www.rolandee.hu

Roland fórum

Nem vagy belépve.

#1 2009-08-12 09:42:26

orgonistapetya
Tag
Regisztrált: 2007-01-31
Üzenetek: 22

EXR e2 hangszínváltás?

Köszi!
Nos, igen, valóban esélyes, csak hát az ellenállás a család más tagjai részéről, ugyebár... Feleség, stb.
Már az akciós RS 50 is egy kisebb botránnyal ért fel. De majd ráállok a sarkamra.
Még egyszer köszi!
Szevasztok!
Petya

Kilépett

 

#2 2009-08-10 14:05:49

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: EXR e2 hangszínváltás?

Akkor én ajánlanék egy újabb opciót lol
Ha nem szükséges a stílus és jó hangszínek kellenek a lehető legkedvezőbb áron cool
Juno Di 

http://www.roland.com/synth/JUNO/feature_Di.html

Kilépett

 

#3 2009-08-08 09:53:15

orgonistapetya
Tag
Regisztrált: 2007-01-31
Üzenetek: 22

Re: EXR e2 hangszínváltás?

Sziasztok!
Szeretném kicsit fejleszteni a szolgáltatásom színvonalát és ezért egy második szinti vásárlása a terv. A meglévő EXR E2 mellé vennék egy olyan szintit, aminek a beállított hangszíneit kicsit meg tudom variálni. Azt talán mondanom sem kell, hogy anyagi forrásaim korlátozottak...
Jelenleg három hangszer van kijelölve, persze mind Roland. RS50, Juno D és a GW7.
Mivel az RS50 nem sokban különbözik a Juno D-től, az ára miatt az a fő esélyes.
No ennyi rizsa után a kérdés: A GW7 hangszíneit mennyire lehet módosítani a potikkal? Mert azért modernebb hangzásúnak tűnik nekem és a kíséretautomatika sem lenne hátrány, vésztartaléknak mindenképpen. 
Fontos szempont még a két műszer MIDI-n keresztüli együttműködése.
Van erre nézve valakinek infoja, tapasztalata?
Előre is köszi a válaszokat!
Szevesztok!
Petya

Kilépett

 

#4 2009-03-16 11:28:18

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: EXR e2 hangszínváltás?

Szia, mivel garanciális még én semmiképpen sem javasolnám az "otthoni szétszedést". Ne veszítsd el a garanciát. Inkább szervíz...

Kilépett

 

#5 2009-03-15 11:00:47

orgonistapetya
Tag
Regisztrált: 2007-01-31
Üzenetek: 22

Re: EXR e2 hangszínváltás?

Sziasztok!
Volna egy hardweres jellegű kérdésem. Azt tapasztalom az E2 szintimen, hogy nehány billentyű nem minden lenyomáskor szólal meg. Nem csak akkor, ha túl lágyan érek hozzá, komolyabb billentés mellett is előfordul. Meg tudom én házilag tisztogatni esetleg az érintkezőket? Vagy szakműhely? Esetleg nem is érintkezős hiba lenne? Jelenleg még elviselhető szinten van a dolog, de nem szeretném, ha rosszabbra fordulna a helyzet. (8 hónapos a műszer.)
Előre is köszi a segítséget!
Petya

Kilépett

 

#6 2009-01-15 14:50:31

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: EXR e2 hangszínváltás?

orgonistapetya írta:

Szia!
Köszi a segítséget! Majd vigyázok vele. Olyan hiba még nem történt, hogy a ki-bekapcsolás ne segített volna rajta. Remélem, ezután sem lesz ilyen!

Ámen!
roll

Kilépett

 

#7 2009-01-13 21:02:45

orgonistapetya
Tag
Regisztrált: 2007-01-31
Üzenetek: 22

Re: EXR e2 hangszínváltás?

Szia!
Köszi a segítséget! Majd vigyázok vele. Olyan hiba még nem történt, hogy a ki-bekapcsolás ne segített volna rajta. Remélem, ezután sem lesz ilyen!

Kilépett

 

#8 2009-01-12 16:01:21

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: EXR e2 hangszínváltás?

Szia, valóban "érzékeny". Külön karbantartásról azért nincs szó. Talán az internetről letöltött "okosságokkal" érdemes vigyázni.

Kilépett

 

#9 2009-01-12 05:26:04

orgonistapetya
Tag
Regisztrált: 2007-01-31
Üzenetek: 22

Re: EXR e2 hangszínváltás?

