www.rolandee.hu

Roland fórum

Nem vagy belépve.

#1 2012-01-04 14:58:45

robrtzenesz
Tag
Regisztrált: 2010-04-22
Üzenetek: 178

EXR 5 hiba

Joe írta:

robrtzenesz írta:

rolandszerviz írta:

Kedves robrtzenesz!

Kérlek, ne beszélj hülyeségeket!
1. Az EXR-5 floppy meghajtó nem u.a. mint a számítógépes (1500Ft-os):
a szintetizátorokhoz külön megrendelésre, kis szériában gyártják, bírja
a rázkódást, lényegesen hosszabb élettartamú, más a programozása stb.
2. Nem 17.000 Ft hanem 13.200 Ft.
3. A csere valóban 5-10 perc, ezért a munkadíj benne van az árban.
4. Nem kell rá várni, mindig van a szervizben, a beszerelés azonnal elvégezhetö.
Természetesen lehet kisérletezni az olcsóbb, nem gyári meghajtóval:
az eredmény bizonytalan ...

Nem tudom, mi volt a célod a tények elferdítésével, a valóság az,
amit itt leírtam.
Üdv:
rolandszerviz

Roland e300-e500 ba biztos jó, mai napig az van benne, többször is cseréltem,szegeden a csermákban 21 000 ért cseréltek,sima panasonic meghajtó volt eredetileg benne.. nekem bevált a sima pc-s floppy meghajtó,és tökéletesen működik.. lehet hogy exr-hez más kell,de a meghajtó az meghajtó...

A fentiek szerint a Te általad említett "szakszerviz" nem azonos a Csavar kollégám által javasolt központi márkaszervizünkkel, pedig a Te beírásodból úgy tűnik, hogy erről a szervizről beszélsz. Kérlek, hogy hibás információt ne közölj itt és főleg olyat, ami alaptalanul rossz színben tünteti fel a márkaszervizünket.

Üdv! Természetesen messze áll tőlem,hogy rossz színben tüntessem fel a márkaszervízt,én Szegeden jártam így! ismétlem:Szegeden,a Csermák hangszerüzletben található hivatalos Roland márkaszervíznél! Nem Törökbálinton! Csak azért írtam az alternatív verziót,mert nekem bevált, és még rajtam kívül sok billentyűs kollégámnak is, semmi baja a szintinek,sőt,és,hogy továbbmenjek, az egyik Exr-7 tulajdonos kollégám most vett egy usb meghajtót,amit a floppy lemez helyére be lehet rakni,kifogástalanul működik neki,és most már"pendrive-os lett neki az exr!!!

Kilépett

 

#2 2012-01-04 11:32:51

Joe
Guru
Regisztrált: 2003-10-14
Üzenetek: 226

Re: EXR 5 hiba

robrtzenesz írta:

rolandszerviz írta:

Kedves robrtzenesz!

Kérlek, ne beszélj hülyeségeket!
1. Az EXR-5 floppy meghajtó nem u.a. mint a számítógépes (1500Ft-os):
a szintetizátorokhoz külön megrendelésre, kis szériában gyártják, bírja
a rázkódást, lényegesen hosszabb élettartamú, más a programozása stb.
2. Nem 17.000 Ft hanem 13.200 Ft.
3. A csere valóban 5-10 perc, ezért a munkadíj benne van az árban.
4. Nem kell rá várni, mindig van a szervizben, a beszerelés azonnal elvégezhetö.
Természetesen lehet kisérletezni az olcsóbb, nem gyári meghajtóval:
az eredmény bizonytalan ...

Nem tudom, mi volt a célod a tények elferdítésével, a valóság az,
amit itt leírtam.
Üdv:
rolandszerviz

Roland e300-e500 ba biztos jó, mai napig az van benne, többször is cseréltem,szegeden a csermákban 21 000 ért cseréltek,sima panasonic meghajtó volt eredetileg benne.. nekem bevált a sima pc-s floppy meghajtó,és tökéletesen működik.. lehet hogy exr-hez más kell,de a meghajtó az meghajtó...

A fentiek szerint a Te általad említett "szakszerviz" nem azonos a Csavar kollégám által javasolt központi márkaszervizünkkel, pedig a Te beírásodból úgy tűnik, hogy erről a szervizről beszélsz. Kérlek, hogy hibás információt ne közölj itt és főleg olyat, ami alaptalanul rossz színben tünteti fel a márkaszervizünket.

Kilépett

 

#3 2012-01-03 12:43:04

Joe
Guru
Regisztrált: 2003-10-14
Üzenetek: 226

Re: EXR 5 hiba

Pontosan kit takar a Roland "szakszerviz" megjelölés? Az EXR-5 floppy ára kb. 16.000.- Ft, a csere nem két perc, hanem kb. 30 (a hangszer szét- és összerelésével, előkészületekkel együtt) és ennek megfelelően fél óra szerviz óradíjat számítanak fel, ami azért jó, mert van ahol csak a minimum 1 órás díj létezik. Megjegyzem ez  nem hagyományos PC-s floppy, hanem külön erre a hardverre legyártott cuccokról van szó. Ma már floppy-t csak talán bontóban kapni használtan, "garancia" nélkül.

