztés. Segítségével vizuális effektekkel kombinálhatjuk zenei előadásunkat.
A Roland DV-7PR Digitális Video Workstation-nal (külön megvásárolható), indíthatunk videó-bejátszásokat a Dynmic Padok-ról, vagy a szekvenszerről.