Sziasztok!
Fél éve nyúzom az E2-t szintit. Ez nem egy nagyon hosszú idő, de néhány tapasztalatom már van. Többször fordult már elő, hogy lefagyott a műszer. Minden esetben köze volt a flash memóriához. Vagy a stílust használtam onnan, vagy az egész nótát. Jól gondolom azt, hogy óvatosan köll bánni ezzel a flash dologgal?
(Beépített stílus és élő bazseva közben még egyszer sem padlózott a technika.)
Másik kérdésem az lenne, hogy van-e valami olyan eljárás, amivel komolyabb balhé nélkül karban tudom tartani ezt a memória részt?
Előre is kössz a segítséget!
Szevasztok!
Petya

Kilépett

 

#10 2008-12-11 14:18:11

orgonistapetya
Tag
Regisztrált: 2007-01-31
Üzenetek: 22

Re: EXR e2 hangszínváltás?

Nos, erre nem gondoltam. Köszi, megnyugodok!
Petya

Kilépett

 

#11 2008-12-11 10:31:05

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: EXR e2 hangszínváltás?

Túlfesz kérdése az egész. Sajnos Mo.-n vagyunk. Én legalább is ezt tapasztaltam, nem csak hangszereknél sad

Kilépett

 

#12 2008-12-11 08:22:16

orgonistapetya
Tag
Regisztrált: 2007-01-31
Üzenetek: 22

Re: EXR e2 hangszínváltás?

Sziasztok!
Ismét csak az EXR hangszert régebben használókhoz, szakértőkhöz fordulok egy kérdéssel. Jelentősége a világon semmi nincs (amíg a hangszer működését érdemben nem érinti) csak a kíváncsiság hajt.
Nekem E2 szintim van. Bekapcsoláskor csinál egy lámpatesztet, már ha itt is így hívják azt a funkciót, amikor az összes világítós nagy gomb lámpácskáját felvillantja egyszerre egy rövid ideig. Igen ám, de nem minden bekapcsoláskor csinálja. Ezidáig nem sikerült rájönnöm semmi rendszerre, hogy mikor csinálja és mikor nem. Van erre nézve valakinek ötlete, tapasztalata, bármi infója?
Előre is köszönöm!
Szevasztok!
Petya

Kilépett

 

#13 2008-11-05 12:31:44

orgonistapetya
Tag
Regisztrált: 2007-01-31
Üzenetek: 22

Re: EXR e2 hangszínváltás?

Hello, Csavar!
Köszönöm a választ! Találtam egy megoldást, úgy néz ki, hogy működik a dolog. A kérdéses szettet először átneveztem a biztonság kedvéért, majd az EXR E2 Stúdió progival kimásoltam a PC-re és ott a 199-es UPR-t egyszerűen letöröltem. Adott neki egy EMPTYPRG nevet, de minden egyéb adatot visszaállított gyári eredetire. Visszamásoltam a hangszer Flash memóriába, beolvastattam és jött a próba. Nem hamis, minden USERTONE gomb azt a hangszínt adja, amit köll. Remélem, belső sorszámú UPR-el is ezt csinálja, ha netán szükség lenne rá!
Ha már a memória szóba került: van arra nézve valamilyen tapasztalat, hogy biztonságos üzemeléshez mennyi üres memória köll a masinának? (Jelenleg 620 KB üres helyem van. Három UPR szett, 46 style és két dal van Flash-ben.)
Még egyszer köszi a választ!
Szevasztok!
Petya

Kilépett

 

#14 2008-11-05 11:21:26

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: EXR e2 hangszínváltás?

Érdemes megvizsgálni ezt a szituációt, az esetleges fennmaradó memória kapacitás szempontjából is. Én "nem erőltetném" ezt a 199-es programot, főleg hogy a többivel nincs probmléma...

Kilépett

 

#15 2008-11-04 21:28:56

orgonistapetya
Tag
Regisztrált: 2007-01-31
Üzenetek: 22

Re: EXR e2 hangszínváltás?

Sziasztok!
Értem. Gondolom, igaz ez a USER PROGRAM-ra is. Ha betöltött UPR után húzom be a MIDI nótát, jól műkszik, ha előbb a MIDI-t töltöm, akkor nem megy minden simán. Főleg a split balkéz szekció nulla hangerején veszem ezt észre.
Még egy kérdésem lenne. Az egyik UPR set 199-es sorszámú eleme valahogy megkettyent és nemcsak furcsa beállításokat produkál, de piszkosul hamis is. Semmilyen transponálást nem csináltam, minden beállított transpose érték a gyári és mégis olyan hamis a kíséret a szólóhoz, hogy ihajjj, valamint minden USERTONE gomb az E.Piano1-t produkálja még dupla kattintásra is.  Hogyan tudom ezt korrigálni? Csak ezt a UPR199-et kellene visszaállítani gyárira, mert a többi 199 meg jó, kell és főleg sok meló van benne. Vagy eggyel kevesebb és így maradt?
Sziasztok!
Petya

Kilépett

 

#16 2008-10-29 11:55:22

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: EXR e2 hangszínváltás?

Valóigaz, számít a sorrend.

