www.rolandee.hu

Roland fórum

Nem vagy belépve.

#151 2011-03-04 12:55:34

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: Roland GW 8 segítség

Kérdés: mi az a valami?
Ha szekvenciális, nézze meg egy szekvenszerrel és a nem oda való valamint gyanús midi üzeneteket törölni kell.

Hangszert - user adatok mentése után- Factory Resetelni kell, hogy a már beadott rossz system paraméterek törlődjenek.

Kilépett

 

#152 2011-03-04 12:20:03

robrtzenesz
Tag
Regisztrált: 2010-04-22
Üzenetek: 178

Re: Roland GW 8 segítség

Lefagyni nálam sem fagyott le soha..nekem csak a kezelés nehézségeivel,voltak  nagy problémáim(többek között), de ezeket már leírtam, nem is ez most a lényeg, hanem 1 kollégámnak, az a baja, hogy valamit rárakott a netről az exr-5-re aztán se kép se hang. mit tudtok javasolni...?

Kilépett

 

#153 2011-03-04 10:48:15

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: Roland GW 8 segítség

Üdv!

Szomorú, hogy így gondolod.  sad

Nem nagyon hallottam még problémás GW-8ról.



Esernyő írta:

Szia Beejaybudai!

Ez a hangszer magyar stilusokra (keleteurópai stilusokra) van kihegyezve. És kb ez az amit tud. Nálam van L és E verzió is. Agyon teszteltem, de nem merném felvinni egy hajóra. Nem alkalmas gyors munkára, és ami lefagy- és nem érdekes mi miatt- legyen az stilus váltás, gyors jog kerék forgatás vagy MIDI file , az egy percet sem szabad használni szinpad közelében.
Én abszolute ROLAND párti vagyok, de nálam megállt a jó ROLAND hangszer a VR 760-nál. Az elmult 3 évben 4 vadiúj ROLAND hangszert adtam el 1 hónap múlva, zajosság, rossz orgona hangszinek vagy a nehezen látható LCD kijelző miatt.
Nekem abszolute nem jött be a GW8. Mindent elolvastam meghallgattam, kipróbáltam rajta. De ez én vagyok.
Én csak azt szerettem volna modani a vásárlás előtt élőben tesztelje aki ilyet akar mert befürödhet vele.

Üdv

Üdv

Kilépett

 

#154 2011-03-03 20:24:41

Esernyő
Tag
Regisztrált: 2011-03-02
Üzenetek: 6

Re: Roland GW 8 segítség

Szia Beejaybudai!

Ez a hangszer magyar stilusokra (keleteurópai stilusokra) van kihegyezve. És kb ez az amit tud. Nálam van L és E verzió is. Agyon teszteltem, de nem merném felvinni egy hajóra. Nem alkalmas gyors munkára, és ami lefagy- és nem érdekes mi miatt- legyen az stilus váltás, gyors jog kerék forgatás vagy MIDI file , az egy percet sem szabad használni szinpad közelében.
Én abszolute ROLAND párti vagyok, de nálam megállt a jó ROLAND hangszer a VR 760-nál. Az elmult 3 évben 4 vadiúj ROLAND hangszert adtam el 1 hónap múlva, zajosság, rossz orgona hangszinek vagy a nehezen látható LCD kijelző miatt.
Nekem abszolute nem jött be a GW8. Mindent elolvastam meghallgattam, kipróbáltam rajta. De ez én vagyok.
Én csak azt szerettem volna modani a vásárlás előtt élőben tesztelje aki ilyet akar mert befürödhet vele.

Üdv

Üdv

Kilépett

 

#155 2011-03-03 16:03:10

orultzenesz
Tag
Regisztrált: 2011-01-05
Üzenetek: 80

Re: Roland GW 8 segítség

Szia Beejaybudai! Tudnál feltenni a saját stilusaidból kíséret demót?
Nagyon érdekelne, mivel én is készítek stilusokat.
Kiváncsi vok mire képes még a gw8.
Én csak standard stilusokat készítek,de hallottam te modern stilusokat csinálsz.
Olyan alapot tudsz készíteni amire lehet LGT,Dolly Roll, R-GO, Desperado, és más retro zenéket mai hangzásban nyomni?
Most ezen dolgozom, de nehezen akar összejönni.
Szívesen fogadnám az ötleteidet.