Kilépett

 

#4 2012-01-02 16:52:02

robrtzenesz
Tag
Regisztrált: 2010-04-22
Üzenetek: 178

Re: EXR 5 hiba

A Roland "szakszervíz" 23 ezer ft-ért cserélt floppy meghajtót, ami ugyanaz,mint amit 1000 ft-ért megveszel egy sima pc-s üzletben,és kb 2 perc berakni. mi ez, ha nem megvágás??De ez van az autó-szakszervízekben is, tehát nem rosszindulat beszél belőlem,csak a tapasztalat!

Kilépett

 

#5 2012-01-02 10:58:03

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: EXR 5 hiba

A szakszerviz, ami a központunkban van, biztos, hogy nem vág meg!

Kilépett

 

#6 2012-01-01 21:15:45

robrtzenesz
Tag
Regisztrált: 2010-04-22
Üzenetek: 178

Re: EXR 5 hiba

Anyagilag nem sokba kerülhet a javítás,mondjuk a szakszervíz biztos "megvág",de max 10 rugó.. ha az a baja amit gondolunk, hogy esetleges kontakt,vagy kábelszakadás,ilyesmi,de pl.jó lenne tudni,hogy volt -e már javítva a hangszer,mert lehet,hogy valaki "beletaknyolt".. találkoztam már ilyennel is.. szétszedtük-összeraktuk a hangszert,és az addigi hibák(ott gombok nem reagáltak,ledek nem világítottak),varázsütésre megszűntek! Tehát:szervíz,szakember!!!Mindenképp!!!!

Kilépett

 

#7 2012-01-01 17:14:54

korrekt
Tag
Regisztrált: 2007-06-19
Üzenetek: 4

Re: EXR 5 hiba

Köszönöm!

Kilépett

 

#8 2011-12-28 19:21:12

atism
Tag
Küldő: Csenger
Regisztrált: 2010-09-12
Üzenetek: 8

Re: EXR 5 hiba

Valószinü hogy fizikai hatás áldozata lett.Lehet egy kábel hibás,de ha a panelen látsz valami gubancot,akkor érdemes lesz egy szakemberrel megnézetni. Sok sikert.smile

Kilépett

 

#9 2011-12-28 12:43:55

korrekt
Tag
Regisztrált: 2007-06-19
Üzenetek: 4

Re: EXR 5 hiba

Meg van a nyertes!

Nagyon úgy tűnik ,hogy a pedálajzatban van a gond! Ahogy a jelenség közben óvatosan megkopogtatom a ajzat körül a borítást, megszünt a hiba!
Ennek a cseréje anyagilag mennyire fájna nekem? Vagy ha egyszerűen kiköttetném ,mert igazából nekem nincs rá nagy szükségem? Ez is megoldás?


atism írta:

Szerintem ez akkor fordul elő,mikor a pedálajzatba  jackdugót nyomsz. Akkor szokott ilyesmi történni.

Utoljára szerkesztette korrekt (2011-12-28 18:09:25)

Kilépett

 

#10 2011-12-27 15:47:49

atism
Tag
Küldő: Csenger
Regisztrált: 2010-09-12
Üzenetek: 8

Re: EXR 5 hiba

Szerintem ez akkor fordul elő,mikor a pedálajzatba  jackdugót nyomsz. Akkor szokott ilyesmi történni.

Kilépett

 

#11 2011-12-27 12:37:19

Joe
Guru
Regisztrált: 2003-10-14
Üzenetek: 226

Re: EXR 5 hiba

A USER PROGRAM/WRITE gombot lenyomva tartva kapcsold be a hangszert. Ezzel egy gyári visszaállítást végezhetsz el. Ha ez után is fenn áll a jelenség, szervizhez kell fordulni, mert akkor nem a beállításokkal lesz a gond.

Kilépett

 

#12 2011-12-27 11:39:37

korrekt
Tag
Regisztrált: 2007-06-19
Üzenetek: 4

Re: EXR 5 hiba

Sziasztok!
Nemrégiben vásároltam EXR 5 szintimet.

Használat közben egy hiba jött elő.
Lehet, hogy csak beállítási probléma, majd a ti segítségetekkel hamarosan kiderül!

Szintizés közben bármiféle stilus vagy hangváltás nélkül a szerkezet egyszer csak elállítódik és onnantól kezdve  BÁRMELYIK leütött billentyű hangzása nem addig szól ameddig a billentyűt nyomva tartom, hanem az elengedése után legalább még 5-6 másodpercig szól (ez pianónál). Viszont, ha átállítom pl: orgonára a leütött billentyű hangzása már nem is marad abba, folyamatosan szól tovább. Mintha beragadnának a billentyűhangok, egyedül a "piano solo"-val lehet leállítani a billentyű folyamatos hangzását.
Innentől kezdve a szerkezet ki-be kapcsolása sem segít.

Van esetleg valami időzítő ami elállítódik ilyenkor?

Remélem érthető?!
Segítsetek, ha tudtok valami megoldást!!

Köszi!
Csaba

Kilépett

 

Fórum lábléc