www.rolandee.hu

Roland fórum

Nem vagy belépve.

#1 2021-10-03 12:50:48

blueatlantis1
Tag
Regisztrált: 2015-04-04
Üzenetek: 3

Integra 7 saját tapasztalatok és vélemény

Szia,szerinted egy G-70 el lehetne  mukodtetni?szoval ha egy szep hangszint elmentek az integrarol az user programba az visszajön ?vagy ujra meg kell keresni a hangszint?koszonom

Kilépett

 

#2 2013-05-06 14:07:57

szaboba01
Tag
Regisztrált: 2013-05-06
Üzenetek: 3

Re: Integra 7 saját tapasztalatok és vélemény

A hír igaz. Tényleg, a Roland eddigi történelmét összefoglalta ebben a modulban. Iszonyat mennyiségű hangszín (kb 6000). A kezelése, működési logika teljesen kompatibilis az eddigi hangszerekkel (pl. Fantom X sorozat). Aki roland hangszereket használt az a modul kezelését max. két este alatt a legmélyebb szintig meg tudja tanulni. A PCM hangszínek természetesen ugyanazokra a mintákra épülnek, mint a korábbi hangszerekben, de sokkal tisztábban és kiegyensúlyozottabban szólnak mint a régebbi hangszerekben. A teljes SRX sorozat - ami szerintem a mai napig megállja a helyét - benne van. A szuper PCM hangszín készlet még fényesebben hangzást ad. És akkor még csak most értünk el a SuperNatural modellezéshez. Még soha ilyen szép vonósokat nem tapasztaltam semmilyen sok száz gigabyte-os plugin-ben. És sorolhatom: fuvola, hárfa, etnikus hangszerek, fagott!!....tökéletes, bagiipe, pánsíp... , cselló , nagy bőgő, kontra basszus, akusztikus gitárok, mindenféle pikulák meg sípok, dudák . Az egyik listában egymás után vagy 20 EP hangszín, mind más jellegű de mind szuperül szól. General Midi? Stúdió minőség...., pláne, miután a szuper PCM+GM2-t betöltöttem. És GM reset hatására automatikusan ezeket a hangszíneket map-elte be. A Piano modellezést szándékosan hagytam a végére. Sok a vita, hogy a az RD700nx hangszíneit tartalmazza-e. A válasz: igen és nem: igen, mert ugyan az a SuperNatural modellezés ugyanazt a kiinduló hangszínt állítja elő. Nem, mert az RD700nx-ben ha jól emlékszem két MFX van a hangszínen (itt egy), valamint, és ez talán egy hiányossága is a modulnak, nincs a Master FX-ben kompresszor effekt (viszont van 5.1 surround, igaz csak analóg kimenetekre). Mivel van egy Fantom X7-tem SRX kártyákkal gyorsan összehasonlítottam ugyanazokat az SRX hangszíneket egymás mellett, hogy mennyire azonosak. (A fantom X7-et Pach módba tettem, mert ekkor kap a hangszín saját effektet). Megnéztem a hangszín betöltésekor mindkét kütyüben a paramétereket. Több hangszínnél eltértek pl. a reverb beállítások az egyes hangszín komponensek arányainak beállításai stb... . A Fantom X7-ben tömörebb volt a hang az Integra-ban szellősebb és kiegyensúlyozottabb. A Fantom X7 -ben mintha a mély tartományban aránytalanul erős kiemelés lett volna az integra-hoz képest még akkor is, ha mindkét kütyüben kikapcsoltam a master FX-eket. Ezt nem tudtam mivel magyarázni. A felharmónikusokban viszont egyértelműen tükröződött a kb 8 év technológiai különbség. Naná, az integra-t 96KHz-es mintavételezésre állítottam be mert miért ne :-). Másik felvetődő kérdés: a Jupiter 80-at lehet-e szimulálni? Véleményem: lehet, de legalább négy part-ot állítsunk ugyanarra a midi csatornára és négy SuperNatural  szinti hangot összegezve már elérhetünk hasonló "vastag" és "masszív" hangzást.

Összegezve a tapasztaltakat: gyönyörűen szól, mindenféle zenei stílushoz használható, zeneszerzéshez/stúdióban szerintem kiváló, főleg az akusztikus hangszínekben (ha nincs kéznél élő zenész...), valószínűleg színpadra is kivihető (de jó kontroller kell hozzá és tudni kell, hogy mely modellezésnél mely kontrollerrel mit érdemes vezérelni). Szerencsére a hang digitálisan is ki jön belőle vagy SPDIF-en vagy USB-n, ahonnan egy külső DA-ra is rávezethető (nekem a Scarlet 18i6-al még szebben szólt, mint a beépített DA-val) és ha így csatolom ki, akkor még VST master effect-eket is be tudok iktatni ( nekem egy erős korlátnak tűnik a beépített master effect-ként üzemelő EQ). A másik korlát a négy virtuális slot, amit a Super PCM hangszín készlet önmagában felemészt egy csapásra. HA olcsóbb lenne, akkor kettőt vettem volna belőle, mert akkor 8 virtuális slot-om lenne :-))).
Remélem segítettem: Szabó András

Kilépett

 

Fórum lábléc