Kilépett

 

#156 2011-03-03 11:40:24

beejaybudai
Tag
Küldő: Veszprém megye
Regisztrált: 2008-11-18
Üzenetek: 61
Weblap

Re: Roland GW 8 segítség

Esernyő írta:

Sziasztok!
Megkértek tesztelni egy Roland GW8-t, mert problémásnak itélte a zenész kolléga. Roland párti vagyok 30 éves szakmai múlttal , de én még ilyen kezelhetetlen hangszerrel nem találkoztam. A hangszinei természetesen jók, de minden más rossz. Rosszak az alap stílusok, lassú operációs rendszer, lassú betöltés ,hajlamos a lefagyásra és lehetne sorolni a végtelenségig.
Ez nem felhasználóbarát hangszer.
Ha valaki venni akar élőben is próbálja ki , ne fogadja el készpénznek az írásokat, hozzászólásokat az interneten fenn lévő videókat mert nagyot fog csalódni.
Bocs ha valakit bánt, ez csak figyelemfelhívás.
Ezen az árszinten fényévekkel jobb hangszerek vannak.

Üdv!

Nekem már több, mint két éve megvan a GW-8 (2008. decemberében vásároltam) és még egyszer sem fagyott le!!! Pedig aztán nincs az a dolog, amit még ne próbáltam volna vele... Körülbelül 50 saját stílust készítettem már (vagy a meglévőket szerkesztettem át), kb. 200 midit hangszereltem át és néhány sajátot is írtam vele. Persze (mint a legtöbb hangszernek) vannak hiányosságai, de azért ezek elég erős kijelentések voltak Részedről!

Kilépett

 

#157 2011-03-02 23:04:02

Esernyő
Tag
Regisztrált: 2011-03-02
Üzenetek: 6

Re: Roland GW 8 segítség

Sziasztok!
Megkértek tesztelni egy Roland GW8-t, mert problémásnak itélte a zenész kolléga. Roland párti vagyok 30 éves szakmai múlttal , de én még ilyen kezelhetetlen hangszerrel nem találkoztam. A hangszinei természetesen jók, de minden más rossz. Rosszak az alap stílusok, lassú operációs rendszer, lassú betöltés ,hajlamos a lefagyásra és lehetne sorolni a végtelenségig.
Ez nem felhasználóbarát hangszer.
Ha valaki venni akar élőben is próbálja ki , ne fogadja el készpénznek az írásokat, hozzászólásokat az interneten fenn lévő videókat mert nagyot fog csalódni.
Bocs ha valakit bánt, ez csak figyelemfelhívás.
Ezen az árszinten fényévekkel jobb hangszerek vannak.

Kilépett

 

#158 2011-02-21 19:40:02

robrtzenesz
Tag
Regisztrált: 2010-04-22
Üzenetek: 178

Re: Roland GW 8 segítség

Egyetértek,és ismételten hozzá kell tennem,én Roland fan vagyok, még mindíg!!! De az igazság az igazság.. és akkor nem beszéltem még arról, hogy a Yamaha pendrive-tól függően tud midiket, stílusokat kezelni, tehát akár 4 gb pendiről is a szinte azonnal,ha kilépsz 1 mappából lejátszás közben, nem áll le a dal,mint a gw8 esetében,közvetlenül pendrive-ról olvassa a stílust is, a gw8 meg importál,x-y mennyiséget,és annyi van, azzal kell megelégedni.. dalszöveg megjelentés soha nem is lesz benne(holott amikor megvettem a hangszerbolti eladó váltig állította, 1 hónapon belül lesz szoftfrissítés, és akkor majd lesz karaoke..ez 2009-ben volt),és még sorolhatnám...A gw8 akkor lenne igazán "ütős", ha az mp3 lejátszás úgy működne, hogy minimum lehetne hangnemet, tempót állítani, valamint az mp3 dalt kombinálni a gw8 hangszíneivel,a hangszeren belül,pl:van 1 mp3 zenei alap,és akkor minha midi lenne,lehetne hozzá a gw8 hangszíneivel felvenni mellé általunk játszott dallamokat, esetleg dobokkal kiegészíteni..akkor lenne értelme is az mp3 lejátszásnak, így nem sok van...

