www.rolandee.hu

Roland fórum

Nem vagy belépve.

#1 2010-12-28 15:09:20

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Discover 5 problémám van

Üdvözlet!

A hangszerhez gyári tartozék egy memóriakártya, ezen találhatóak a Factory Resethez szükséges adat. Természetesen erre lehet menteni a saját eseményeket.ű
Javításköltségét csak a szerviz és csakis a hiba megállapítása után  tudja meghatározni.

Kilépett

 

#2 2010-12-27 21:21:59

Cukor25
Tag
Regisztrált: 2010-12-25
Üzenetek: 2

Re: Discover 5 problémám van

Köszönöm a gyors tájékoztatást. Még egy kérdésem lenne, hogy mit jelent az, hogy szükség van a gyári kártyára? A gyári memóriakártyára gondolt? (Én másik kártyát nem használtam soha, csak ami benne volt.) A Factory Reset-tel eltűnnek a rajta található fájlok? Ha igen, akkor gondolom gondoskodnom kell az adatok kimentéséről...
Lehet-e esetleg tudni, hogy a várható  javítási költség mennyi lesz?

Január elején - valószínűleg az üzleten keresztül, ahol vásároltam a készüléket - mindenképpen megfogom Önöket keresni! (Mivel Kisvárdáról nem tudok csak úgy fölutazni Törökbálintra...)

Üdv: R.Attila

Kilépett

 

#3 2010-12-27 10:29:34

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: Discover 5 problémám van

Üdv!

Szerintem egy Factory Reset (kell hozzá a gyári kártya) után kiderül, hogy milyen jellegű a hiba. Amennyiben utána is fennállnak ezek a hibák, akkor hardveres probléma lesz (például "beragadt" gomb a D-Beamnél).

A szervizünk elérhetősége: http://www.rolandszerviz.hu/mimenu2.html

Kilépett

 

#4 2010-12-25 13:18:24

Cukor25
Tag
Regisztrált: 2010-12-25
Üzenetek: 2

Re: Discover 5 problémám van

3 éve vásároltam a Discover 5-öt eddig jól is működött, nagyon szeretem ezt a gépet. Az elmúlt héten a következő két problémám akadt vele:
- A D-Beam Controller kikapcsolt állapotában is működik. Ez alapjaiban nem lenne gond, mert nem nagyon használom, de a midi fájlokhoz képest a billentyű fél hanggal lentebb van és csak akkor jó, ha a D-Beam-en tartom a kezem. Ez nem mindig fordul elő, de nagyon idegesítő tud lenni.
- Split-nél a jobb kéz hangszíne 2 fél hanggal lentebb van a balhoz képest. Ha valamilyen oknál fogva helyreáll, akkor kb 10 másodperc és újból visszaáll a 2 fél hang eltérésre.

Szoftverét megnéztem és összehasonítottam a rolandus.com honlapon levővel és szerintem egyezik. Szerintetek ez szoftverprobléma? Segít ha újból feltelepítem ugyanazt a szoftvert, vagy inkább küldjem szervízbe, mert más komolyabb probléma lesz? Így szilveszter előtt kicsit félek, hogy esetleg teljesen leáll a szinti, remélem addig kibírja...

Előre is köszi a segítséget.

Üdv: R.Attila

Kilépett

 

Fórum lábléc