www.rolandee.hu

Roland fórum

Nem vagy belépve.

#1 2011-10-11 13:05:08

zarc85
Tag
Regisztrált: 2011-10-11
Üzenetek: 2

Roland TD-4 modul + Roland UM-ONE + laptop setup

Értem.
Igazából a padokat én is megtalálam a midi setupban a TD-4-en, de akkor megpróbálom tovább bűvölni a program hang-kimeneti  beállításait, hátha egyszer csak megszólal a cucc.
Köszönöm a válaszod!

Kilépett

 

#2 2011-10-11 11:59:54

Joe
Guru
Regisztrált: 2003-10-14
Üzenetek: 226

Re: Roland TD-4 modul + Roland UM-ONE + laptop setup

Kell működnie a dolognak. Ha igaz, amit írsz és tényleg a hangsáv remeg meg, akkor szerintem valamilyen audio- beállítási probléma van. A cubase és az addictiv drums részérő nem tudok nyilatkozni, de a TD-4-ben ellenőrizhető ill. megváltoztatható az, hogy melyik pad hányas note number üzenetet küldje, így összelőhető, a programban lévő kiosztással.

1. nyomd meg a menü gombot
2. a select le föl nyilacskákkal válaszd ki a "6 MIDI"-t és nyomd meg az ok-t
3. a select le föl nyilacskákkal válaszd ki a megváltoztatni kívánt paramétert
4. a +/- gombokkal állítsd be az értéket
5. nyomd meg az ok-t a Menü képernyőhöz történő visszalépéshez

a padot úgy tudod kiválasztani, hogy ráütsz.

Kilépett

 

#3 2011-10-11 10:09:09

zarc85
Tag
Regisztrált: 2011-10-11
Üzenetek: 2

Re: Roland TD-4 modul + Roland UM-ONE + laptop setup

Sziasztok!
A fenti konfigurációból szeretnék kicsikarni valamit Addictive drums-al.
A TD-4-en ugye csak egy midi kimenet van, így csak az annak megfelelő kábelt dugtam be. A másik szabadon lóg.
Ezt követően az UM-ONE driver install után bedugtam az usb-t a gépbe.
Végül feltelepítettem az Addictive drums-t és a cubase-t. A csatornát 10--esre állítottam.
Amikor megütök egy padot, a midi interface-en felvillan a kis led és a programban is megremeg a hangsáv, de a hangfalakon nem hallok semmit.
A kérdésem lehet hogy végtelenül amatőr, de én voltam a bolond mikor azt hittem, hogy a betöltött dobkészleteket ilyetén módon realtime a modul-ban lévők helyett tudom használni? Hogy lehet a TD-4KX triggereit hozzá társítani a presetek testeihez/cineihez?
Tud valaki adni egy step-by-step guide-ot, hogy mit hogyan kell ügyködni ennek érdekében. A végső cél az lenne hogy a számítógép fejhallgató kimenetéből a triggerelt hangokat halljam, mintha a betöltött dobon játszanék.
Már amennyiben ez lehetséges...

Kilépett

 

Fórum lábléc