www.rolandee.hu

Roland fórum

Nem vagy belépve.

#1 2005-07-12 22:15:49

MidiTom
Tag
Regisztrált: 2003-10-23
Üzenetek: 9
Weblap

em-30-ba floppy

suncy,
az átalakítást én sem ajánlom. A legkevesbb, hogy floppy drive-ot preparálj bele, bár az a meghajtó sem lehet tetszőleges. Az EM -30 és 50 alaplapja ugyan látszólag egyforma, a gyárban azonban nem egyformán ültetik be a két panelt. Igen komoly meló lenne utólag egy 30-ast 50-essé alakítani. Attól tartok, hogyha megrendelnéd a szükséges alkatrészeket, beépíttetnéd őket, nagyon drága EM-50-re tennél szert smile
És természetesen az alap op. rendszert is ki kellene cserélni, meg a kijelző mellett felvésni az új menüpontok nevét, stb...
Tudok viszont egy kiváló állapotú eladó EM-50-est smile


MidiTom

Kilépett

 

#2 2005-07-12 11:14:32

suncy
Tag
Regisztrált: 2005-07-06
Üzenetek: 3

Re: em-30-ba floppy

tudom, hogy van midi interface, de...
nekem azért kéne floppy hogy ritmust tudjak rátenni, mert
csak 8-as custom style-t lehet rádobni midivel, ami nem szerkeszthető, mert syx parancsokból áll.
ha tud valaki olyan progit, amivel tudok 8 stl fileból custom style-t csinálni, az adjon tippet.

Köszi

Kilépett

 

#3 2005-07-11 17:01:12

Karnyo
Guru
Küldő: Budapest
Regisztrált: 2003-10-02
Üzenetek: 129

Re: em-30-ba floppy

Szia!

Nos, tudom, hogy kecsegtető az EM-30 alaplapján található csatlakozó felület és a hely is, mivel ugyan az, mint az EM-50 hangszeré! Mégis azt mondanám, hogy ne próbálkozz „sufnituniggal”, mert nem éri meg, ha elrontod az egész hangszered alaplapját  :shock:  Sokan belefabrikálnak a hangszerekbe nem gyári tartozékként kínált eszközöket, aztán egyszer csak lefagy a hangszer, vagy rosszabb esetben elkezd furcsa szagokat eregetni magából. Szóval, ha egy mód van rá ne tedd. Sokkal inkább ajánlok neked egy nagyon alap laptop bővítést a hangszerhez. USB-MIDI interface-el összekötöd, a lejátszóprogi ingyen letölthető a netről és máris megvan mindened.
Remélem nem haragszol rám, amiért lebeszélnélek a „sufnituningról”, de a Te érdekedben teszem.

Üdv:

Teddy


Kar-Esz - Végtag harmadik fok leszállítva

Kilépett

 

#4 2005-07-06 17:27:02

suncy
Tag
Regisztrált: 2005-07-06
Üzenetek: 3

Re: em-30-ba floppy

tud valaki mondani tippet, hogy mi kell ahoz, hogy em-30-asba floppyt rakjak be? hely, csatlakozó ajzat a panelon  megvan.

Kilépett

 

Fórum lábléc