www.rolandee.hu

Roland fórum

Nem vagy belépve.

#1 2005-03-15 22:49:03

Karnyo
Guru
Küldő: Budapest
Regisztrált: 2003-10-02
Üzenetek: 129

Floppy adapter

Szia Dino!

Nos az Adaptív akkordfekvés felismerés funkció a következőt végzi el.
Ha öszzhangzattanilag veszünk egy C-dúr F-dúr G-dúr C-dúr menetet akkor a következők alapján jönnek egymás után a hármashangazatok hangjai: C;E;G;  C;F;A; H;D;G; C;E;G;
Ez azt mutatja, hogy a hármashangzatok belső hangjai a lehető legkissebb mozgással váltakoznak egymáshoz képest. Nos ezt modellezi az Adaptív akkordfekvés felismerés is. Mondjuk vegyünk egy vonós szólamot, mely a C-dúr G; hangját játsza. Az F-dúrnál az A; hangot fogja játszani, a G-dúrnál a G; hangot míg a C-dúrnál marad a G; hangon. A régebbi szintik egy ilyen zenei körnél mindig a legfelső hangot játszották és ugráltak össze vissza. Nem volt valami életszerű, ezért fejlesztették ki az Adaptív akkordfekvés felismerést.

Nos remélem értelmezhető volt  :oops:

Üdv:

Teddy


Kar-Esz - Végtag harmadik fok leszállítva

Kilépett

 

#2 2005-03-14 16:17:12

Dino
Tag
Regisztrált: 2005-02-22
Üzenetek: 2

Re: Floppy adapter

Nem tudom Teddy, szerintem ahhoz mindenképpen a SW-n módosítani kell. Amit megtehetnek mondjuk a G70-en (bár azt minek) a régebbi cuccokra ez biztos nem lesz megoldás.

Elennben szólnál pár szót az adaptív akkordfelismerésről? Tudom, a budaörsi demo-n is elővezetted, de akkor még szerintem NEked is új volt  wink

Kilépett

 

#3 2005-02-22 17:29:22

Karnyo
Guru
Küldő: Budapest
Regisztrált: 2003-10-02
Üzenetek: 129

Re: Floppy adapter

Szia Dino!

Néztem én is az oldalon található infókat, de egyenlőre nincs megoldás a Roland hangszerekhez. Elküldtük a linket az Olasz gyárba és nem adtak elutasító válszt az ötletről, úgyhogy elképzelhető, hogy lesz valami okosság ez ügyben.  lol


Üdv:

Teddy


Kar-Esz - Végtag harmadik fok leszállítva

Kilépett

 

#4 2005-02-22 17:01:23

Dino
Tag
Regisztrált: 2005-02-22
Üzenetek: 2

Re: Floppy adapter

Sziasztok,

Nemrégiben körüljártam a témát, a fenti cucchoz driver kell, ez a hivatkozott oldalon is szerepel. Páran evvel szerették volna a G600-zast felturbózni.

Dino

Kilépett

 

#5 2005-02-07 17:30:28

Karnyo
Guru
Küldő: Budapest
Regisztrált: 2003-10-02
Üzenetek: 129

Re: Floppy adapter

Szia!

Megkérdezem a gyárat, hogy működi-e a dolog, én még sosem próbáltam ilyen adaptert!

Mindenesetre köszi a tippet!!!

Üdv:

Teddy


Kar-Esz - Végtag harmadik fok leszállítva

Kilépett

 

#6 2005-02-07 12:19:06

DLaca
Tag
Regisztrált: 2005-02-06
Üzenetek: 3

Re: Floppy adapter

Szia Teddy!

Köszi a gyors választ.
És az nem működik, hogy a belső memória feltöltését nem egy 1.44Mbyteos floppyról, hanem egy lényegesen nagyobb kapacitású memóriát használó floppy adapterről végzem?
Elvégre ugyanaz az interfész, csak szerintem a driverrel lesznek gondok.

Erre gondolok:
http://www.mdiusa.com/flashpath.htm

Laca

Kilépett

 

#7 2005-02-07 10:38:18

Karnyo
Guru
Küldő: Budapest
Regisztrált: 2003-10-02
Üzenetek: 129

Re: Floppy adapter

Szia Laca!

Az EXR sorozatnál nincs lehetőség külső memóriabővítésre! Csak a belső memóriát tudod használni stílusok és dalok feltöltésére!

Üdv:

Teddy


Kar-Esz - Végtag harmadik fok leszállítva

Kilépett

 

#8 2005-02-06 23:10:17

DLaca
Tag
Regisztrált: 2005-02-06
Üzenetek: 3

Re: Floppy adapter

Hello!

Szeretném megtudni, hogy van-e lehetőség az EXR-5-ös floppy meghajtóján keresztül floppy ADAPTER használatára és ha igen, milyen típusú memóriát támogat (memori stick, CF, SM)? Úgy sejtem, ehhez megfelelő driver szükséges.

A másik lehetőség az USB-n keresztüli memőriakártya olvasás. Ez lehetséges? Konkrétan az SMF fájlok beolvasására gondolok.

Köszi a válaszokat

Üdv,

Laca

Kilépett

 

Fórum lábléc