www.rolandee.hu

Roland fórum

Nem vagy belépve.

#1 2007-08-30 12:33:11

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Fantom midi

Szia!
Nagyon szívesen és örülök, hogy müxik a dolog smile
A Fantommal kapcsolatban: nem tudom mid van ezért itt a cím, ahol csekkolhatsz
a rolandus.com-on keresss rá az Update szekcióban

Keverő: ha stimmel minden (digitális kábel, digitális erőlködő, stb) akkor annak működnie kell. Nem tudsz elrontani semmit.
Én optikaival használom a m-sorozatot és minden okés.
üdv

Kilépett

 

#2 2007-08-29 15:09:12

Hegedüs Zoltán
Tag
Regisztrált: 2006-03-13
Üzenetek: 160

Re: Fantom midi

Szia Csavar!
Azu összes progran change üzenetet kitörőltem, és láss csodát működik. Nagyon szépen köszönöm.
Még annyit szeretnék kérdezni, hogy van valami új szoftver a hangszerhez, vagy valami kiegészítő program?

Szertné még azt is megkérdezni, hogy az M10DX-es kiskeverőnél, mit nem jól használok, hogy a digitális kimeneten nem tudom megszólaltani a cuccomat. L-R oldallal müködik tökéletesen, csak érdekelt volna, a digitális kimenet.

Még egyszer köszönöm

Üdv.: Hegedüs Zoltán

Kilépett

 

#3 2007-08-29 11:31:31

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: Fantom midi

Üdv! Úgy gondolom, ez egy(vagy több smile ) "gyári" smf. Ez az jelenti, hogy kb. 1 ütemhosszúságban gm/gs  "vmi-change" üzenet van. Adj nekik nyugodtan! lol
Miután betöltötted töröld ki a "felesleges" ütemeket, majd ezután változtasd meg a hangszíneket. (a legbiztosabb, ha a felszabadult egy-két ütemet az elején kilövöd azáltal, hogy előrébb mozgatod az összes tracket!)
Hajrá! Jelezd, ha siker...

Kilépett

 

#4 2007-08-28 18:13:10

Hegedüs Zoltán
Tag
Regisztrált: 2006-03-13
Üzenetek: 160

Re: Fantom midi

Szia Csavar!

Próbáltam eltudom menteni, de az gondom hogy még svq formátumba sem tudom a kicserélt hangszíneket használni. Mindíg a régi gs hangszíneket adja, még a saját formátumába is. Mit rontottam el?

Köszi

Kilépett

 

#5 2007-08-27 17:10:08

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: Fantom midi

Szia! El tudod menteni, mint svq, tehát a fantom saját song formátumában. Már ha erre gondoltál. Mint midi nem tudod elmenteni a fantom hangjaival, hisz az nem gm/gs szabvány. Az alapokat is song módban tudod transzponálni. Betöltöd a sequencerbe és track edit menüben kiválasztod a transpose-t, majd ALL track és a kívánt érték. Ennyi. Sok sikert és jó munkát!

Kilépett

 

#6 2007-08-27 16:13:54

Hegedüs Zoltán
Tag
Regisztrált: 2006-03-13
Üzenetek: 160

Re: Fantom midi

Sziasztok!
Abba kérném a segítségeteket, hogy van egy pár saját gyártású midi formátumban lévő számom, és szt szeretném, hogy a Fantom x7-m szólaljon meg úgy, hogy a fantom hangszíneire kicserélgetem a sávokat. Az alapokat már betudtam tőlteni, de sajnos nem tudtam elmenteni, úgy hogy megtartsa a hanszíneket. És még ami érdekelne, az pedig az alapok transzponálása.

Előre is köszönöm.

Hegedüs Zoltán

Kilépett

 

Fórum lábléc