Termékjellemzők
  • 61 dinamikus billentyű (csatorna Aftertouch)
  • 16 Part multitimbralitás
  • 24 hang polifónia
  • többszörös oszcillátor-technológia (analóg, PCM, külső forrásból)
  • saját minták használhatók, akár kombinálva a 300 beépített PCM mintával
  • függetlenül állítható Pitch, Time, Formant paraméterek Variphrase technológiával
  • érintő-képernyő az editáláshoz
  • új fejlesztésű kontrollerek: Timetrip Pad és Twin D-beam
  • új COSM szűrők és effektek
  • programozható Arpeggiator
  • USB kapcsolat számítógéppel a .WAV/.AIFF file-ok cserélgetéséhez és MIDI kapcsolathoz
  • 2 sztereó kimenet, sztereó Mic/Line bemenet, digitális ki/bemenet
  • V-Link
  • bővíthető Microdrive, SmartMedia vagy CompactFlash kártyákkal

További képek és információk

A valóságon túl...

A Roland V-Synth egy vadonatúj, élettel és mozgással teli hangzásvilágot tár elénk. Képzeljünk magunk elé egy szintetizátort, ami kombinálja a többszörös oszcillátor-technológiákat a valósidejű kontroller funkciókkal, amelyek befolyásolhatják akár a hullámforma hangmagasságát, hosszát vagy formánsát egyaránt. Ezenkívül adjunk hozzá képzeletben egy Sampler-t, hogy saját hullámformákkal dolgozhassunk, adjuk hozzá a vadonatúj COSM szűrő rendszert, egy Arpeggiatort és valósidejű kontrollerek armadáját. A végeredmény nem más, mint a Roland V-Synth: hogy újraértelmezhessük a hangkeltés világát...

Érintés-érzékeny kijelző

Rövid történeti áttekintés

Az analóg és digitális szintetizátorok elsődleges célja valamikor az volt, hogy emulálják az akusztikus hangszerek hangzását. Ez, köszönhetően a PCM alapú ROM hullámformákkal rendelkező eszközöknek, már a tökéletesség határát súrolja, a piacon mégis óriási igény keletkezett a valódi analóg ősök eredeti hangzására. A V-Synth a Roland válasza arra a rég feltett kérdésre, hogy miként állítsunk elő olyan hangzásokat, ami teljesen más, mint minden eddig ismert lehetőség.

 

A hangszert azoknak fejlesztették ki, akik nincsenek megelégedve a hagyományos digitális, vagy analóg szintetizátorokkal. Nem arra van kitalálva, hogy utánozzuk egy akusztikus nagyzongora hangját, hanem hogy áttörjük a mai elképzeléseket, amelyek a hangszerkesztés fogalomkörébe tartoznak. A továbbfejlesztett Variphrase oszcillátor még jobb minőséget biztosít, a vadonatúj „Time Trip” funkció pedig korlátlan lehetőségeknek ad utat az audió minták tekintetében. Az analóg modellezésű oszcillátorok még több teret engednek a hangszínek modulálására.

Az újratervezett kontrollereknek köszönhetően, mint például a TimeTrip Pad, a Twin D-Beam vagy az Arpeggiator, óriási lehetőségek tárulnak a felhasználó elé. Ezek segítségével adhatunk a hangoknak életet és mozgást, hogy a kifejezés egy magasabb szintjére léphessünk.

 

A könnyen kezelhető felhasználói felület és az erőteljes hangforrás kombinációja a hangeditálás egy új dimenzióját tárja elénk. Ha például a TimeTrip Pad-ra gondolunk, a hullámformát az ujjhegyünkkel formálhatjuk, mintha közvetlenül a V-Synth szívébe nyúlnánk.