Utoljára szerkesztette robrtzenesz (2011-02-21 19:47:14)

Kilépett

 

#159 2011-02-21 19:09:14

francisbalas@gmail.com
Tag
Regisztrált: 2010-07-25
Üzenetek: 33

Re: Roland GW 8 segítség

robrtzenesz írta:

Kedves fórumozók,zenésztársak! Tegnapi tapasztalataimat szeretném megosztani veletek,ugyanis lehetőségem volt egy színpadon együtt használni a Roland, Yamaha,Korg cégek termékeit,és még egy Casio "csodahangszer" is fenn volt a színpadon,Roland:Gw8,E-300-Exr-5,Yamaha:psr1500,Korg PA-50,valamint casio ctk 800.Szubjektív, ill. objektív vélemények alapján a következő sorrend állt fel a hangszerek hangzását, és ismétlem, csak a hangzást tekintve, a funkciókat nem számítva:magasan a Yamaha psr-1500 vert mindent,E-300!!!,Gw-8,Korg PA-50,Casio ctk800!!!,Roland exr-5.Csak azért osztottam meg ezt az információt,mert alapos hangzásbeli "vizsgálat" alatt voltak a hangszerek..és objektív vélemények is alakították ki ezt a sorrendet,és azoknak szánom, akik hangszervásárlás-váltás előtt állnak, és nem tudják mit vegyenek.. kíváncsi lennék, nektek mi a véleményetek.. köszönöm,üdv. mindenkinek!

Egyetértek rbrtzenésszel!
Mint már írtam én is használtam az ezeröcsit!Naggggyon jó hangszer.A dance dobja meg messze kiemelkedik a mezőnyből.A fúvósok,vonósok,vintage open gitár+ az orgonák meg.......kiválóak.
Most E50-m van,könnyen használható,jó hangszinekkel,sokoldalú szerkesztésekkel(nem tud annyit,mint a Yamaha,de többet,mint a Gw8)
A memóriakárty sokkal lassúbb,mint a pendrive a Yamahánál,de okos váltásokkal kiküszöbölhető a késés!!
Jó zenélést

Kilépett

 

#160 2011-02-21 18:57:40

robrtzenesz
Tag
Regisztrált: 2010-04-22
Üzenetek: 178

Re: Roland GW 8 segítség

Én is vendéglátóztam a gw8-al, nekem nem vált be, de ez persze nem jelenti azt,hogy nem jó,egyébként a gw8 dobjai a hangszer leggyengébb pontja,főleg ha midit játszanál le,huhuhu az a gm dobkészlet, ami benne van az katasztrófa, a többi is olyan, hogy egyiknél a pergő jó, a lábdob borzalmas, a másiknál a tamok, és a pergő jó,és így tovább,1 olyan dobkészletet sincs, aminek az összes összetevője jó lenne.. külön-külön igen..,ahány ismerősömnek gw8 volt, mindenki eladta..

Kilépett

 

#161 2011-02-21 16:10:35

dominik
Tag
Regisztrált: 2006-08-12
Üzenetek: 67

Re: Roland GW 8 segítség

Nincs olyan hangszer amin ne kellene dolgozni,ez egy modern világ modern hangszer rengeteg lehetöséggel.  Az nem baj a buday dolgozott a hangszerrel, a yamahával is kell dolgozni. Én amiket eddig hallottam a neten demókat, sokkal jobbak voltak az 1500-tól. De nézzél szét a neten,nézd meg a videókat magukért beszélnek. Nekem volt rengeteg yamahám,ismerem a hangszert volt Tyros1 psr 1500 2000 2100 3000 9000 s900 de egyik hangszernek sem szólt úgy a dobja mint az e60-nak vagy jelen esetben a gw8-nak.  Hol a fő hangszín elvérzik, az már rég rossz. Nagyon sokan vendéglátóznak a gw-8-al nem hiszem, hogy alkalmatlan lenne erre a célra.

Kilépett

 

#162 2011-02-21 15:50:27

orultzenesz
Tag
Regisztrált: 2011-01-05
Üzenetek: 80

Re: Roland GW 8 segítség

Sziasztok! Nekem nem olyan régen van gw8-am, de iszonyú jó bulikat tudok vele nyomni.
Az igaz h a magyar stilusok elég gagyik(bezzeg a többi),de ha veszed a fáradságot és készitesz saját stilusokat akkor kaszálsz vele.

Kilépett

 

#163 2011-02-21 15:47:36

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: Roland GW 8 segítség

Arról, hogy egy hangszer hangzása kinek tetszik kinek nem, szinte csak szubjektíven lehet nyilatkozni...a számszerűsített tények pedig az objektív dolgok (hullámforma memória, polifónia fok, stb.).

