www.rolandee.hu

Roland fórum

Nem vagy belépve.

#1 2008-09-30 10:41:47

Gabesz
Guru
Regisztrált: 2003-10-15
Üzenetek: 260

Gitár - MIDI ?

Szia,

A webblapon található GT-8 Patchek MID formátumban vannak. Ezeket bármilyen szekvenszer programba (pl. Cubase, Sonar, stb.) be tudod hívni és lejátszod, mintha egy dal lenne, miközben a számítógépet MIDI Outját összekötöd a GT-8 MIDI Injével és a GT-8-at Bulk Load állásba kapcsolod. Így egyenként rá tudod tölteni a neked tetsző hangszíneket a GT-re.

Üdv: Gabesz

Kilépett

 

#2 2008-09-29 19:50:56

ibanez
Tag
Regisztrált: 2008-09-28
Üzenetek: 2

Re: Gitár - MIDI ?

Szia! Köszi a választ! A kérdésem első felében pedig a "Patchek  beállítása" című menüben található fájlokra gondoltam. Azokkal nem tudok mit kezdeni.Nem nyílik se így, sem úgy. Mindegy...
A GT8 mastert pedig én szekvenszer helyett használom, letölthető a netről. Én ezt kaptam, viszont ez sys. típusú fájlokkal dolgozik.
Mégegyszer, köszi.

Kilépett

 

#3 2008-09-29 10:51:26

Gabesz
Guru
Regisztrált: 2003-10-15
Üzenetek: 260

Re: Gitár - MIDI ?

ibanez írta:

Sziasztok! Érdeklődnék, hogy azokból a beállításokból miért nem tudok letölteni és hogy ezeket a filékat vajon tudja-e kezelni a GT8 master, ezzel töltök a GT8 ba, de azok sys filék voltak. Köszi...
Illetve lenne egy másik kérdésem: hogy célszerűbb használni a multikat, illetve hát a GT8-at, simán erősítő inputba, előerősítőszimulációval, vagy effekt loopba szimulációval, illetve mi legyen az output kiválasztással akkor? Köszi...

Szia,

Bocs, de ezt nem értem. Milyen beállítások, milyen GT-8 master és mittud-e kezelni?

Alapvetően használhatod erősítő inputba kötve is a GT-8-at, de akkor próbáld meg minél tisztábbra állítani az erősítőt. A legjobb, ha 4 kábeles módszerrel bele-loopolod az erősítőd Send/Returnjébe a GT-8-at. Ekkor a sorrend a köcetkező: gitár - GT-8 input - GT-8 Send - erősítő Input - Erősítő Send - GT-8 Return - GT-8 L(MONO) OUT erősítő Return. Kapcsold be a GT-8-on az Effect Loopot és már él is az erősítőd előfoka. Ilyenkor ne használj Preamp modellet a GT-8-ból. Ha kikapcsolod a GT-ben az Effect Loopot, akkor viszont használj belőle preamp modellt.  OUTPU SELECT = Combo vagy Stack Return. Ez nagyon sokféle lehetőséget biztosít, ajánlom kipróbálásra.

Üdv: Gabesz

Kilépett

 

#4 2008-09-28 14:15:09

ibanez
Tag
Regisztrált: 2008-09-28
Üzenetek: 2

Re: Gitár - MIDI ?

Sziasztok! Érdeklődnék, hogy azokból a beállításokból miért nem tudok letölteni és hogy ezeket a filékat vajon tudja-e kezelni a GT8 master, ezzel töltök a GT8 ba, de azok sys filék voltak. Köszi...
Illetve lenne egy másik kérdésem: hogy célszerűbb használni a multikat, illetve hát a GT8-at, simán erősítő inputba, előerősítőszimulációval, vagy effekt loopba szimulációval, illetve mi legyen az output kiválasztással akkor? Köszi...

Kilépett

 

#5 2007-04-23 13:33:10

Gabesz
Guru
Regisztrált: 2003-10-15
Üzenetek: 260

Re: Gitár - MIDI ?

