Roland fórum
Nem vagy belépve.
Üdv, válaszoltam az e-mailre, amiben szintén ez a kérdés!
Kilépett
Sziasztok!
Van egy Edirol UA 4 FX Audio Interface-m és nem tudom a Latency-t megcsinálni rajta, egy kottaszerkesztőben Midi billenytűzettel.
Késik a leütéstől számítva kb. 0,5 másodpercet, próbáltam már Asio Drivert is feltenni, de azzal is volt Latency....
Direkt azért vettem ezt az Edirolt, mert elvileg ezzel lehet késés nélkül felvenni...
Kilépett
Szia Barni!
Ha lebouncingolod csak a dobsávot valamelyik 2 sávra akkor ki tudod exportálni Wav-ban. Ez a megfejtés!
Kilépett
Még valamit szeretnék kérdezni. Olvastan egy csomó rewiew-t, és azt vettem ki belőlük, hogy a dob sáv különálló ettől a 8tól, és ezért az embereknek gondjai is akadnak, ha a ritmussávot gépre akarják másolni. Ez a probléma hogyan oldható meg?
Kilépett
Köszi, már értem. Akkor végülis max 8 sáv szólhat egyszerre, ez foglalkoztatott leginkább, de lehet hogy eszembe jut még majd valami. Viszlát Szolnokon!
Barni
Kilépett
Szia Barni,
Mind a 8 sáv alatt található 8 virtuális sáv. Ez azt jelenti, hogy mondjuk feljátszol egy gitárszólót az 1-es sáv 1-es virtuális sávjára, meghallgatod és azt mondod "Hát ez még lesz jobb is, de azért megtartom!" átváltasz az 1-es sáv 2-es virtuális sávjára és oda is felveszel egy gitárszólót és így tovább. Nem kell újabb sávot nyitnod és mégis többször is próbálkozhatsz anélkül, hogy törölnöd kéne bármit is. Megteheted azt is, hogy mondjuk felvetted 6szor a gitárszólót és a hetedik virtuális sávra összevágod a 6 szólóból a legjobb részeket. Fontos, hogy 1 sáv alatti virtuális sávokból egyszerre mindig csak egyet tudsz lejátszani.
Remélem így már érthető a V-sáv fogalma. Ha valami nem világos írjál nyugodtan.
A BR-600 nagyon jó választás én imádom!
Viszünk a Gitármánia táborba is, ki tudod majd próbálni.
Üdv: Gabesz
Kilépett
Sziasztok!
Én a BR-600-zal szemezek, és az nem világos, hogy 8 sávot játszik le egyidejűleg, de mindegyikben van 8 virtuális track. Egyszerűen nem értem, mi az a v-track, és hogy mi ez a 8 sáv, de mégis 64. Megköszönném, ha egy guru felvilágosítana erről.
U.i.: ilyen br-600-at hozzatok gitármánia táborba is, hadd lehessen kipróbálni;)
Kilépett
Köszönöm a segítséget. Körülnézek... Még gyűjtögetni kell bőven...
De szép lassan csak öszeáll.
Kösz!
Kilépett
Ha számítógéppel szeretnél dolgozni, nem árt egy jó audio (esetleg egyben midi) interface. Ilyen például az Edirol FA-101. Le tudod dugni egyszerre a hangszereidet és a mikrofonokat is, keverő ebben az esetben nem kell. Ajánlatos kondenzátor mikrofont használni, ennek az üzemeltetéséhez ún. fantom-táp szükségeltetik, de ez az FA-101 ben van. A hangszórók esetében sok lehetőség van, a kisebb 10-20 W-os hangszóróktól az egészen nagyokig, 50-60 ezer forinttól (MA-10, MA-20D). Ajánlatos olyan szoftvert használni, ahol egyidejűleg futtathatod a midi jeleket az audio sávokkal, legegyszerűbb pl. Cakewalk Home Studio XL, ebben már effektek és dinamika processzor is van 45.000.- Ft-ért.
sziasztok!
szeretnék egy stúdiót berebdezni itthon.
igazából a legelején tartok. hangszeren kívül szinte semmim sincs még.
segítsetek, hogy mik azok az alapfelszerelések, amik feltétlenül szükségesek egy komplett nóta (zene, ének) minőségi felvételéhez.
milyen keverőt ajánlotok, milyen mikrofont, monitort, programot?
a segítséget előre is köszönöm!
Kilépett
Kedves Péter!
Ha teheted, kicsit drágább aktív monitorokban gondolkodj. A Roland DS-sorozatot ajánlanám, ami már egy komolyabb kategóriát képvisel. A legkisebb tagja, a DS-5 már 59.ezer Ft-ért kapható (darabja). Én speciel az MA-20D hangzását is kedvelem, de inkább második monitornak használnám keverésnél.
üdv,
Attila
Kilépett
Helló!
Azt szeretném megtudni, jó ötlet lenne-e egy MA-10 vagy MA-20 mikro monitor házi stúdióba mixhez, masteringhez, vagy valami drágábban gondolkodjak?
Kilépett
Nem szükséges semmilyen driver ahhoz, hogy az EXR-5-öt számítógéppel összecsatlakoztasd, mert a készülék már tartalmazza az összes szükséges fájlt.
Mindössze annyit kell tenned, hogy miután csatalakoztattad a számítógépedhez, lenyomod a készüléken található USB feliratú gombot. A windows fel fogja ismerni, és instalállja.
Ezután pedig, minden újabb csatlakoztatáskor megjelenik,mint egy meghajtó (Pl: E.
(A fenti eljárásnak a leírását megtalálod a gépkönyv 108-111 oldalán)
Kilépett
Hello!
EXR-5 hangszert nem sikerül összbebarátkoztatnom USB-n keresztül a win98-al. Driver kellene hozzá. Hol lehet ilyen driverhez hozzájutni?
Köszi!
Kilépett
A Roland SI-24 egy professzionális lehetőség azoknak, akik számítógép alapú rendszert szeretnének. A csomag tartalmaz egy panelt is, amit a számítógépbe kell építeni és közvetlen összeköttetésben áll a kontrollerrel egy R-BUS kábel segítségével. A motoros fader-ek természetesen lekövetik az általunk meghatározott automatikákat. A rögzítés 24bit/96kHz-es lehet, mindez 8 bemeneten (XLR,TRS) keresztül (akár 8 fantom-táp). Surround joystick, digitális ki-bejárat, 4 AUX kimenet, Windows/Mac kompatibilitás.
Az eszközhöz tartozik egy profi szoftver is (Cakewalk SONAR).
Tökéletes megoldás lehet azoknak, akik a szoftveres környezetet részesítik előnyben, viszont az egér helyett inkább kézzel fogható kontrollereket használnak, és elvárásaik vannak a felvétel minőségével kapcsolatban.
Hello!
Orulok, hogy letrejott ez a forum! Nagyon tetszik a kulalakja es az eddig olvasottak utan komolynak tartom! Remelem, hogy en is kielegito valaszt kapok majd kerdeseimre, mert elsosorban kerdezgetni szeretnek (sajnos nem tudok ekezetes betukkel irni, mert meg nincs magyar nyelvi tamogatasu oprendszerem, ugyanis kulfoldon elek es eddig nem volt ra szuksegem. Ezen majd valtoztatok!).
Elsosorban a Roland SI-24 szamitogep alapu studio csomag bovebb parameterei erdekelnek. Mire tudnam hasznalni es mennyire professzionalis?
Kilépett