www.rolandee.hu

Roland fórum

Nem vagy belépve.

#1 2010-01-29 22:02:19

alamandioza
Tag
Regisztrált: 2010-01-27
Üzenetek: 9

Sonar 7 probléma

feltettem a 7.0.3-at, és újra indítottam. Ezután a WDM-mel nem volt hajlandó működni, de az ASIO-val igen. Megy a lejátszás és a felvétel is.

Köszönöm szépen a segítséget!!!

Kilépett

 

#2 2010-01-29 10:50:32

jurij.es.a.szakkor
Tag
Küldő: Székesfehérvár
Regisztrált: 2006-02-19
Üzenetek: 67
Weblap

Re: Sonar 7 probléma

Még egy-két fontos kérdés:

Ha például ASIO helyett WDM/KS illesztőprogramot használsz, akkor minden OK?
Ha teljesen új Project-et készítesz, akkor sem működik az ASIO? (az audio beállítások után a SONAR-t újra kell indítani!)
A (7-es változatból a) legfrissebb 7.0.3-as SONAR-t használod?

Amennyiben ez sem segít, akkor próbálkozhatsz a Cakewalk .ini file-ok manuális törlésével (előtte természetesen készíts róluk másolatot) majd a Sonar 7 újraindításával. Ha ezek után sem működik az ASIO illesztőprogram a Sonar 7-el, akkor én ujratelepíteném az alkalmazást esetleg az UA-101-et is.

Kilépett

 

#3 2010-01-29 10:07:47

jurij.es.a.szakkor
Tag
Küldő: Székesfehérvár
Regisztrált: 2006-02-19
Üzenetek: 67
Weblap

Re: Sonar 7 probléma

alamandioza írta:

készítettem biztonsági másolatot.
Átváltsam másikra?

Igen, mert az a lényeg, hogy a Sonar újból végignézze milyen ki/bemeneti eszközkkel rendelkezel.
Ha nem megy, akkor jöhet majd a manuális módszer... Előbb próbáld meg a WaveProfiler-t.

Kilépett

 

#4 2010-01-28 21:36:05

alamandioza
Tag
Regisztrált: 2010-01-27
Üzenetek: 9

Re: Sonar 7 probléma

készítettem biztonsági másolatot.

ASIO driver alatt nem látszik a Wave profiler gomb.
Átváltsam másikra?
MME(32-Bit) és WDM/KS elérhetőek. Ezek alatt látszik is a Wave profiler gomb.

Kilépett

 

#5 2010-01-28 16:40:15

jurij.es.a.szakkor
Tag
Küldő: Székesfehérvár
Regisztrált: 2006-02-19
Üzenetek: 67
Weblap

Re: Sonar 7 probléma

alamandioza írta:

Mit tanácsoltok?

Mielőtt bármit csinálsz:
készíts egy biztonsági másolatot a Project könyvtárról!

Majd elsőre azt tanácsolom, hogy futtasd le újból a WaveProfiler-t: Options > Audio > General > Wave Profiler
Próbáld ki a meglévő Project-eddel (Open > Wave Profiler > Save > Close + Sonar Restart > majd megint Open [és ha szükséges akkor újból állítsd be az ASIO driver-t]), és egy másik, frissen létrehozottal is (ezt csak a teszt kedvéért, hogy minél több információt tudjunk).

Kilépett

 

#6 2010-01-27 21:15:48

alamandioza
Tag
Regisztrált: 2010-01-27
Üzenetek: 9

Re: Sonar 7 probléma

sziasztok,
egy Sonar 7 lefagyás után, az újraindítást követően nem szól egyik project sem.
Audio és midi fájl vegyesen van a projectben.
Edirol UA-101 (driver 1.0.1.0., 2007.03.27), Windows Vista, Sonar 7 studio edition, 7.0.2.

A Sonaron kívül minden lejátszóban megfelelő a lejátszás, kiváló a hang, de Sonarból semmi. A singal indicator-ok a midi sávoknál mozognak, de nem szólnak, külső eszközre midi jeleket küld. Audio sávokon semmi mozgás. Felvétel sem megy. Minden süket.

Az Options/Audio/Advanced tab-on Asio driver van beállítva. Korábban ezzel kiválóan ment. Input és Output driver-eknél az Edirolok sorakoznak szépen.

Mit tanácsoltok?

Kilépett

 

Fórum lábléc