Szia Jánoska,

A GK-ban nem piezzo hangszedő van, hanem mágneses egészen apró humbuckerek.  Nem kell megvenni az egész hangszedőt újra lehet csak külön a húrok alatt elheylezkedő "hangszedő csíkot" is kapni. A GK-2A-hoz van is raktáron, kb 7000 Ft körül a GK-3-hoz rendelni kell. Ha szükséged van rá, kérlek, írj az s.gabor@rolandee.hu címre.

Üdv: Gabesz

Kilépett

 

#6 2007-04-23 10:56:01

janoska1018
Tag
Regisztrált: 2007-04-23
Üzenetek: 1

Re: Gitár - MIDI ?

gk-2a és a másik gitáromon gk-3 midihangszedőt használok több éve,
az egyiken elösször 1-de most már 2 hang nem szól a gk-3-as újabb de most már azon sem szól egy hang.Nem a gk-kábel a hibás,a kérdésem az ,hogy a piezzo hangszedőt,mert szerintem abban van a hiba, képes-e valaki megjavitani ,vagy muszáj megvennem az egész hangszedőt újra?

Kilépett

 

#7 2006-12-02 20:17:38

tibi1@next-it.hu
Tag
Regisztrált: 2006-11-25
Üzenetek: 3

Re: Gitár - MIDI ?

Szevasz Gabesz!Kösz a jó tanácsokat,így már műkődik a verbenya.Igazából jó Hendersonos vagy Gambale-s hangzást kerestem volna ,de be kell érnem az általam kreáltakkal.Üdv.:Tibi

Kilépett

 

#8 2006-11-27 10:20:18

Gabesz
Guru
Regisztrált: 2003-10-15
Üzenetek: 260

Re: Gitár - MIDI ?

Szia Tibi,

Valamilyen oknál fogva az 5-4 MID helyén egy MP3 található, szólok a rendszergazdának és javítja a hibát. Az 5-4 MID fájlt elküldtem neked e.mailben.

A GR-33-at már tényleg nem gyártják, sajnos...
A GR-20-hoz nem tudok letölthető Patch-eket, de ha kell szívesen segítek a Zenegalériában.

Üdv:

Gabesz

Kilépett

 

#9 2006-11-25 14:59:29

tibi1@next-it.hu
Tag
Regisztrált: 2006-11-25
Üzenetek: 3

Re: Gitár - MIDI ?

Tud-e valaki letölthető patch-okat GR 20-hoz.Valóban nem gyártják már a GR 33-at?

Kilépett

 

#10 2006-11-25 14:39:16

tibi1@next-it.hu
Tag
Regisztrált: 2006-11-25
Üzenetek: 3

Re: Gitár - MIDI ?

Próbálok a GT 8 oldalra feltett  smf -ekből letölteni , de nem mindegyiket sikerül.Pl az 5-4-et nem.Miért?üdv Tibi

Kilépett

 

#11 2005-07-18 16:20:19

Gabesz
Guru
Regisztrált: 2003-10-15
Üzenetek: 260

Re: Gitár - MIDI ?

Szia Attila!

A VG-88 és a GR-33 teljesen más, ne tévesszen meg az a tény, hogy mindkettőhöz GK hangszedő szükséges. A dolog ott kezdődik, hogy a GK nem MIDI pickup, hanem egy osztott hangszedő, mely 6 db apró humbucker pickupot tartalmaz. A VG-88 lényege, hogy nem alakítja MIDI jellé a gitár jelét (mint a GR-33) nincs benne MIDI konverter. A VG esetében a GK hangszedőre a fizikai modellezés miatt van szükség, mivel így minden húrról külön-külön jel megy le a VG procija felé. Ennek köszönhető hogy húronként bárhová hangolhatom a hangszert (polifónikus pitch shifter), illetve húronként állíthatom a panorámát, meg egy csomó más dolgot is, hogy gitártípusokat tudok modellezni vele. A VG-88 szinti részét úgy képzelt el, mint a régi analód szintiket (amikor még nem volt MIDI). Ebben nincsen zongora, vagy trombita hangszín, mint a GR-ben, hanem különféle lead-ek, stb.
Tehát teljesen más a két berendezés.
Ha szintizni is szeretnél, akkor a GR-33 / GT-8 párosítás a legkiválóbb.

