www.rolandee.hu

Roland fórum

Nem vagy belépve.

#101 2006-08-08 09:45:22

KARESSZZZ
Vendég

Re: EXR-3 és EXR-5 szoftverfrissítés

Hello!

Sikerült a telepítése, de második floppy után kiírja hogy "check..." és innen nem megy tovább. Ez miért van? És mivel tudnak többet ezek a verziók?

Köszi
Karesz

 

#102 2006-08-07 11:43:26

Tomic
Tag
Regisztrált: 2006-04-07
Üzenetek: 20

Re: EXR-3 és EXR-5 szoftverfrissítés

Javaslom ,hogy a német oldalról töltsd le a frissítést (service/downloads/updates),inteligensebben megoldja a frissitő floppyk elkészítését.Itt már a 2.0 is fennt van,de ezt csak az 1.03 ra lehet telepíteni !!
A letöltött fájlt kicsamagolod,kapsz két EXE fájlt és egy leírást.Az exe-ket külön külön inditva létrehozza a floppikat (disk1,disk2).
-a hangszer kikapcsolt állapotában tarsd nyomva a Function és a 2-es gombokat és így kapcsold be a készüléket.

-Insert Disk1,disk2 kiirásra tedd be a floppikat

-Complete kiirás után kapcsold ki a hangszert(disk2-est vedd ki )
-Következő bekapcsolás előtt a User Program gombot tartsd nyomva és
úgy kapcsold be a hangszert.

Mindenek előtt az estleges mentésekről ne feledkezz meg,factory setting van update után!!!

Utoljára szerkesztette Tomic (2006-08-07 14:34:15)

Kilépett

 

#103 2006-08-07 01:19:31

KARESSZZZ
Vendég

Re: EXR-3 és EXR-5 szoftverfrissítés

Le tudnád írni magyarul, hogy hogyan kell frissiteni az exr-5öt? mert én letöltöttem mindent, de nem tudom frissiteni! És még egy kérdés, hogy mivel tud többet az új verzió? Köszi

 

#104 2006-08-03 12:31:36

Tomic
Tag
Regisztrált: 2006-04-07
Üzenetek: 20

Re: EXR-3 és EXR-5 szoftverfrissítés

Meg ez is :
rolandmusik.de/hauptseite.shtml

Kilépett

 

#105 2006-08-03 12:24:50

Tomic
Tag
Regisztrált: 2006-04-07
Üzenetek: 20

Re: EXR-3 és EXR-5 szoftverfrissítés

Most ez a link:
rolandus.com/products/productdetails.aspx?dsection=d_downloads&ObjectId=578

Kilépett

 

#106 2006-08-03 10:46:39

djarni
Tag
Regisztrált: 2006-04-16
Üzenetek: 12

Re: EXR-3 és EXR-5 szoftverfrissítés

Ezen a linken nem talál semmit!!!



Hakapeszik írta:

Ha valaki még nem találkozott volna vele ,(mert magyarul nem valószínű, hogy bárki is talált eddig utalást)  megjelent a hangszerekhez patch.

rolandus.com/support/updatesdrivers/updates_details.asp?CatID=8&SubCatID=39

Kilépett

 

#107 2005-06-08 11:28:20

Karnyo
Guru
Küldő: Budapest
Regisztrált: 2003-10-02
Üzenetek: 129

Re: EXR-3 és EXR-5 szoftverfrissítés

Szia!

Sajnos így látatlanban nem tudom neked megmondani mi lehet a probléma az installálásoddal, mert nekem minden probléma nélkül megy a MIDI és az adatkommunikáció is! Próbáld meg más számítógépeken is mert gyanítom, hogy nem a hangszerrel lesz a hiba!

