www.rolandee.hu

Roland fórum

Nem vagy belépve.

#1 2006-05-03 12:10:28

K.Peti
Vendég

midi

Nekünk nincs ilyen kiadványunk, érdemes böngészni a neten, mert léteznek ebben a témában értékes szakirodalmak.

"a midit,az audiót,PC-használatát,studiótechnikát,rögzítési,keverési eljárásokat,szal mindent,ami szükséges egy dal elkészítéséhez"

Speciálisan nem fogsz találni erre vonatkozólag könyvet, sok helyről kell összeszedegetni at info-kat.

 

#2 2006-04-24 13:10:11

Crybaby
Tag
Küldő: Kazincbarcika
Regisztrált: 2006-03-21
Üzenetek: 32

Re: midi

8)  Ismét én!..Lehet,hogy nem ez a megfelelő topic ennek a kérdésnek,de nem csinálok újat engedelmetekkel.Az érdekelne,van-e valamilyen magyar nyelvű kiadványotok,ami hasznos segítséget tudna nyújtani az elektronikus zeneszerzés minden területén. Értem ezalatt a midit,az audiót,PC-használatát,studiótechnikát,rögzítési,keverési eljárásokat,szal mindent,ami szükséges egy dal elkészítéséhez. Ha van ilyen,esetleg postai utánvéttel meg is venném.Előre is köszi!... smile

Kilépett

 

#3 2006-04-18 10:42:48

K.Peti
Vendég

Re: midi

Valószínű a hiba a hálózatban keresendő, első körben a hiba elhárítására próbáld meg azt, hogy az egész cucc 1 db hálózati konnektorból legyen elosztva. Fontos, hogy tényleg a legutolsó kis adapter is ugyanazt a kört használja. Sztem megszűnik a búgás, de szólj ha nem.......

 

#4 2006-04-13 12:56:24

Crybaby
Tag
Küldő: Kazincbarcika
Regisztrált: 2006-03-21
Üzenetek: 32

Re: midi

bocsi,hogy ujra zaklatlak,de rossz a helyzet...az m-100fx nagyobb hangerőnél "a fülesnél" furcsa zúgást hallat,pedig újra kábeleztem a rendszert(a felépitésről már irtam).nem alapzajra gondolok,hanem valami elektromos zúgás!sajnos muszály több hangerőt adnom a keverő partjára mert az mc-505 sokkal halkabb mint a V-synth vagy az Xa.
Mi lehet ez a ZAJ??a kábel?vagy kikészült a fejhalgató előerősitője?vagy az mc-ben keresendő a hiba?
válaszod előre is köszönöm

sajnos még nagyon nem vagyok képben audio téren,boccs a tudatlanságomért...

Kilépett

 

#5 2006-04-12 16:29:59

K.Peti
Vendég

Re: midi

Van ilyen kábelünk, ha elő is fordul, hogy elfogy, általában próbálunk tartani. A kábel minősége fontos, de az RCA miatt nem lesz rosszabb.

 

#6 2006-04-12 10:39:01

Crybaby
Tag
Küldő: Kazincbarcika
Regisztrált: 2006-03-21
Üzenetek: 32

Re: midi

8) Na ismét..Azt szeretném tudni,hogy van-é minőségileg külömbség az RCA,és a Jack dugó között. Az M-100FX csak két eszközt tud nagy Jack-en fogadni,így a többihez átalakítót kell használnom és RCA-n bevezetnem őket. Rontja ez a minőséget? Vagy esetleg van olyan kábel,ami 2Jack-2RCA? Én nem találtam sehol és nálatok is csak átalakítóval van,úgy tudom..Előre is köszi!

Kilépett

 

#7 2006-04-09 10:21:45

Crybaby
Tag
Küldő: Kazincbarcika
Regisztrált: 2006-03-21
Üzenetek: 32

Re: midi

köszönöm válaszod!teljesen igazad van!utólag már én is rájöttem,-kipróbáltam mindenféle variációt,és a válaszod a logikus megoldás,-bár az mc-505 igazán jó szerkesztő,de lehet,hogy csak ezt szoktam meg.-az Xa még "friss" hangszer nekem,de majd kialakul.
Köszönöm gyors válaszod!

Kilépett

 

#8 2006-04-06 18:00:08

K.Peti
Vendég

Re: midi

Bár egyáltalán nem tudom, hogy pontosan miként szeretnéd használni ezeket hangszereket, de nem egyszerűbb az Xa és az 505 között egy egyszerű szinkront csinálni, majd valamelyikről vezérelni a V-synth-et?

Csak mert miért ne használnánk akkor már az Xa szekvenszerét is...?

Kérdésedre: valószínű valamelyik másik part is azon bizonyos parton fogad, tehát bár kikapcsolod a rx-et, szól valami más. Lecsekkoltam, csak így tudtam előállítani a problémát. Normál esetben minden rendben van.

 

#9 2006-04-05 18:59:59

Crybaby
Tag
Küldő: Kazincbarcika
Regisztrált: 2006-03-21
Üzenetek: 32

Re: midi

sziasztok.az érdekelne,hogy -- láncba van kötve a V-Synth,az Xa,az
mc-505,thru "V"-ből Xa-ba,az Xa valnely partjának rx ch-ja ki van kapcsolva,és mégis fogad az Xa üzenetet az mc-505 felől...miért?
b.....na vagyok vagy más gond van?!!!!!

Kilépett

 

Fórum lábléc