www.rolandee.hu

Roland fórum

Nem vagy belépve.

#1 2011-04-26 14:34:07

Joe
Guru
Regisztrált: 2003-10-14
Üzenetek: 226

Fantom frázis

A Studio mód egy olyan Part-ján játszhatsz, amit nem használsz MIDI note üzenetek megszólaltatására...
De erre a part-ra pl. hangszín váltás üzenetet kiküldhetsz a szekvenszerből...

Kilépett

 

#2 2011-04-20 19:21:27

Everblack
Tag
Regisztrált: 2010-04-22
Üzenetek: 20

Re: Fantom frázis

...és akkor hogyan tudnák élőben a sequencert elindítva más hangszínen rájátszani?

Kilépett

 

#3 2011-04-19 14:10:37

Joe
Guru
Regisztrált: 2003-10-14
Üzenetek: 226

Re: Fantom frázis

Szia!

A Fantom G szekvenszere a hang generátortól függetlenül  rögzíti a MIDI adatokat (single,live vagy studio), de a Roland a Studio módot javasolja a frázis felvétel elkészítéséhez. Ha pl. Studio szettet váltasz, a hangszínek is meg fognak változni vagy pl. ha egy frázist módosítasz, az összes dalban is módosulni fog, ami azt a frázis használja.
Ezért, ha ugyanazt hangszínt akarod hallani, mint amit a frázis felvételekor, ki kell választanod az akkor használt Studio szettet.

Kilépett

 

#4 2011-04-18 16:20:10

Everblack
Tag
Regisztrált: 2010-04-22
Üzenetek: 20

Re: Fantom frázis

Hali Fantom G6-al szeretnék frázis felvételt készíteni. 1000x is megnéztem a használatiban leírtakat. Kiválasztom a hangszínt, a tempót, aztán a phrase listából a frázist, majd feljátszom és elmentem. Lejátszáskor a hangszín viszont csak akkor marad, ha ugyanaz a hangszín van kiválasztva studio vagy single módban. Ha váltok hangszínt, a frázis hangszíne is változik. Megpróbáltam már  song-ban is, de ugyanaz a végeredmény. Ennek így semmi értelme, hiszen ha több sávot használok, mindegyik ugyanazzal a hangszínnel fog megszólalni.  Mit kéne tennem, hogy az egyes frázisokban feljátszott hangszín megmaradjon???

Kilépett

 

Fórum lábléc