Üdv: Gabesz

Kilépett

 

#12 2005-07-18 15:01:59

Masi
Tag
Küldő: Budapest
Regisztrált: 2005-07-13
Üzenetek: 2

Re: Gitár - MIDI ?

Szia Gabesz!
Köszi a választ! Ahogy néztem, a VG-88-ban már van analóg effektezési lehetőség is a gitárszinti mellett. Ennek milyen minőségű, tudású a szintije, ősszehasonlítva a GR-33-mal, ill. az analóg effektezés a GT-8-al? Érdemes venni külön egy GR-33-at és egy GT-8-at? Ahogy nézem az árakat, ez így azért drágább lenne, mint a VG.
Köszi,
Attila

Kilépett

 

#13 2005-07-18 14:21:21

Gabesz
Guru
Regisztrált: 2003-10-15
Üzenetek: 260

Re: Gitár - MIDI ?

Szia Attila!

A GR-33 effektjei csak a szinti jelre alkalmazhatók. A gitár normál jelére nem. Erre a célra található a készüléken egy Guitar Send Return ahová külső effektet köthetünk be kifejezetten a normál gitárhang effektezésére.

Üdv: Gabesz

Kilépett

 

#14 2005-07-13 11:17:42

Masi
Tag
Küldő: Budapest
Regisztrált: 2005-07-13
Üzenetek: 2

Re: Gitár - MIDI ?

Sziasztok,
Az iránt érdeklődnék, hogy a GR-33-ban lévő effektek (Chorus, Delay, Reverb, stb.) csak a szinti jelét effektelik vagy a gitár analóg jelét is tudják kezelni, tehát egy hagyományos multieffekt helyett is lehet-e használni, ha éppen nem akarom a midi-t erőltetni? Ha az analóg jelet is tudja használni, akkor az csak a GK pickup-ból jöhet vagy a gitár saját jelét is be lehet kötni?
Köszi,
Attila

Kilépett

 

#15 2004-04-21 16:00:56

admin
Site Admin
Regisztrált: 2003-09-14
Üzenetek: 9

Re: Gitár - MIDI ?

Szia Bartolus!

A GI-20 Patch-einek lényege, hogy minden egyes Patchben különféle érzékenység, transzponálás, Bend Range stb. értékeket menthetünk el.
Nagyon fontos például, hogy ha egy Lead hangszínt használsz az XV-2020-ból, akkor egyezzen a GI-20 adott Patch-ében beállított Bend Range az XV-2020 lead hangszínére beállított Bend Range értékkel. Ekkor fog tökéletesen működni. Érdemes a GI-20 és az XV-2020 Patch-eit úgy rendezni, hogy egy adott Program Changgel kiválasztott GI-20 Patch a hozzá tartozó XV-2020 Patch-et hívja elő.
Például, ha egy zongora hangszínt használsz, akkor érdemes kromatikusra állítani a Bend Range-et a GI-20-ban, hogy ne lehessen nyújtani (a zongorán sem nyújtunk, fél hangnál kissebb hangközt nem lépünk).
Remélem tudtam segíteni.

Kilépett

 

#16 2004-04-21 15:23:19

Bartolus
Tag
Regisztrált: 2004-04-21
Üzenetek: 6

Re: Gitár - MIDI ?

Helló Gabesz!

Lassan egy éve boldog gk és xv-2020 tulajdonos vagyok. Nagyon szép dolgokat lehet csinálni a cuccal, de nem tudok kihasználni minden lehetőséget.
Letöltöttem a gyári patch-et, felraktam, de nem értem, hogyan épülnek a gi-20 beállításai (1-50) az xv-2020-ra. Vagy fordítva. Szóval, hogyan is lehetne optimalizálni a cuccot?


Laci

Kilépett

 

#17 2003-11-24 09:33:39

Gabesz
Guru
Regisztrált: 2003-10-15
Üzenetek: 260

Re: Gitár - MIDI ?

Szia MIDI Tom!

