www.rolandee.hu

Roland fórum

Nem vagy belépve.

#1 2015-03-18 14:48:05

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Roland G70 szekvencer és más történetek...

Üdv, a G-70 hangszínlistáját tartalmazó parameter refefernce, erről a linkről ölthető:
http://media.rolandus.com/manuals/G-70_PR.pdf

Kilépett

 

#2 2015-03-14 16:16:34

G70es
Tag
Regisztrált: 2015-03-11
Üzenetek: 6

Re: Roland G70 szekvencer és más történetek...

Legújabb 3.x verzió van rajta. Hiába van kitörölve, már a belső ramjában beíródott pillanatnyi állapot mindaddig úgy marad még manuálisan sávonként be nem tököli a #CC0, #CC32, #PC paraméterhármassal az adott új hangszíneket, amit ugye előtte meg kéne jegyezni kód szinten. Na én ehelyett szeretném azt, hogy ahogy kiválasztom a sound list ablakban a hangszínt, az meg is maradjon és ne kelljen microscope editben pepecselni. És eleve, nem csak a sávok elején, hanem közben is lehetnek hangszínváltások és ha mindent kitörlök, akkor utána még macerásabban lehet a számok közepén eltalálni hogy hol volt eredetileg a váltás, mondjuk korábbankészült betöltött midiknél.

Világít a hold gomb és a menüjében zölden a tempóra érvényes tartás is de a stílusváltásnál (nem user program váltásnál) mindig az aktuális ritmus tempójára áll be!

A G70 hangszín listái és dob kiosztásai honnan tölthetők le dokumentumként, mert a Roland support oldalain sehol nem találni, a manualban és a midi implementationben pedig nincs benne?

Utoljára szerkesztette G70es (2015-03-14 16:23:03)

Kilépett

 

#3 2015-03-12 12:27:16

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: Roland G70 szekvencer és más történetek...

Üdv!

Melyik verziójú G-70-ről van szó?

Ha a szekvenszerben a dal elejére ugorva visszaáll az előző hangszín, akkor az azt jelenti, hogy mégsem lett minden "program change" üzenet törölve, mivel aktív és nem engedi az új beállítást.

Tempo Hold User programban: legyen kijelölve a Hold Settings-ben és a Hold gomb világítson, akkor lesz aktív.

Kilépett

 

#4 2015-03-11 17:20:19

G70es
Tag
Regisztrált: 2015-03-11
Üzenetek: 6

Re: Roland G70 szekvencer és más történetek...

Sziasztok!

Ha vannak kész midi nótáim vagy saját magam veszek fel dalokat sávonként a szekiben és mondjuk nem szeretnék egy dallam- vagy ritmussávot újra feljátszani stb. csak szeretném egy másik hangszínnel meghallgatni mondjuk akár ki-szólózva az adott sávot, menet közben bárhol a dalban szabadon kiválaszthatók ugye hangszínek az adott sávra.
Namost engem az érdekelne, hogy ezt miért nem jegyzi meg a hangszer véglegesen?
Azzal tisztában vagyok, hogy a kész midi dalok elején vagy akár közben is, program change utasítások vannak elhelyezve (ezt mondjuk egyenként ki is törölhetem, nem ez a gond), de mikor magam állítok be egy hangszínt a megfelelő sávra, az a dal elejére ugorva mindig megváltozik az eredetire. Tudom hogy lehet különböző stílusokra (pop, rock stb.) előre megadott sablonokat is választani, de pl. ha én azt szeretném megnézni hogy egy saxi szóló melyik saxi hanggal szól legjobban és arra valahogy véglegesen beállítani, erre nem jöttem még rá. Valahogy hiányzik szerintem egy olyan funkció, hogy az adott beállítást megtartsa vagy beírja a hangszínváltás új adatait a sávba.
Persze van a Micro Edit mód, de ezzel nagyon pöcsölős úgy megadni hangszínt, hogy lépegessen ki az ember megnézni sound select felületen a bolhaszar méretű betűkkel a fölső sarokba kiírt #CC 0 és #CC 64 értékeket, majd vissza a seq. módba!

Nincs erre valami egyszerűbb megoldás, mert a gépkönyv erről semmit nem ír?

Azt tudom, hogy real-time felvételi módban a basszus, a két lower és a 3 upper manual part beállításainál nagyon könnyű így új soundokat elérni és belépve a seq. módba ezek kerülnek regisztrálásra, de egyrészt ez csak 6 part és a többi ugyanúgy előre gyárilag meghatározott hangszíneket determinál, amit már nem lehet ilyen könnyen átváltani, illetve átváltani lehet, csak megtartani nem!

Köszi aki tudja a cselt erre!
_______________________

A másik problémám az, hogy ha stílusok közt váltok és szeretnék egy fix tempót, ami ne változzon a gyári stílusregisztrációkban megkötött értékre, tehát maradjon az előző stílus tempóértéke mondjuk, azt hogyan tudom elérni?

Sajnos a user választóknál lévő HOLD gomb menüjénél a beállításokban ugyan hiába van ilyen tempótartási funkció, akár hogy próbálgatom, nem érvényesül így a hatása. Esetleg ez egy bug a hangszerben?

Köszi!

Kilépett

 

Fórum lábléc