www.rolandee.hu

Roland fórum

Nem vagy belépve.

#1 2023-10-26 09:21:18

ZsoltIT.net
Tag
Regisztrált: 2023-09-20
Üzenetek: 2

LCL-Pro keverőpult lámpa XLR kompatibilitás

Lett időm kimérni az eszközt. A megoldást itt hagyom, ha másnak is kellene.

A Roland fordított polaritást alkalmazott a csatlakozónál, ami szerencsére szerelhető (csavarozható).
A fehér vezetéken van a + polaritás és a feketén a 0 V.
Jelen esetben a 3-as és 4-es tűn kellett felcserélni a két vezetéket a helyes polaritás érdekében.

Kilépett

 

#2 2023-09-20 11:01:31

ZsoltIT.net
Tag
Regisztrált: 2023-09-20
Üzenetek: 2

Re: LCL-Pro keverőpult lámpa XLR kompatibilitás

A napokban rendeltem egy Roland LCL-Pro keverőpult lámpát, mely 4 pólusú XLR csatlakozóval van ellátva. Egy Allen & Heath PA20-as pulttal használnám, de nem világít. A pult leírása ennyi infót ad:

"A 4-pin XLR connector is provided on the rear panel for plugging in a gooseneck lamp to illuminate the control surface when working in a dark environment. Use a lamp with 12V bulb up to 5W power designed for this purpose."

Illetve a leírásban megtalálható lábkiosztás szerint a +12V az XLR aljzat 1-es és 3-as lábai között, míg a 0V a 4-es lábon található.

A Roland oldalán próbáltam lábkiosztást találni a lámpához, de nem jártam sikerrel. A kérdésem az lenne, hogy a 4 pin-es XLR lámpák szabvány bekötésűek, vagy az A&H más kiosztást használhat, mint a Roland. A feszültség és a teljesítményértékeknek jónak kell lenni. (12V mellett 5W-ot biztosan nem vehet fel az LCL-Pro 4 ledje)

Kilépett

 

Fórum lábléc