Az viszont tény, hogy amennyiben valaki mestere hangszerének csodákra képes vele!

big_smile

Kilépett

 

#164 2011-02-21 15:31:45

beejaybudai
Tag
Küldő: Veszprém megye
Regisztrált: 2008-11-18
Üzenetek: 61
Weblap

Re: Roland GW 8 segítség

Üdv Robrtzenesz!

A hozzászólásod utolsó sorában van a lényeg! wink

Kilépett

 

#165 2011-02-21 15:11:01

robrtzenesz
Tag
Regisztrált: 2010-04-22
Üzenetek: 178

Re: Roland GW 8 segítség

Én mondjuk az E60-at nem hallottam még élőben,van aki szidja, van aki dícséri,amit mr buday feltett a netre,azzal valószínűleg volt egy kis melója,a gw8 a legnagyobb átbaszás amivel találkoztam,egy buliban szinte használhatatlan,...számomra is érdekes volt ez az eredmény, de mondom, ez szubjektív, és objektív véleményekből adódott össze,volt ott hangmérnök is, meg simán szimpla vendég is... a stílusokról nem is beszéltem, ott egyértelműen a yamaha vitte a prímet....én nagy Roland fan vagyok, ezért volt számomra is meglepő ez az eredmény,de hozzáteszem,több mint 1 évig volt gw8-am,nem tudtam kibékülni vele,főleg a midi file lejátszások terén, katasztrófa...ha átírod, akkor is... a hangszínek szépek nagyon, meg sok van belőlük, de aki nem szakavatott hangszerelő,az nem sokat ér velük..nem vendéglátós,de amúgy nagyon jó hangszer,annak aki ért hozzá....

Kilépett

 

#166 2011-02-21 14:17:31

dominik
Tag
Regisztrált: 2006-08-12
Üzenetek: 67

Re: Roland GW 8 segítség

Sziasztok!  robrtzenesz nekem E60-om van a gw8-at nem hallottam szólni csak demóról amit a beejaybudai tett fel hát az beszarás, kibaszott jó. Nem értem hogy miért jobb az 1500???? Nekem volt psr1500 a dob kriminálisan szar!!!!!!!!!!!! akkor hogy szólhat jobban???????? A kávának a hangja=a pin-pong-labda hangjáéval. Hogy szólna már jobban???? Fényévekre van a gw8-dobja a yamaha dobjaihoz képest. Az e60-nem szól úgy ahogy a gw8 de fényévekre jobban mint a psr 1500.

Kilépett

 

#167 2011-02-20 19:18:45

robrtzenesz
Tag
Regisztrált: 2010-04-22
Üzenetek: 178

Re: Roland GW 8 segítség

Kedves fórumozók,zenésztársak! Tegnapi tapasztalataimat szeretném megosztani veletek,ugyanis lehetőségem volt egy színpadon együtt használni a Roland, Yamaha,Korg cégek termékeit,és még egy Casio "csodahangszer" is fenn volt a színpadon,Roland:Gw8,E-300-Exr-5,Yamaha:psr1500,Korg PA-50,valamint casio ctk 800.Szubjektív, ill. objektív vélemények alapján a következő sorrend állt fel a hangszerek hangzását, és ismétlem, csak a hangzást tekintve, a funkciókat nem számítva:magasan a Yamaha psr-1500 vert mindent,E-300!!!,Gw-8,Korg PA-50,Casio ctk800!!!,Roland exr-5.Csak azért osztottam meg ezt az információt,mert alapos hangzásbeli "vizsgálat" alatt voltak a hangszerek..és objektív vélemények is alakították ki ezt a sorrendet,és azoknak szánom, akik hangszervásárlás-váltás előtt állnak, és nem tudják mit vegyenek.. kíváncsi lennék, nektek mi a véleményetek.. köszönöm,üdv. mindenkinek!

Utoljára szerkesztette robrtzenesz (2011-02-20 21:47:48)

Kilépett

 

#168 2011-02-16 09:53:29

orultzenesz
Tag
Regisztrált: 2011-01-05
Üzenetek: 80

Re: Roland GW 8 segítség

Sza Enigma! Nézd meg a technikai forum/gw8, oda tettem pár demot saját stilusokból.
Egyik sem gyári ugyhogy ne is keresd a hangszerben.
A minőség kicsit rossz, de meglehet azért hallgatni.