Nos, a feltett kérdésedet a ki/be kapcsolásról nem értem! Az USB gomb megnyomásával a hangszer intelligensen átáll adatkommunikációra, majd kilépéskor visszaáll MIDI kommunikációra.
A Factory lemezzel kapcsoltban: én minden eddigi install cdmet azonnal learchiváltam, pontosan a Te általad felvetett probléma miatt. Az meg, hogy a Roland nem teszi fel a netre, csakis biztonsági okokból történi, másfelől mi márkakereskedők biztosítjuk a felhasználók felé a probléma elhárítását.
Az, hogy a hangszer jelenleg 1.0.0 szoftvert tartalmaz, nem jelenti, hogy bármi gondja lenne, hisz most jelent meg a piacon és általában az induló szoftvereket 1.0-ra keresztelik el. Valószínűleg lesz majd hozzá frissítés, mert minden hangszerhez idővel hoznak ki új szoftvereket, erről időben tájékoztatlak majd!
A User Programok használatára én a következő praktikát javasolnám. A 0, vagy a 99 programhelyre mentsd el a hangszer állapotát rögtön bekapcsolás után, ezzel egy teljesen alap beállítást kapsz és nem kell mindig ki/be kapcsolgatni a hangszert  roll

Remélem tudtam segíteni...

Üdv:

Teddy


Kar-Esz - Végtag harmadik fok leszállítva

Kilépett

 

#108 2005-06-07 21:29:03

Hakapeszik
Tag
Regisztrált: 2004-06-08
Üzenetek: 3

Re: EXR-3 és EXR-5 szoftverfrissítés

Szia !
Hát nem hajlandó továbbra sem mutatkozni a flash...
A vezérlőpultba beépült ugyan egy EXR driver, de pl. számomra még az is titok, mi az az opció a settings-nél, hogy "light load" . (le és visszainstalltam)
Én nem láttam erre utalást a gépkönyvben sem . Igaz csak német és angol nyelvű van  smile
Azé tényleg igaz ám, hogy az 1.0.0-ás verzió a leglájtosabb, remélem már dolgoznak a fejlesztésén. Mi az, hogy ki-be kapcsolgatom a gépet, hogy átálljon midi interfészről flash-kommunikációra ? - mikor ott a hangszeren az a nyomorult usb-gomb?
A hangzásvilága miatt már én is a D10- E20 óta Roland fun vagyok, de egyre aggasztóbb a szoftverháttér és a support sajnos. Az egész neten nem lelhető fel az EXR-hez cd-n adott program. Mi van, ha a kutya megrágja a lemezt, és előtte elfelejtem archiválni?
Apropó... úgy látom Te kapcsolatban vagy a fejlesztőkkel, és az anyavállalattal. Igaz későbánat, de nekem is lett volna pár ötletem (ami aztán látom nélkülem is megvalósult) amikor kijött az EXR széria.
Nagy fájdalmam , hogy az új verzióba sem került bele a style  és tone cancel funkció a User-programok kihasználhatósága érdekében.
Elnézést, ha cvíderre vettem a figurát, de bosszant, hogy nem tudom lementeni  a stílusokat és a usereket a pc-re, na meg nem bánnám, ha látom, hogyan gazdálkodhatok azzal a hatalmas 4 Mb-tal smile
Sajna szombathelyi lévén nem tok tőled személyesen tanácsokat kérni, ha esetleg van még ötleted, várom. Amúgy kénytelen leszek a gyerek gépére csatlakozni, hátha ott összejön  :-))
Üdv:Hakap


Üdvözletel

Kilépett

 

#109 2005-06-07 14:12:00

Karnyo
Guru
Küldő: Budapest
Regisztrált: 2003-10-02
Üzenetek: 129

Re: EXR-3 és EXR-5 szoftverfrissítés

Szia Hakapeszik!

Sajnos ezt így látatlanban nem tudom neked megmondani, mi lehet a hiba, de mindenképpen valamiféle driver akadás lehet. Nézd meg légy szíves, hogy  a gépeden van-e az előző EXR driver, amennyiben igen, vedd le mindenképpen és csak az új legyen fent. Amennyiben ez sem segített, vedd le az új drivert és manuálisan tedd fel újra, ne a windows végezze a műveletet. Remélem sikerül megoldani, amennyiben nem, kérlek keress a ZeneGalériában.

