www.rolandee.hu

Roland fórum

Nem vagy belépve.

#1 2012-02-13 23:22:17

stockar
Tag
Regisztrált: 2012-02-12
Üzenetek: 2

spd-s / kd-8 ?

Szia,
igen, mindkét problémát sikerült megoldanod,
nagyon szépen köszönöm a segítséged smile

Kilépett

 

#2 2012-02-13 12:20:45

nagysandor
Tag
Regisztrált: 2012-02-13
Üzenetek: 5

Re: spd-s / kd-8 ?

Szia!
Kicsit utánanéztem a felmerülő problémának, hátha tudok segíteni. Amit találtam, hogy valószínű, rosszul van becímezve az adott hangminta amit szeretnél a lábdobtriggerrel megszólaltatni. Bemásolom Neked amit a gépkönyvből ki tudtam bogarászni. Elsőre a lábdob trigger probléma, majd az effekt nem megszólalására az orvosság.
Patch Edit paraméterek
Ezekkel a paraméterekkel választhatja ki az SPD-S saját pad-jaival vagy a hozzá csatlakoztatott padokkal
/ lábkapcsolóval megszólaltatható hangokat.
WAVE A
Válasszon ki egy hullámformát (wave), amelyet valamelyik pad-hoz kíván hozzárendelni (nyomja meg az EDIT
gombot). Minden pad-hoz két hullámforma (A és B) rendelhető hozzá. A lábkapcsolóhoz csak A hullámforma
rendelhető hozzá. Így konfigurálhatja az A hullámformát.
A pad megütésével vagy a [SHIFT] gombot lenyomva tartva a PAGE gombok megnyomásával válassza ki a
szerkeszteni kívánt felületet. A pad-indikátorok jelzik, hogy éppen melyik pad-dal / trigger-rel dolgozik.
Beállítás: a PAGE gombokkal változtathat paramétert, a [-]/[+] gombokkal pedig annak értékét.
Paraméter Érték Magyarázat
Az A hullámformaként definiált hullámforma-szám (hang) megadása.
I 000 (OFF): Ezt válassza, ha egyik hangot sem kívánja megszólaltatni.
I 001–399: Belső memória
C 001–500: Memóriakártya
* A [CARD] megnyomásával kiválaszthatja a belső memória vagy a
memóriakártya legnagyobb számát.

Effekt:
A pad / trigger paraméterek konfigurálása.
Az egyes pad-ok / trigger-ek külön-külön konfigurálhatók. A [SHIFT] gombot lenyomva tartva nyomja meg a
PAGE gombokat vagy üsse meg valamelyik pad-ot / trigger-t a pad / trigger-váltáshoz. A kiválasztást a megfelelő
indikátor villogása jelzi.
Állítsa be a következő paramétereket. A PAGE gombokkal válthat paramétert, a [-]/[+] gombokkal pedig annak
értékét változtathatja.
Effects SW
(Effects
Switch)
OFF, ON,
VELO
Meghatározza, hogy az egyes pad-ok hangja az effekt-be lesz-e küldve. VELO
állásban az effekt-paramétereket (az egyes effekt-típusoknál a VELO paraméterben
megadottakat) az ütéserősség vezérli.
* E paraméter ON vagy VELO értékre állításakor a pad indikátorok világítanak.

Remélem tudtam segíteni!

Sanyi

Kilépett

 

#3 2012-02-12 16:40:00

stockar
Tag
Regisztrált: 2012-02-12
Üzenetek: 2

Re: spd-s / kd-8 ?

Helló,
egy kis segítségre lenne szügségem:
Az spd-semet szeretném szinkronizálni egy kd-8 lábdobbal, és igazából a beállítás sikerült is, meg is szólal, ahogy kell, a probléma annyi, hogy csak a belső beállított hangoknál. A saját, összerakott -importált- hangokon alapuló setnél egyszerűen nem reagál semmit a gép hmm
Van esetleg valakinek valami ötlete, mitől lehet ez? Valami globálisabb problémát sejtek mögötte, mert az effektezéssel ugyanúgy gondom van (a saját set nem reagál az effektekre)
köszi szépen a segítséget,
Gábor

Kilépett

 

Fórum lábléc