www.rolandee.hu

Roland fórum

Nem vagy belépve.

#1 2006-03-11 20:06:31

Kuly
Tag
Regisztrált: 2006-02-28
Üzenetek: 2

Roland XV-2020

köszinszépen, valamilyen szinten gondoltam erre a dologra, viszont épp a kényelem volt, ami miatt megvettem ezt a gépet, hogy ne kelljen dalonként bíbelődni vele.

Viszont a reszetet nem tom, hogy milyen prg vel lehetne véghezvinni. Én attól is tartok, hogy a Gm reset az aztán télleg reset, és akkor aztán nincs visszaút, minden sávon meg kell határozni a program change üzenetetket.

Nagyononszépen köszönöm a válaszodat!!! lol

Kilépett

 

#2 2006-03-03 11:26:33

K.Peti
Vendég

Re: Roland XV-2020

Kellene az ilyen dalok elejére egy GM resetet beilleszteni, és akkor valószínű rendben menne. Az is megoldás, ha egy program change üzenettel beváltod a megfelelő dobszettet, és akkor sem kell kapcsolgatni.

Rendszerbeállítás erre nincs, ezt dalonként kell programozni.

 

#3 2006-03-01 16:30:32

Kuly
Tag
Regisztrált: 2006-02-28
Üzenetek: 2

Re: Roland XV-2020

Sziasztok!!!!

Vettem egy Roland XV-2020 ast karaokéhoz, de van egy olyan problémám vele, hogy mikor XG kompatibilis a midi, akkor nem olvassa elsőre a 10 es csatornát, azaz a dobsávot. Meg kell tekergetnem a potiját, hogy kiválasztódjon egy dobszett és onnantól fogva annál a számnál nics gond a dobosokkal sem.


A kérdésem az, hogy tud e valaki olyan megoldást ennél a kütyünél (van e valami beállítási lehetőség), ami ezt kiküszöböli, és nem kell még erre is odafigyelnem karaokézás közben, és autómatikusan kivállasztódik a dobsáv is.

Kilépett

 

Fórum lábléc