www.rolandee.hu

Roland fórum

Nem vagy belépve.

#1 2008-02-11 14:46:40

rolandbarát
Tag
Regisztrált: 2006-08-28
Üzenetek: 15

szucs.imre8@chello.hu

sziasztok Roland VA 3-at keresek megvételre
akinek van és eladja szóljon..
üdv: Barna
30/689-9260

Kilépett

 

#2 2008-01-28 22:40:04

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: szucs.imre8@chello.hu

A zene nem a hangszerből szól, hanem belőled!
cool

Kilépett

 

#3 2008-01-28 12:24:18

Szűcs Imre
Tag
Regisztrált: 2006-11-09
Üzenetek: 4

Re: szucs.imre8@chello.hu

Szia Gabesz,örűlök hogy így látod a dolgokat. Én nem vagyok profi de a zenét nagyon szeretem főleg a régebbieket.
A zenész haverok akikkel játszottam, le morzsolódtak,tartom velük a kapcsolatot de egy kis írígységet látok bennük.
Az a baj hogy nem igazán áldoznak hangszerre és mostmár jönnének velem játszani,csak az a baj hogy lemaradtak Csodálkoznak hogy van türelmem zenét szerkesztgetni és gyakorolni és áldozni a hangszerekre.Nekem ez az életem,pedig még dolgozok is aktivan. Üdv: Szücsi

Kilépett

 

#4 2008-01-28 11:08:55

Gabesz
Guru
Regisztrált: 2003-10-15
Üzenetek: 260

Re: szucs.imre8@chello.hu

Kedves Imre!

Részemről nagyon örülök neki, hogy vannak még ilyen zenészek, mint Te. Mindig is az volt a véleményem, hogy tisztelni kell az idősebb zenészeket, mert ők már "letettek valamit az asztalra". Egy jó zenész bármilyen hangszeren (persze egy bizonyos szinten felül) jót tud produkálni. Persze mindenképp fontos, hogy meglegyen a komfortérzet az adott hangszeren. Egyébként bizonyos hozzászólásokban én is érzem a "szorít a gyémánt cipő" tipikus esetét. A hangszergyártás ma már egy iparág, mint sokminden más a világon, egy nagy különbség azért mindig lesz, mégpedig a ZENE és ZENÉLÉS, ami teljesen egyedivé teszi ezt az "iparágat". Szerintem a hangszerek fejlődése és az újítások is sok szép ötletet adhatanak zenészeknek. Mindig az a kérdés, hogy ki mit hogyan használ fel. Tehát bármennyit is tud egy hangszer az a fontos ki áll mögötte, vagyis az emberi tényező, mert ettől lesz valami egyedi, csak így fejezhet ki érzelmeket, egy hangszer önmagában csak egy gép, játszani kell rajta.

Kilépett

 

#5 2008-01-27 13:44:05

Szűcs Imre
Tag
Regisztrált: 2006-11-09
Üzenetek: 4

Re: szucs.imre8@chello.hu

Csak egy kis vélemény.Vitatkoztok hogy melyik szinti a jobb vagy rosszabbb,azt embere válogatja,kinek milyen hangzás jön be.Az én véleményem, mivel már öreg csóka vagyok a szakmába, nagyon sok féle szintim volt de mindig a rolandnál kötöttem ki.Attól függ hogy milyen zenét szolgáltatsz. Az a lényeg hogy a közönség jól érezze magát.
Én 1965 óta hobbizenélek,kezdtem mint ritmusgitáros,aztán nem volt dobos,akkor le űltem a dobok mellé,nem volt énekes, a dob mellett énekeltem ami nem könnyű.Klasszikus felállásba zenéltünk,örömmel és sikeresen.
A fiatalabb zenészek nem tudják hogy az akkori angol számokat úgy tanúltuk meg,lehalgattuk a szabad európa tinédzser (fonetikusan) parti és a luxemburg rádióba "zavart"számokat,azt magnóra felvettük és úgy tanúltuk meg,rohadt nehéz volt de csináltuk.Később a pénz miatt lagzikba jártunk,ami volt olyan hogy 20 órát is játszani kellett.Ti meg itt rinyáltok,(tisztelet a kivételnek) hogy a mai jobbnál jobb szintikkel hogyan kell játszani. Úgy hogy a közönség élvezze,mindegy hogy karaokiztok vagy kíséritek magatokat,lényeg az hogy jól szóljon.
Én most egyedűl játszom és nem kérdezik hogy hogyan,a taps igazol.A repertoárom,hát kevés olyan számot,úgy angolt és magyart tudnátok mondani amit nem ismerek. Lagziba játszottam régebben olyan zenésszel aki magasan képzett,éjfélre már elaludt. Csak ennyit akartam mondani.

Kilépett

 

Fórum lábléc