www.rolandee.hu

Roland fórum

Nem vagy belépve.

#1 2013-01-23 11:01:30

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Juno Stage korlátok???

Üdv,

Juno Stage esetében eldönthető, hogy a "click" hol szóljon, master vagy metronóm kimenet.

Kilépett

 

#2 2013-01-20 11:43:55

csapoi
Tag
Regisztrált: 2008-02-25
Üzenetek: 23

Re: Juno Stage korlátok???

A click out kimenet kérdésében a Roland a Juno G esetében úgy oldotta meg, hogy ott a menűben levő kérdésre adott "Always" esetében mindig megjelenik a kimeneten a takt. Jó, tudom, hogy a Juno G szekvenceres hangszer és ott ez a kérdés másképp jelentkezik, de ezt a Juno Stage "click out" esetében is HASONLÓAN meg lehetne oldani.

Kilépett

 

#3 2012-04-06 13:45:03

csapoi
Tag
Regisztrált: 2008-02-25
Üzenetek: 23

Re: Juno Stage korlátok???

A C11-en tökéletesen működik. Elképzelhető, hogy az EV-5 expression pedál 10kohm körüli ellenállásához van rendelve a működés? Tök mindegy. Működik. Köszönöm.

Kilépett

 

#4 2012-04-06 12:22:32

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: Juno Stage korlátok???

Üdv,

az EV-pedálokhoz a C11:EXPRESSION paraméter ajánlott, mivel expression pedálok.

Azzal volt próbálva már?

Kilépett

 

#5 2012-04-05 18:49:42

csapoi
Tag
Regisztrált: 2008-02-25
Üzenetek: 23

Re: Juno Stage korlátok???

A Juno Stage-nél botlottam a következő nehézségbe. A controll bemenetre csatlakoztatott EV-5 pedállal a generál hangerőt szeretném szabályozni. A System menü Pedal beállításainál "CC07 Volume" kiválasztása majd "Write" után működik ugyan a hangerő szabályozás, de egyúttal változtatja a "Guitar amp simulator" effektre kötött csatornák torzítását is mivel annak bemenő jelét is szabályozza. Ha a hatásmátrixból kiveszem hogy a pedál ne hasson ezekre, akkor elvesztem a hangerőszabályzás lehetőségét is. Tehát olyasmit szeretnék, hogy a pedál a csatornákat MIDI-n ne csak külön-külön szabályozza, hanem az analóg kimenetet is egybe. Meg lehet ezt valósítani? 

Más. Ha már egyszer a hangszer a "Performance"-okhoz eltárolja a tempót, akkor jó lenne, ha a Takt kimeneten meglenne a takt -jel külön ritmus indítása nélkül is.  Tehát amint az adott "Permormance"re váltok annak tempójával a takt-jel azonnal induljon. A zenekarban dobossal játszom, részére a takt-jel kiadásához ne legyen szükség semmilyen MIDI fájl, vagy ritmus pattern elindítására. Ezt a hangszer nem tudja, a viszont működtető szoftver módosításával talán meg lehetne valósítani.

Kilépett

 

Fórum lábléc