Gitárra már tényleg tökéletes. Basszusgitár esetén egy kicsit azért lomhább. Persze ez nagyon sokféle dologtól függ, például, hogy milyen hangszínt szólaltatsz meg vele, akarsz-e nyújtani, esetleg transzponálsz-e lefelé. Minnél mélyebb egy hang, annál nehezebb MIDI jellé alakítani azt, a konvertálás annál lassabb.
Egyébként tényleg meg kell tanulni játszani rajta, ugyanis a MIDI átalakítás miatt elvesznek azok az apró kis "figcsik" amit gitárosok és basszusgitárosok egyaránt alkalmaznak (pl: húr csípés). A tapasztalat az, hogy elég határozott megpengetést igényel a készülék a gyors konvertáláshoz.
Egyébként, ha nem akarsz vele irgalmatlan gyors futamokat lejátszani, és gyakorolsz vele, akkor szerintem jól használható basszusra is.

Kilépett

 

#18 2003-11-21 19:52:21

MidiTom
Tag
Regisztrált: 2003-10-23
Üzenetek: 9
Weblap

Re: Gitár - MIDI ?

Szia Gabesz!

Mi a tapasztalat  a basszusgitár átalakítással? Van olyan gyors, mint a gitárnál, vagy kicsit lasabb, és emiatt más játéktechnikát igényel?

Üdv:
MidiTom


MidiTom

Kilépett

 

#19 2003-11-06 17:17:40

Gabesz
Guru
Regisztrált: 2003-10-15
Üzenetek: 260

Re: Gitár - MIDI ?

Kedves pk!

A Roland idén hozott ki egy új gitár - MIDI konvertert, a GI-20-at, és ez már működik basszusgitárral is. Kell egy speciális hangszedő a rendszerhez, ez a GK-2B, ezt fel kell szerelni a basszusgitárra (minden hány húros, konfigurálható 4, 5 vagy 6 húros basszgitárra is).
Ez egy speciális kábelen adja a jelet a GI-20 felé, ott be kell állítani a húronkénti érzékenységet. A GI-20-ban megtörténik a MIDI jellé alakítás, ettől kezdve bármilyen hangmodult vagy samplert megszólaltathatsz a basszusgitárodról.
A GK hangszedőbe beköthető a basszgitár kimeneti jele, és ezt változtatás nélkül kivezetheted az erősítőd felé a GI-20 erre a célra kialakított kimenetén. A GK hangszedőn vagy egy kapcsoló ezzel válthatod, hogy csak a szinti, csak a basszusgitár, vagy mindkettő szóljon.
Ha érdekel, a Zenegalériában kipróbálhatod.

Üdv: Gabesz

Kilépett

 

#20 2003-11-06 12:34:40

pk
Tag
Regisztrált: 2003-11-06
Üzenetek: 7

Re: Gitár - MIDI ?

ez működik basszusgitárral is?

Kilépett

 

#21 2003-10-17 17:08:08

Gabesz
Guru
Regisztrált: 2003-10-15
Üzenetek: 260

Re: Gitár - MIDI ?

Sokszor találkozunk a következő kérdésekkel:
- Hogyan tudom MIDI jellé alakítani a gitárom jelét? roll
- Elég, ha felszerelem a GK-2A-t?  :?
- A VG-88-al miért nem tudok meghajtani hangmodult?  :evil:
stb.
Ezt a fórum témát a fentihez hasonló kérdések megválaszolására, az esetleges tapasztalat cserére és a gitár-MIDI témakör kivesézésére hoztuk létre.

Ma már egyre több gitárosban jelentkezik az igény a MIDI adta lehetőségek kiaknázására. Ennek oka az, hogy a gitár jelének MIDI jellé alakítása olyan utakat nyithat meg, ami eddig csak a billentyűsök privilégiuma volt. Gondoljunk csak a MIDI szekvenszerek, samplerek, vagy kottaíró szoftverek használatára, vagy akár az élő felhasználásra.
Ma már a Roland cég többféle megoldást is kínál a fenti feladatok elvégzésére. Választék tehát van, már csak élni kell vele...

Kilépett

 

Fórum lábléc