www.rolandee.hu

Roland fórum

Nem vagy belépve.

#1 2006-08-06 14:44:36

lajoska
Vendég

Jogdíj kérdés

Kedves mindenki!

A szerzői jog csak az egyik része a problémának, mert ott van a hangfelvétel is, aminek van producere, aki lehet a szerzővel azonos, vagy akár egy másik személy is. Úgyhogy nem csak a zeneműkiadóval kell beszélni, hanem a hengfelvételkiadóval is. Nem beszélve arról, hogy a Prodigy hány alkalommal használt hangmintákat, és még előfordulhat az is, hogy egy hangmintát tartalmazó részletből szeretnél hangmintát venni. Jogi szempontból teljes erdő, a dolog erkölcsi és művészeti aspektusairól meg inkább ne is beszéljünk. Érdemesebb tehát kevésbé ismert előadóktól lopni, vagy a felismerhetetlenségig torzítani a mintát, illetve olyan kontextusba helyezni,hogy ne legyen felismerhető.

Peace

 

#2 2003-11-24 17:58:20

andersen
Tag
Regisztrált: 2003-09-30
Üzenetek: 2

Re: Jogdíj kérdés

Kedves Csaba,

Köszönöm a választ és fáradságot. Egyszer már volt rá példa, hogy az Artisjus megbírságolt azért, mert nem fizettem a telefon várakoztató hangért  jogdíjat. Nehéz volt értésükre adnom, hogy a szóban forgó cégnek NINCS váróhangja a telefonon.

Köszönöm mégegyszer,
A

Kilépett

 

#3 2003-11-20 10:09:19

Tóth Csaba
Tag
Regisztrált: 2003-11-11
Üzenetek: 14

Re: Jogdíj kérdés

Kedves Andersen!

Tudtam beszélni a hölggyel, aki a következő tájékoztatást adta: minden egyes dalrészlet, hangminta szerzői jogvédelem alatt áll. Tehát nem csupán jogdíjat kell fizetni, de engedélyt is kell kérni a szerzőtől vagy a zeneműkiadótól a felhasználásra.
Tehát a dolgok elintézésének a hivatalos útja egy engedély beszerzése (ebben az Artisjus tud segíteni, mert ha kell, megadják az adott zenemű jogtulajdonosának elérhetőségét) és az engedély birtokában szerződni kell az Artisjus-szal, mint jogkezelővel a jogdíj mértékéről.

Üdvözöl,
Tóth Csaba

Kilépett

 

#4 2003-11-19 15:02:23

admin
Site Admin
Regisztrált: 2003-09-14
Üzenetek: 9

Re: Jogdíj kérdés

Szervusz Csaba,

Ugye milyen jó kérdés? Nehéz rá pontos választ adni, lehet, hogz a bíroságnak kell majd kitalálnia roll. Na mindegy, türelmes vagyok, köszönöm a segítséget. A témában találtam amúgy pl. a következő címet, ajánlom bárkinek: extra.hu/verebics/[/url]

Üdv,
A

Kilépett

 

#5 2003-11-18 11:11:03

Tóth Csaba
Tag
Regisztrált: 2003-11-11
Üzenetek: 14

Re: Jogdíj kérdés

Kedves Andersen!

Szóval a hölgy betegállományban van (és nem szabadságon), lehet, hogy holnap lesz, de ez sem biztos. Rajta kívül senki nem tudott erre a kérdésre egyértelmű választ adni... Kérlek, légy még türelemmel, rajta vagyok!

Üdvözöl,
Tóth Csaba

Kilépett

 

#6 2003-11-14 12:38:26

Tóth Csaba
Tag
Regisztrált: 2003-11-11
Üzenetek: 14

Re: Jogdíj kérdés

Kedves Andersen!

Hívtam Gergely Andreát, de sajnos még ma is szabadságon van. Hétfőn jelentkezem.

Üdvözöl,
Tóth Csaba

Kilépett

 

#7 2003-11-11 08:37:08

Tóth Csaba
Tag
Regisztrált: 2003-11-11
Üzenetek: 14

Re: Jogdíj kérdés

Kedves Andersen!

Ebben a témában az Artisjus-nál Gergely Andrea a szakértő. Sajnos, ő ma és holnap szabadságon van, ezért türelmedet kérem a pontos válsz ügyében. Ígérem, hogy pénteken felhívom és megkérdezem, hogy mit kell tenni ebben az esetben, hogy legálisan járj el!

Üdvözöl, Tóth Csaba

Kilépett

 

#8 2003-11-10 16:10:02

andersen
Tag
Regisztrált: 2003-09-30
Üzenetek: 2

Re: Jogdíj kérdés

Sziasztok,

Ha egy websitehoz szeretnék loopokat csinálni, hangokat, ezt-azt, és kiveszem egy Prodigy szám első hangját, meg egy Robert Owens számból a nyihogást, majd felhasználom ezeket az oldalon, akkor megyek a dutyiba? Hogy van ez? Van egy limit, hogy hány taktusig vehetik ki számokból ezt-azt, vagy hogy felismerhetetlennek kell lennie? Van olyan, hogy hangminta védjegy?

Kösz,
a

Kilépett

 

Fórum lábléc