www.rolandee.hu

Roland fórum

Nem vagy belépve.

#1 2016-01-12 10:03:05

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

MC-808 Win8 32 bit driver

Köszönjük szépen a hasznos információt! cool

Kilépett

 

#2 2016-01-09 14:19:11

sbs
Tag
Regisztrált: 2016-01-04
Üzenetek: 5

Re: MC-808 Win8 32 bit driver

Az MC-808 Groovebox használata Win8 (windows8) 32 bit alatt.

Hátha valaki nem boldogul egyszerűen az MC-808 editor használatával Win8 alatt, mivel ez nekem sem volt egyszerű. A jelenleg fent lévő Win7 driverek (nekem ugye a 32bit-es) nem boldogultak a feladattal, így jó szokásomhoz híven próbálkoztam a gyári CD-n lévő WinXP driverrel és láss csodát a telepítés sikerült.

Ahhoz hogy az MC Editor szoftverét használni lehessen a drivernek fent kell lenni. Ezt nekem a következőképpen sikerült:

- ha már próbálkoztál a Win7 driverrel szedj le mindent. Az Uninstall során a PC újraindul.
- ha össze van kötve az MC-808 a PC-vel húzd ki az USB kábelt (és/vagy MIDI-USB kábelt). Megjegyzem hogy a hozzá adott MIDI-USB kábelt is felejtsd el mert habár a zöld LEDecske világít az USB csatoló részén, a driver mégsem települt vele. Félre is teheted
- Kapcsold be az MC-t és állítsd be az MC-808 SETUP-ban a leírás szerint az USB-t MIDI-re.
- Kapcsold ki az MC-808-at

- A PC újraindítása után a WinXP drivert telepítsd Adminisztátorként
- A telepítés során kell a normál USB-USB kábelt csatolni és az MC-808-at bekapcsolni. Ezt majd mondja a telepítő hogy mikor tedd meg.
- Ekkor egy újabb ablakban települ fel a driver (2-3 perc), majd visszatér a telepítő ablakra ha minden sikerül.

- a telepítés sikerült ha a PC/Tulajdonságokban a hang video és játékvezérlők alatt megjelenik a Roland MC-808 eszköz hiba nélkül.
- ezután indíthatod az editor szoftvert, ahol első alkalommal a SETUP MIDI DEVICES ablakban az MC-808 inputját és outputját is MC-808-ra kell állítani.

ÉS KÉSZ :-)

megj: A MIDI-USB kábelt használva egy MIPIPORTII nevü eszközt látsz, de ezzel nem működött nálam semmi Win8 32bit alatt

Remélem segített :-)

Kilépett

 

Fórum lábléc