www.rolandee.hu

Roland fórum

Nem vagy belépve.

#1 2008-02-11 14:47:42

rolandbarát
Tag
Regisztrált: 2006-08-28
Üzenetek: 15

Roland Editorok és PC midi driverek

hali...Roland VA-3 at keresek megvételre
üdv: Barna
30/689-9260

Kilépett

 

#2 2008-01-21 19:33:45

rere45
Tag
Regisztrált: 2007-08-16
Üzenetek: 37

Re: Roland Editorok és PC midi driverek

kar -esz köszi a választ.

Kilépett

 

#3 2008-01-21 16:43:49

Karnyo
Guru
Küldő: Budapest
Regisztrált: 2003-10-02
Üzenetek: 129

Re: Roland Editorok és PC midi driverek

Hello
Az e-50-nek nincs monitor kimenete(csak az e-80nak és a g-70nek van ilyen). Tehát nem tudod megcsinálni. Mirrorban esetleg ki tudod rakni, de ahhoz vmi elektroműszerésszel kéne megfejtened, hogy a kijelzőből hogy lehet kivezetni a képet. Már láttam ilyet, de nem tudo, hogy kell megcsinálni!
Üdv


Kar-Esz - Végtag harmadik fok leszállítva

Kilépett

 

#4 2008-01-18 09:22:15

rere45
Tag
Regisztrált: 2007-08-16
Üzenetek: 37

Re: Roland Editorok és PC midi driverek

Helló mindenkinek!
Következö kérdésre kérnék választ.
Roland E-50 kijelzöjén megjelenö SMF szöveget külsö monitoron
meglehet e jeleníteni? Ugy értem hogy az E-50 miközben lejátsza a SMF dalt,
ennek a szövege egy külsö monitoron vagy  Latopon látható?

Kilépett

 

#5 2008-01-07 14:25:28

Karnyo
Guru
Küldő: Budapest
Regisztrált: 2003-10-02
Üzenetek: 129

Re: Roland Editorok és PC midi driverek

Hello
Szerintem próbáld meg az Emagic Sound Diver programmal editálni, úgy nem lehet semmi gond, hiszen az egy midi sysex-küldő program. Ekkor is le kell write-olnod a d5-ben a patch-eket, viszont így tuti működni fog a dolog. Amúgy a szoftverben kéne a data transfert nyomnod, ha nem megy át az adat és nem is jön le akkor a MIDI kapcsolattal van a gond azt próbáld még meg.


Kar-Esz - Végtag harmadik fok leszállítva

Kilépett

 

#6 2008-01-05 19:37:02

richief5
Tag
Regisztrált: 2008-01-05
Üzenetek: 1

Re: Roland Editorok és PC midi driverek

Kösz Csaba, te megtaláltad,  nekem a szemem kifolyt már a monitortól és semmi használhatóval nem találkoztam.
felvettelek az MSNre, küldd át azt a három fájlt, légyszi...

Egyébként odáig eljutottam, hogy szereztem egy realtime roland d5 editort, amivel .d5t kiterjesztésü fájlokat hozok léltre (hangokat) csak fogalmam sincs, hogyan lehet azokat magán a szintin elmenteni. Nyomogatom (a nem túl strapabíró)  gombokat - "write, data transfer, edit, enter etc...", ki is írja hogy "complete" aztán nuku. marad a régi hang azon a tárhelyen. A roland jbd d5 editoron meg nincs olyan funkció, hogy "mentsd el a d5-ön ezen és ezen a néven azt kész". Kár, mert nagyon okos kis program sok mindent meg tudok csinálni vele csak elmenteni és hasznosítani nem :,-(
Légyszi segítsetek!

Kilépett

 

#7 2007-10-27 16:02:28

KorodiCsaba
Tag
Küldő: Tatabánya
Regisztrált: 2007-06-02
Üzenetek: 25
Weblap

Re: Roland Editorok és PC midi driverek

Hello Ricsifőnők :-)

Most letöltöttem a netről. Angol nyelvű. Itt az MSN címem: korodicsaba@hotmail.com
Vegyél fel és átküldöm. Három fájlt találtam összesen 17MB


Üdv!

Kilépett

 

#8 2007-10-27 13:21:09

Richief
Tag
Regisztrált: 2007-10-27
Üzenetek: 1

Re: Roland Editorok és PC midi driverek

Hello!


  Roland d-5 típusú billentyűhöz keresek használati utasítást. Most mártottam magam bele az analóg viálgba, és egyelőre csak a sötétben tapogatózom. Előre is köszi

Kilépett

 

#9 2007-06-04 19:31:59

KorodiCsaba
Tag
Küldő: Tatabánya
Regisztrált: 2007-06-02
Üzenetek: 25
Weblap

Re: Roland Editorok és PC midi driverek

Üdv Gabesz!

Köszönöm a válaszod, reméltem, hogy "bennfentestől" is érkezik reagálás :-)
Igazad van, erre gondoltam én is, hogy régi és nem túl nép szerű cuccok manapság (PMA-5). Bár úgy érzem, hogy a To Host technológia nem annyira elavult, hogy az egy darab driverét ne lenne érdemes az újabb operációs rendszerekre korrektül applikálni.
A netes kutakodásokon, már túl vagyok, hónapok óta próbálkozok a letöltött cuccokkal :-)
Ez a virtuális PC gondolata foglalkoztat már egy ideje, asszem ez volt az utolsó lökés, hogy megpróbálkozzak vele. Köszi!

