Roland fórum
Nem vagy belépve.
johny5 írta:
Köszi szépen a gyors választ! Hát... ha nem 260 km-re laknék tőletek, már rég meglátogattam volna a zenegalériát! Amúgy tényleg érdekes, hogy alig alig lehet olvasni ilyen komolyabb cuccokról... Senki nem használ Fantom-ot? Ha Pesten járok, feltétlenül benézek hozzátok!
Sokan használnak...de! a hangszer abban a szcénában mozog, ahol már "mindenki tud mindent"...vagyis profik ?!? (ez csak 1 tipp)
Kilépett
Köszi szépen a gyors választ! Hát... ha nem 260 km-re laknék tőletek, már rég meglátogattam volna a zenegalériát! Amúgy tényleg érdekes, hogy alig alig lehet olvasni ilyen komolyabb cuccokról... Senki nem használ Fantom-ot? Ha Pesten járok, feltétlenül benézek hozzátok!
Kilépett
johny5 írta:
Sziasztok! Nagyon sok külömbség van a Fantom X és a G sorozat között? Azt olvastam, hogy a G sorozat legutolsó funkciója is vezérelhető egy a készülékhez járó editor progival. Az X sorozathoz is van ilyen editor progi? Az X sorozat mennyire editálható számgépen keresztül? Esetleg akinek van tapasztalata mindkét géppel kapcsolatban megoszthatná a fórumozókkal. Sajnos sehol nem lehet egy korrekt összehasonlítást olvasni. Pedig engem nagyon érdekelne...
Előre is köszi a választ!
Szia, lehet hogy azért mert nagyon sokban különbözik! Editor mindkét hangszerhez jár és a főkülönbség nem is ebben található. Maga a hangszer "lelke" (a számításokat végző főprocesszor) a domináns ok. Az alapok hasonlóak, de a G-sorozat majdnem mindenben megduplázódott. Ez minimális szinten a hangmilyenségét (tömörítés) is megváltoztatta. Végre használhatóak a Patch FX-ek és azok mellett további multieffektek is. Megszünt a Patch és a Performance üzem-mód kifejezés, szerepüket a Single/Live/Studio módok vették át. A felsorolást hosszan folytathatnám... ha teheted gyere be hozzánk és próbáld ki
Kilépett
Sziasztok! Nagyon sok külömbség van a Fantom X és a G sorozat között? Azt olvastam, hogy a G sorozat legutolsó funkciója is vezérelhető egy a készülékhez járó editor progival. Az X sorozathoz is van ilyen editor progi? Az X sorozat mennyire editálható számgépen keresztül? Esetleg akinek van tapasztalata mindkét géppel kapcsolatban megoszthatná a fórumozókkal. Sajnos sehol nem lehet egy korrekt összehasonlítást olvasni. Pedig engem nagyon érdekelne...
Előre is köszi a választ!
Kilépett
Hali!
A hangszínek a Sonic Cell modulból valók (ami végül is Fantom X alapú) mindkét hangszernél. A G-ben van szekvenszer audio sáv felvétellel és bővíthető SRX panellel. Igazán jó kis házi stúdió , a Stage nevéből adódóan igazi színpadi hangszer: 76 billentyű, kitünő hangszínek (+2 SRX bővítési lehetőség) . A szekvenszert helyettesíti a Song player funkció, amivel MIDI fájl wav., MP3., AIFF is lejátszható. Külön metronóm kimenet, fantomtápos mikrofon bemenet , vokóder . Persze mindkét hangszer megállja a helyét a másik térfelén is, azonban mindegyik rendelkezik a saját oldalán lévő előnyökkel.
Kilépett
Sziasztok!
Juno G, vagy Juno Stage?
A G-nél irják, hogy a Fantom X-ből vettek át hangszíneket, a Stage-ben is azok a hangminták vannak, vagy ujjabb?
A Stage-ből hiányzik a dal-felvevő funkció??
A többi területen megeggyezik a két hangszer, vagy vannak még eltérések?