COSM Display

MOD Type Display

TimeTrip Oscillator Display

Sample Pre-Effect Display

TimeTrip Pad Display

Arpeggiator Display

További funkciók

Variálható oszcillátorok: a V-Synth szíve

A V-Synth minden eddigitől eltérő oszcillátorai esetén három különböző típus közül választhatunk:

  1. A PCM oszcillátor erőssége a Variphrase-ben rejlik. Válasszunk a beépített hangok százai közül, vagy a saját Sampling minták bármelyikét! A Time Trip funkció segítségével a minta hosszát aztán kedvünk szerint formálhatjuk. Lelassíthatjuk, felgyorsíthatjuk, visszafelé játszhatjuk bármilyen sebességgel anélkül, hogy a hangmagasság és a formáns változna.
  2. Az analóg modellezés a második oszcillátor típus. Itt kilenc különböző hagyományos hullámformát találunk, amelyek a Roland legfrissebb modellezési technológiáját alkalmazzák.
  3. A harmadik oszcillátor az ún. „External Audio Processing”, aminek segítségével külső jelforrást is feldolgozhatunk. Mind a három oszcillátor egymásra keverhető, modulálható.

 

Kifejező programozás, struktúra- elrendezés

A V-Synth hangforrása a különböző struktúra választások alapján, többféle módon konfigurálható. Az előlapon elhelyezett gombok segítségével könnyen eligazodhatunk a módozatok között, a megannyi potméter nagy könnyebbséget jelent a paraméterek közti eligazodásban. A kiválasztott paraméter tovább szerkeszthető az érintős-kijelző segítségével, könnyen átlátható minden fontos érték és számadat, figyelemmel tudjuk követni a burkológörbék alakulását.

 

COSM-rendszer és effektek

A hagyományos szűrők helyett a V-Synth két COSM modellezésű szűrőt használ. Lehetőségünk van például kiválasztani egy analóg modellezésű szűrőt, de akár új típusú processzorokat is használhatunk, mint például polifónikus gitár-erősítő szimulátort, Wave Shaper-t, Resonator-t vagy az egyedülálló Side Band Filter-t. Természetesen ezen kívül lehetséges még rendszereffektek használata tíz Reverb-típussal, nyolc különböző kórussal, és 41 multieffekt-algoritmussal.

 

Végtelen lehetőségek az USB-vel

Az analóg-digitális ki-bejáratok és az USB port végtelen teret biztosít az egyedi hangok kialakításához. A bemeneteket használhatjuk saját minták rögzítésére, az USB port a .WAV/AIFF típusú fájlok mozgatását teszi lehetővé a szintetizátor és egy számítógép között, rögzíthetjük beállításainkat, vagy használhatjuk egyszerűbb MIDI kapcsolat kialakításához. Re-sampling funkció szintén található az eszközben, ami rögzítheti akár a valósidejű kontroller-mozgásokat, effektusokat. A gyári beállítások mindegyike felülírható, még több teret hagyva a felhasználó saját elképzeléseinek. Egy speciális PC-Card adapterrel pedig többféle adathordozót használhatunk rögzítésre, mint például SmartMedia, CompactFlash vagy MicroDrive.

 

V-LINK: Miért korlátoznánk magunkat csak a zenére?

A V-LINK egy vadonatúj Roland fejlesztés. Segítségével vizuális effektekkel kombinálhatjuk zenei előadásunkat.

A Roland DV-7PR Digitális Video Workstation-nal (külön megvásárolható), indíthatunk videó-bejátszásokat a V-Synth billentyűzetéről, változtathatjuk a visszajátszás sebességét a Bender-karral. A Time Trip Pad-del oda-vissza forgathatjuk a klip-részletet az ujjunkkal, a Twin D-Beam pedig akár a színösszetétel megváltoztatására is alkalmas. Fedezzünk fel új dimenziókat a hang és a kép világában, ez a V-Synth!

 

 

 



Impresszum  ::  Jogi nyilatkozat

Copyright © Roland East Europe Kft. 2008. Minden jog fenntartva.