A másik téma az editor.
Az ember nem azt várja, hogy most álljanak neki fejleszteni egy 10 éves hangszerhez. Igazából az-az érdekes, hogy akkor nem tették meg. Pl. a PMA-5 jellegéből adódóan (nincs billentyű, rengeteg szerkeszthető stílus, szekvenszer stb.) éppen egy olyan termékkategória, amit eleve a PC-s felhasználással szervesen össze kellett volna gondolni. Az ember összedob néhány stíluspatternt (600 fér bele), azt megteheti buszon, vonaton stb. erre találták ki, de aztán azt fel kéne tenni a PC-re és neaggyisten konvertálhatóvá kéne tenni a többi automata kíséretes és azt fogadni képes Roland hangszer számára.
Képzeljük el, hogy valaki száz éve használ egy PMA-5-öst és végre megtalálja a helyét a világban, új állás, jobb lehetőségek, úgy dönt vesz egy Roland zászlóshajót. Mi lesz az elő kérdése? A kedvenc 600 darab patternjét szerkesztheti-e, átültetheti-e, az újba?
Hihi, megyek a Rolandhoz marketingesnek :-)


Az RS-5-höz garázsfejlesztésben már találtam és fel is telepítettem az editort, no és mükszik is, csak menteni nem lehet, hiszen pont ez a lényege az online regisztrációnak.
Én viszont sokkal szívesebben sétálnék be a Roland szaküzletbe és vásárolnám meg a kis programcsomagocskát a kábellel együtt, gondolom ennek a kereskedők is jobban örülnének. Ezek a régi vasak össze-vissza cserélgetik a gazdáikat :-), így szerintem nem rossz biznisz, ha ugyanahhoz a régesrégi szintihez még mindig lehetne értékesíteni, a maiak mellett. És szintén nem arra gondolok, hogy most kéne egy régi cucchoz fejleszteni.
Hiába régi hangszer az RS-5, valamikor az volt a Roland egyik "csúcs" szitije abban az ár és felhasználói kategóriában. Rolandék mégsem fejlesztettek reá editort, akkor amikor prioritása volt? Talán akkor még nem volt annyira divat a PC? Ezt nem hiszem, mert az 1996-ban vásárolt KORG X5D-hez élből kaptam kábelt és editort, ami a mai napig ingyenesen elérhető a Korg honlapján és ugyanazt az egy floppyt használtam 1996-tól 2007 elejéig először Win95-ön, aztán Win98-on és végül WinXP-n. Soha nem volt kompatibilitási gondja.
Az RS-5 azért ennél lényegesebb fiatalabb szinti. És már sokkal jobban szeretem is, mint az X5D-t és a színpadon is sokkal szívesebben játszok vele :-)

Üdv!

Kilépett

 

#10 2007-06-04 17:05:22

Gabesz
Guru
Regisztrált: 2003-10-15
Üzenetek: 260

Re: Roland Editorok és PC midi driverek

Nos többnyire elmondható, hogy a Roland cég az igényeknek megfelelően fejleszt drivereket -természetesen a kötelezőek mellett. Ebből adódik, hogy az általad keresett és jól bekategórizált régi (ámbár jó eszközök) nincsenek azok között a sláger termékek között, melyekre igény lenne, hogy fejlesztés történjen az érdekükben. Amikre és amiket te keresel az elmúlt években nem nagyon volt igény és mivel valószínűleg vilászinten sincs sok hozzád hasonló felhasználó, így nem történt fejlesztés. Az elöny amit a berendezéseid kora élvez, hogy az eltelt időnek és a lelkes amatőr tábornak hála jó sok garázsfejlesztést hajtottak végre. Amennyiben időd engedi járj utána a neten, hátha sikerrel jársz. De ne feledd ezek külsős fejlesztések.
WinXP-vel kapcsolatban: talán próbálj kompatibilitás móddal, esetleg virtuál pc-vel élni.
Ezek csak tippek!

Kilépett

 

#11 2007-06-02 10:41:33

KorodiCsaba
Tag
Küldő: Tatabánya
Regisztrált: 2007-06-02
Üzenetek: 25
Weblap

Re: Roland Editorok és PC midi driverek

Üdv Mindenkinek, aki erre jár. Keresem a ROLAND RS EDITOR programot, ill. SC EDITOR programot. Akár fizetek is érte, csak ezt a külföldi fizetős regisztrációt nem igazán tudom, vagy szeretném igénybe venni, még sohasem csináltam ilyet.
Ha valaki tudna segíteni ebben, megköszönném.
Azon is tűnődtem, hogy a Roland-nak miért mincsenek ilyen megvásárolható programcsomagjai?
Továbbmegyek, ezeket az editorokat a hangszerek mellé is adhatnák(ták volna). Jó-jó, látom az RS-70-hez van mellékelt Editor, de mit tegyen egy RS-5 tulajdonos (mondjuk én). Tudom-tudom régi cucc, de jó és ettől még Roland User vagyok :-), a színpadon a nagy ROLAND felirat virít a hallgatóság felé :-).


A másik téma az a PC-s Roland Midi Driverek, nem indítok újabb topikot, szerintem úgysem lesz olyan sok hozzászólás, hogy ne férne meg egymás mellett.
Vannak ezek az USB-vel és TO HOST-al csatlakoztatható portok. Nekem ez is régebbi cucchoz kékne (PMA-5). Próbáltam letölteni a megfelelő drivereket, de a Windows XP nem igazán akarja használatba venni a Win2000/WinXP-nek dedikált Roland midi drivert.
Mit tehet az ember, ha egy régebbi Roland hangszerét (PMA-5, SC55MkII) szeretné WindowsXP alatt használni?
A fejlesztések (fejlesztők) csak az új vásárlókat látják el? Vagy egyszerűen béna vagyok és nem sikerül megfelelően installálnom a drivert, bár egy .exe fájl elindításában nem tudom, mit lehet elrontani :-)

Előre is köszönöm a válaszokat!
Üdv!

Kilépett

 

Fórum lábléc