Kilépett

 

#169 2011-02-16 09:41:55

beejaybudai
Tag
Küldő: Veszprém megye
Regisztrált: 2008-11-18
Üzenetek: 61
Weblap

Re: Roland GW 8 segítség

enigma írta:

Szia !
Ebben a műfajban valóban jól szól,de meghallgatnék egy klasszikust is,mondjuk a Bad monn rising-ot.(akár midi)
Nem kötözködés,csak kíváncsiság smile
Üdv.

Üdv Enigma!

Igen, ez jogos! Szerintem is inkább elektronikus műfajban erősebb a GW-8, de azért egy ilyen stílus sem szól rosszúl rajta:

http://soundcloud.com/beejaybudai/gw-8-poprock

Ez egy szinte gyári stílus, csak a dobokat cseréltem ki és a partok arányát állítottam be, na meg az effekteket.

Na meg itt van egy biztosan sokak által használt gyári stílus, kicsit átgyúrva:

http://soundcloud.com/beejaybudai/gw-8-discofox-new

Szerintem elég jól használható.

Utoljára szerkesztette beejaybudai (2011-02-16 09:49:37)

Kilépett

 

#170 2011-02-16 09:29:46

enigma
Tag
Regisztrált: 2009-10-26
Üzenetek: 10

Re: Roland GW 8 segítség

Szia !
Ebben a műfajban valóban jól szól,de meghallgatnék egy klasszikust is,mondjuk a Bad monn rising-ot.(akár midi)
Nem kötözködés,csak kíváncsiság smile
Üdv.

Kilépett

 

#171 2011-02-15 10:03:06

beejaybudai
Tag
Küldő: Veszprém megye
Regisztrált: 2008-11-18
Üzenetek: 61
Weblap

Re: Roland GW 8 segítség

francisbalas@gmail.com írta:

Csavar írta:

@francisbalas@gmail.com

Miért nincs lehetőség egy hétig próbálni?!? Ezt már annyiszor felhozták itt többen a fórumon és számomra továbbra is érthetetlen! yikes

Nálunk itt a zenegalériában most is van jó pár érdeklődő aki már legalább 3 hete jön és próbálgatja a hangszereket. Nincs ezzel semmi baj, ezért vannak a bemutatótermek! wink

@robrtzenesz: nos arról, hogy egy "vendéglátózó" zenésznek mire lehet szüksége...nos ez túl szubjektív vitalapnak big_smile

Mert aki vidéken lakik és még dolgozik is,nem engedheti meg magának,hogy minden nap feljárjon a Galériába.
De egy korrekt kiadvány a hangszer qualitásairól mindenképp sokat jelentene.
Nem akartam a Yamahát felhozni ismét,de az azt tudja,amit hirdet magáról!Sőt,még többet is!
Ez sajna pont fordítva igaz ebben az esetben(Gw8)

Ez azért nem igaz! Mit hirdetnek a GW8-ról amit nem tud?

Hogy egy kis pozitív hozzászólás is legyen a hangszerrel kapcsolatban:

Én megvagyok elégedve vele. Persze azért vannak apróságok, amiken javítanék benne (pl. performance módban a lista nézetben /Enter megnyomása után/ lehessen kijelölni egy új performance-ot anélkül, hogy egyből be is állítaná azt). A többi módot (Tone, Style) azért nem említem, mert én performance-ként mentek el minden beállítást és jelentősen megkönnyítené a dolgom, ha előadás közben kereshetnék egy újat, nem csak "szünetben".
Vagy az is segítség lenne élő előadás közben, ha lenne külön dedikált tempo kontroller (mert ha mondjuk egy olyan dalt játszok, aminél folyamatosan növelni kell a tempót és közben még esetlek bele is pörgetek, akkor mindig meg kell nyomni a tempo gombot utána, és bizony előfordult már, hogy nem így jött össze és a performanc-ot "tekertem tovább"... hát elég ciki volt...smile

De azért ezeket meg lehet szokni, csak lehetne kényelmesebb is.

Viszont a hangszínek és effektek minősége, a szerkeszthetőségek nagyon jók benne! Ezeket ki is használom maximálisan. Szinte egyetlen gyári beállítást sem használok csak sajátot és ezzel igen egyedivé tudom tenni a mősorom.

Bátran mondhatom, hogy ebben az árkategóriában még egyetlen hangszer sincs, amiért odaadnám a GW8-am!