Kilépett

 

#17 2008-10-29 10:15:32

orgonistapetya
Tag
Regisztrált: 2007-01-31
Üzenetek: 22

Re: EXR e2 hangszínváltás?

Sziasztok!
Valamit rosszul csinálok a hangszeremmel, de nem tudok rájönni a tévedés okára, ezért az EXR értőkhöz fordulok segítségért, információért.
Ha floppy-ról behúzok egy MIDI dalt és ezután állítom be a hangszíneket, üzemmódot, amit használni akarok hozzá, akkor néhány furcsaság lép fel. Pl. a split üzemmódban nem szól a balkéz szekció. Ha fordítva csinálom és először beállítom a hagszíneket, üzemmódot, majd ezután töltöm be a nótát, akkor viszont minden köpecül működik. Ezek szerint nem mindegy a sorrend? (SMF1 formációjú MIDI-jeim vannak.)
Előre is köszi az információt!
Szevasztok!

Petya

Kilépett

 

#18 2008-10-12 00:54:01

orgonistapetya
Tag
Regisztrált: 2007-01-31
Üzenetek: 22

Re: EXR e2 hangszínváltás?

Köszi az infot!
Kicsit furcsállom, hogy az effektet is leveszi a hangról, mert effektezett hangszínre kapcsolom be az MI-t, és mégis az eredeti, gyári hangszínnel tér vissza. Igaz az is, hogy néhány típusú MI-nél ez még hasznos is, egyfajta hanszínváltási módozat. Majd ilyen vonalon tanulom tovább a gépet. Még egyszer köszönöm az információt!
Szevasztok!
Petya

Kilépett

 

#19 2008-10-11 23:35:39

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: EXR e2 hangszínváltás?

Nos az MI egy beállítás, ami hatással lehet (típusától függ) a hangszínekre és az effektekre is (sőt, próbáld ki, mire még smile ). Olyasmi, mint egy User beállítás. Ha kikapcsolod visszaáll az "alaphelyzetbe" amit előtte használtál...

Kilépett

 

#20 2008-10-08 17:21:45

orgonistapetya
Tag
Regisztrált: 2007-01-31
Üzenetek: 22

Re: EXR e2 hangszínváltás?

Sziasztok!
Újabb furcsaság borzolja az idegeimet az E2-el. Az intelligens melódia kikapcsolása lekapcsolja a beállított effektet a hangszínről. Ez vajon hiba, vagy csak sokat várok el a hangszeremtől?
Sziasztok!
Petya

Kilépett

 

#21 2008-09-25 15:18:56

orgonistapetya
Tag
Regisztrált: 2007-01-31
Üzenetek: 22

Re: EXR e2 hangszínváltás?

Szia!
Azóta célirányosan végigpróbálgattam és arra jutottam, hogy valszeg nem hiba, mert mindenféle MI és akármelyik hangszín és hangszínváltási módozat ugyan azt eredményezi. Főleg, ha a 7S is így csinálja. Megpróbálok vele élni, egy gombnyomással több.:-)
Köszi az infót!
Szevasz!
Petya

Kilépett

 

#22 2008-09-25 14:52:29

csonye
Tag
Küldő: Erdely Parajd
Regisztrált: 2006-04-05
Üzenetek: 31

Re: EXR e2 hangszínváltás?

Nem tudom hogy az e2-en hiba e de az en exr-7s em ugyanezt csinalja.
Ugyhogy szerintem nem hiba de eleg idegesito.De hat ez van mostanaban a Roland-nal !!!

Kilépett

 

#23 2008-09-19 21:13:16

orgonistapetya
Tag
Regisztrált: 2007-01-31
Üzenetek: 22

Re: EXR e2 hangszínváltás?

Sziasztok!
Pár hónapja vettem egy EXR E2 szintit. Nincs vele bajom, néha-néha lefagy, legtöbbször a türelmetlen kezelés miatt. Nem is e miatt írok most. Azt tapasztalom, hogy az inteligens melódia fuknció használata közben a hangszínváltás egy kicsit megváltozik. Amikor bekapcsolt MI mellett hangszínt váltok pl. valamelyik Usertone gombbal, akkor az MI kikapcsolása visszavált arra a hangszínre, amelyiken bekapcsoltam. Pl. harmónika hangszínnel kisérek, második strófa MI-vel, szólózáshoz váltok valamelyik szakszira, a szóló elején akarom használni az MI-t, később nem, ekkor kikapcsolom az MI-t, ám nem szakszi hangon megy tovább a dolog, hanem harmónikán.
Nem nagy baj, csak szeretném tudni, hogy ez netán hiba, én csinálok rosszul valamit, vagy ez így normális üzem? Annyit még, hogy az MI funkciókiból a tradicionált használom.
Gondolom, valaki tud erre választ adni. Előre is köszi!
Szevasztok!
Petya

Kilépett

 

Fórum lábléc