Üdv:

Teddy


Kar-Esz - Végtag harmadik fok leszállítva

Kilépett

 

#110 2005-06-07 00:10:44

Hakapeszik
Tag
Regisztrált: 2004-06-08
Üzenetek: 3

Re: EXR-3 és EXR-5 szoftverfrissítés

Na most meg én vagyok meglőve   :cry:
Lecseréltem az EXR5-ömet s-esre. Amióta ez van, és feltettem a drájverét a W98-ra, kitűnően kommunikál a midi adtokkal, de a flash tartalmát nem bírom felfedezni a meghajtók közt. Pedig a hangszer ki-írja , hogy létrejött a kommunikáció a pc-vel. Ugyanaz a C-D-E-F particióm van , mint korábban, meg 2 CD , de nem furaxik közéjük az EXR5s mint cserélhető lemez  sad
Ugyanakkor bármilyen fotoapparátot, MP3flashplayert, Flashdiszket rádugok, mindet megtalálja...
Nem szándéxom újraparticiózni sem, és XP-t  felrakni sem.
Valakinek ötlete?


Üdvözletel

Kilépett

 

#111 2005-04-22 11:15:18

Karnyo
Guru
Küldő: Budapest
Regisztrált: 2003-10-02
Üzenetek: 129

Re: EXR-3 és EXR-5 szoftverfrissítés

Szia!

Elküldtem e-mailben a stílusokat neked lol

Üdv:

Teddy


Kar-Esz - Végtag harmadik fok leszállítva

Kilépett

 

#112 2005-04-21 13:47:27

kölyök79
Tag
Regisztrált: 2005-04-21
Üzenetek: 2

Re: EXR-3 és EXR-5 szoftverfrissítés

Hello szeretném ha segítenétek nekem!  :cry: Van egy EXR_5-ös szintim véletlen letöröltem a flash memoban található stilusokat .Honnan tudnék letölteni stílusokat ill. hangszíneket.

Kilépett

 

#113 2004-09-15 11:24:41

biceboca
Tag
Küldő: Romania
Regisztrált: 2004-08-26
Üzenetek: 24

Re: EXR-3 és EXR-5 szoftverfrissítés

Szia!

Koszi szepen a tanacsot!Van gepkonyvem, csak hollandul van es nem igazan ertem ezt a nyelvet. Ha megis van masik lehetoseg, esetleg megvasarolhato, akkor kerlek jelezd.
Nagyon szepen koszonom meg egyszer a segitseget.

Hello!


Janos

Kilépett

 

#114 2004-09-03 13:30:42

Karnyo
Guru
Küldő: Budapest
Regisztrált: 2003-10-02
Üzenetek: 129

Re: EXR-3 és EXR-5 szoftverfrissítés

Szia!

Nos, magyar gépkönyvet letölteni sajnos nem lehet, de a hangszered gyári számával igényelhetsz könyvet attól a kereskedőtől, ahol vetted a hangszert. 
A szoftveres kérdésre, csak annyit jegyeznék meg, hogy legálisan nem igazán tudsz letölteni szoftvert, ellenben Cakewalk programokhoz már viszonlag olcsón hozzájuthatsz és ez legális :-). Érdeklődj a ZeneGalériában a szoftverek felől!

Üdv


Kar-Esz - Végtag harmadik fok leszállítva

Kilépett

 

#115 2004-08-28 09:33:44

biceboca
Tag
Küldő: Romania
Regisztrált: 2004-08-26
Üzenetek: 24

Re: EXR-3 és EXR-5 szoftverfrissítés

Helló! Megint én smile. Csak még annyit szeretnék kérdezni, midi készitő software-t honnan lehet letölteni.
Üdv.


Janos

Kilépett

 

#116 2004-08-26 15:37:51

biceboca
Tag
Küldő: Romania
Regisztrált: 2004-08-26
Üzenetek: 24

Re: EXR-3 és EXR-5 szoftverfrissítés

Helló! Köszi szepen a web-oldalt, hasznomra vált. Nekem is EXR-5-ösöm van, de nincs hozzá magyar nyelvü munkakönyvem. Nem tudjátok honnan lehetne letölteni? Köszi


Janos

Kilépett

 

#117 2004-06-08 00:48:34

Hakapeszik
Tag
Regisztrált: 2004-06-08
Üzenetek: 3

Re: EXR-3 és EXR-5 szoftverfrissítés

Ha valaki még nem találkozott volna vele ,(mert magyarul nem valószínű, hogy bárki is talált eddig utalást)  megjelent a hangszerekhez patch.

rolandus.com/support/updatesdrivers/updates_details.asp?CatID=8&SubCatID=39


Üdvözletel

Kilépett

 

Fórum lábléc