www.rolandee.hu

Roland fórum

Nem vagy belépve.

#1 2009-11-18 14:32:22

BANDITA
Tag
Regisztrált: 2007-01-29
Üzenetek: 72

MICRO BR - programozhatóság

Szia Gabusz!

Mivel a Micro Br-ben nem lehet sajnos petterneket szerkeszteni (nagyobbakban már lehet), ezért a meglévő 293 pettern közül válaszd ki azt ami megközelítőleg vagy teljesen megfelel neked és abból építkezz. Ha így sem jó, akkor tölts le valamilyen dob pettern szerkesztő progit és a kész dobkíséretet vedd fel valamelyik sávra. Fejtem még én is tovább, hogyan lehetne megoldani amit mondtál.

Üdv: Bandi

Kilépett

 

#2 2009-11-16 20:07:10

gabusz
Tag
Regisztrált: 2009-11-16
Üzenetek: 2

Re: MICRO BR - programozhatóság

Sziasztok!Help!!Hogyan oldható meg a Micro Br-en a ritmus összeállításnál a "felütés"?Ugyanis minden pattern ''1-re" indul....

Kilépett

 

#3 2009-06-11 10:26:27

Gabesz
Guru
Regisztrált: 2003-10-15
Üzenetek: 260

Re: MICRO BR - programozhatóság

Kedves Zoli,

A küldött mail már háromszor visszajött, mondván nem lehet kézbesíteni, ezért itt válaszolok.
A Micro BR adatfájlainak struktúrája nem hozzáférhető, a Roland/Boss cég nem adja ki ezeket.
Viszont a szerkesztés szerintem nem bonyolult, lévén, hogy az M-BR Pattern része nem is szerkeszthető, csak gyári Patterneket használhatunk. ARRANGE módba kapcsolva viszont össze lehet rakni a gyári Pattern-ekből egy ritmus kíséretet. Ehhez egy nem P jelzésű (tehát nem gyári) Arrange-ot kell kiválasztani, belépni az EDIT menübe, majd a STEP módban szépen egymás után lehet pakolni a kívánt gyári Patterneket. Természetesen a dobszettet és a tempót is meg lehet változtatni.

Ritmus Editor szoftver a BR-600-hoz és a BR-900CD-hez tölthető le, de ezek Ritmus részsének struktúrája eltér a Micro BR-étől.

üdv: Gabesz

Kilépett

 

#4 2009-06-11 10:13:21

Gabesz
Guru
Regisztrált: 2003-10-15
Üzenetek: 260

Re: MICRO BR - programozhatóság

Kedves Zoltán,

Küldtem mailt az ügyben.

Üdv: Gabesz

Kilépett

 

#5 2009-06-10 22:31:33

markyzoli
Tag
Regisztrált: 2009-06-10
Üzenetek: 4

Re: MICRO BR - programozhatóság

Meg lehetne valahol szerezni A MICRO BR adatfájljainak a struktúráját.
Ez egy nagyon klassz készülék, de kicsit nehézkes a ritmus szerkesztés.
Ha ismerném az adtfájlok módosításának módját PC-s programot készíthetnék, hogy hatékonyabb legyen a beállítások kezelése.


Üdvözlettel: Márki Zoltán - markyzoli@citromail.hu

Kilépett

 

Fórum lábléc