(azonkívűl persze, hogy a Stage több oktávos, és kisebb a kijelzője)
Kilépett
Sértő hogy egy roland forumban korgot ajánlok?
A véleményem fenntartom tisztelt úrak tapasztalatból beszélek mert használtam mindkét hangszert tehát nem a boltba szaladtam 1-2órára kiprobálni és forever korg(ebben az árkategoriában)
A lemez még mindig praktikus betölteni az új styleokat nem kell midit használni ugyanis a 21százazdban is van zeneiskola meg jó kották nem úgy mint a 20.században a mikor a BOMBASIKER volt a menő egy évben egyszer!
hangsúlyozom hozzászólásom a legjobb szándék vezérelte + saját tapasztalat!!!
Üdv
Kilépett
imi74: haladj a korral nyomulj GW-8-al!
De komolyan, mielőtt vásárolsz, próbáld ki a Roland GW-8-at.
Kilépett
Na de imi74..mi az,hogy hangzásban jobb ?Minden hangszín jobb ?..és a stilusok,midi?Dual sequencer...21. században floppizni ?
Kilépett
A nehéz döntés a pénz hogy meddig ér az a bizonyos takaró Érdemes elgondolkodni szerintem a Korg Pa 50 ára a béka feneke alatt van dual seqencer+irható hangszinek És mégiscsak korg,igaz meg kell tanulni kezelni de olcsobb mint az E-50 és hangzásban veri a Rolandokat!
Én hosszú évekig voltam rolandos de a korg egy más kategoria!
Mondom ezt ugy mint aki végigprobálja az összes hangszert vásárlás elött és nem alszom éjszaka mert akkor is ezen filózok!
Sok sikert a választáshoz
Kilépett
Szia, Robi!
Valóban, minden hangszernek van előnye, hátránya.:-) Az egyik előnye az EXR-nek a floppymeghajtó volt és a beépített saját hangszórók. Ez volt az a két fő ok, ami miatt nem a GW7-t választottam (plusz ugyebár a kereskedő negatív véleménye).
A GW8 viszont veri az EXR-emet, még a saját hangszóró nélkül is.:-)
De nem panaszkodom, jó lesz ez a műszer, csak olyan sokáig kitartson, mint a régi Vermona Forma1 orgonám.:-)))
Jó szórakozást!
Petya
Kilépett
Szia Petya!
Sztem nem kellett volna a kereskedőre hallgatnod. Nekem GW7 -em van, minden nap (!!!) használom, nyúzom, ütöm-vágom, és még soha egyszer sem fagyott le!
Ráadásul klasszisokkal jobban szól, mint az EXR sorozat. Igaz van egy-két hiányossága, de melyik hangszernek nincs? Egyetlen komoly problémám a billentyűzet elég gyakori meghibásodása, de ez egy tiszta alkoholos tisztítással 10 perc alatt orvosolható.
A GW8 is biztos nagyon jó lesz, már előre meg is rendeltem egyet
Jó zenélést mindenkinek!
Kilépett
Szia!
Ha nem sürgős a dolog és tényleg szerepet játszik az ár (mert kinél nem????) akkor szerintem várd meg a GW8-at. Én kb. egy hónapja vettem egy EXR E2-t. Mióta olvastam a GW8-ról és főleg az áráról, hááát veregetem a fejem a falba.
Bár a GW7 is tetszett volna, de arról a gyakori lefagyások és más hibák miatt lebeszélt a kereskedő. Ki tudja? Persze nem lenne jogos, ha szidnám az E2-t. Eddig néhány kisebb fagyi fordult elő, jórészt saját hibámból.
Lehet, hogy régimódi a véleményem, de egy képzett billentyűs régimódi hangszerrel is remek hangulatot tud csinálni...
Petya
Kilépett
Igazából az ilyesmihez profi szekvenszer programra van szükség, mint például a Cakewalk Sonar-ja. A hangszer csak megjeleníteni tudja a szöveget.