Mellékelek egy előadást is:

http://soundcloud.com/beejaybudai/gw-8- … ows-in-you

Ez egy saját készítésű stílus, saját hangszín beállítással és effektekkel, saját performancba rendezve. Nem lett tökéletes, csak felpötyögtem valamit gyorsan... smile

Utoljára szerkesztette beejaybudai (2011-02-15 19:10:37)

Kilépett

 

#172 2011-02-15 08:28:17

francisbalas@gmail.com
Tag
Regisztrált: 2010-07-25
Üzenetek: 33

Re: Roland GW 8 segítség

Csavar írta:

@francisbalas@gmail.com

Miért nincs lehetőség egy hétig próbálni?!? Ezt már annyiszor felhozták itt többen a fórumon és számomra továbbra is érthetetlen! yikes

Nálunk itt a zenegalériában most is van jó pár érdeklődő aki már legalább 3 hete jön és próbálgatja a hangszereket. Nincs ezzel semmi baj, ezért vannak a bemutatótermek! wink

@robrtzenesz: nos arról, hogy egy "vendéglátózó" zenésznek mire lehet szüksége...nos ez túl szubjektív vitalapnak big_smile

Mert aki vidéken lakik és még dolgozik is,nem engedheti meg magának,hogy minden nap feljárjon a Galériába.
De egy korrekt kiadvány a hangszer qualitásairól mindenképp sokat jelentene.
Nem akartam a Yamahát felhozni ismét,de az azt tudja,amit hirdet magáról!Sőt,még többet is!
Ez sajna pont fordítva igaz ebben az esetben(Gw8)

Kilépett

 

#173 2011-02-14 15:13:27

orultzenesz
Tag
Regisztrált: 2011-01-05
Üzenetek: 80

Re: Roland GW 8 segítség

Sziasztok! Az igaz h egy galériában van lehetőség kipróbálni a hangszereket, de vidéken sajnos ez nem müködik. Sőt ha nem áll szándékunkban vásárolni(mert nem tudjuk eldönteni mit válasszunk) hozzá sem érhetünk a hangszerhez, csak az eladó mutatja be kb 5 perc alatt. Ezen viszont lehetne javitani ugyanis tényleg nehéz lesz a választás.
A galériákban vannak speciális emberkék szerencsére, de vidéken tragikus a helyzet.
Jó lenne ha ott is lennének "kiképzett" emberkék akik értik is a zenészek problémáit, elvárásaikat.

Utoljára szerkesztette orultzenesz (2011-02-14 20:44:58)

Kilépett

 

#174 2011-02-14 10:59:58

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: Roland GW 8 segítség

@francisbalas@gmail.com

Miért nincs lehetőség egy hétig próbálni?!? Ezt már annyiszor felhozták itt többen a fórumon és számomra továbbra is érthetetlen! yikes

Nálunk itt a zenegalériában most is van jó pár érdeklődő aki már legalább 3 hete jön és próbálgatja a hangszereket. Nincs ezzel semmi baj, ezért vannak a bemutatótermek! wink

@robrtzenesz: nos arról, hogy egy "vendéglátózó" zenésznek mire lehet szüksége...nos ez túl szubjektív vitalapnak big_smile

Kilépett

 

#175 2011-02-12 17:09:52

francisbalas@gmail.com
Tag
Regisztrált: 2010-07-25
Üzenetek: 33

Re: Roland GW 8 segítség

orultzenesz írta:

Sziasztok! Csatlakoznék az előttem szólóhoz, igenis jó hangszer a gw8.
Az igaz hogy kicsit bonyolultabb a kezelése, de élőzenéhez tökéletes.
A midikről meg ne beszéljünk már ilyen hangosan, mert azzal magunkat égetjük.
Különböző márkájú hangszereknek eltérő jó tulajdonságaik vannak, így felesleges a másik szidása.
Egyszóval olyan hangszert kell választani ami a munkánkat segiti és örömünket leljük benne.

Nem tudom,mi a gond a midikkel!Az a zenész,aki nem zenekarral játszik,a kiséretautomatikával nagyon sok számot nem tudna meggyőzően prezentálni.Erre találták ki az Smf-t.
Az igazi zenész tud alájátszani annyira,hogy nem is feltűnö,viszont a hatás tökéletes.Minden esetre a playback technikától,amit "nagyjaink" előszeretettel használnak,sokkal több!

Kilépett

 

Fórum lábléc