Üdv: csavar
Kilépett
Következöt szeretném kérdezni: E-50 szintimvan, lehetöségvan SMF szöveg
bevitelre. Kelle e külön szövegszerkesztö progi ehhez?
Xp van a gépemen, az abban található WINWORD szövegszerkesztö megfelel e?
Esteleg aki már csinálta ezt véleményét szívesen veszem, mire kell vigyázni figyelni? Betü típus, méret? Stb
Kilépett
Szerintem csonye nem tudja meik az e-50es.
Én még senkit sem hallottam panaszkodni az e-50esre. Egy haverom most cseréli le az exr 5-öst, mert hallotta az e-60-asomat.
Az Exr esetleg abban jobb, hogy egyszerűbb. De ha egyszerű hangszert akartok miért nem vesztek pianínót? Az elég egyszerű nem?
Kilépett
hat eleg jo cucba halgattam de nekem a hangzasa nem jott be
De hat "izlesek es pofonok" azt szoktak mondani mindenki azt vesz amit szeret
Kilépett
Nagyon kiváncsi lennék, hogy "milyen" berendezésen hallgattad! Jó minőségű PA-rendszeren nincs semmi baja az E-sorozat hangjának, sőt...! Továbbmegyek, cd-ről "visszahallgatva" meglepődnél melyiket mondanád jobbnak...
Kilépett
Hat ne haragudj meg de szerintem evel az e-50 es e-60 al a roland csak a hirnevet jaratta le.
Jo hogy tobb lehetoseg van az e-hangszerelben mint az exr-ben de lehet akarmi mert egy olyan hangfzas jon ki belole mint ha ket fodot utnel ossze .
Kilépett
Gabesznak torony magasan igaza van! Nekem is volt EXR gépem,
most E-50 van, és bizony minöségi külöbségek vannak!
Aki pedig azt írja hogy az EXR és az e-50 között nics külömbség,
az valószínü nem fordított kellö idöt az E-50 megismerésére,
ugyanis joval idö igényesebb a ki ismerése mint az EXR gépeknek.
Elöbb ismerd ki a géped A-Z ig utána mondj vélemény, mert ugye amiröl
nemtudunk az nem azt jelenti hogy az nincs!!!
Kilépett
Ezzel az "E-50 még annyit sem ér mint az EXR-7s" kijelentéssel azért erőteljesen vitába szállnék. Szerintem az E-50 magasan veri az EXR-sorozat bármely tagját és ez nem csak az én véleményem...
Kilépett
Sziasztok !!!
Hat szerintem is mert sem a 25h sem az exr nem er semmit de az e-50 meg anyit sem mint az exr-7s ezt nekem elhiheted nekem volt mind a ketto.
Kilépett
Az E-50 mindenképpen jó választás, pláne ha komponálni is akarsz, mert abban van egy 16-sávos szekvenszer. Az EM-25H erre nem alkalmas, meg már eléggé elavultnak is számít.
Ha nem sürgős a dolog, akkor viszont érdemes megvárni a szeptemberben megérkező GW-8. vadiúj hangszert. Ez 178.000,- Ft-ba fog kerülni, tartalmaz 21 magyar stílust is, 16-sávos szekvenszert is, lejátszik USB pendrive-ról WAV, AIFF és MP-3 fájlokat, de SMF MIDI fájlokat is. Itt olvashatsz róla:
http://www.rolandee.hu/product.php?node_id=2004628
Üdv: Gabesz
Kilépett
üdvözlet mindenkinek,szevasztok.
Gondolom mindenki szembesült avval a problémával hogy egy kiállitás alkalmával látott egy csomó jó cuccot és nem tudta, tudja eldönteni hogy mit is válasszon. Én is ezzel a problémával kapcsolatban irok.
Bár már nem egy friss hangszer de nekem tetszik az EM-25H , a magyar stilusfűszerezés álltal és az ára is használtan elég jó, szerintem. De.
Most olvastam a napokban pár hirdetést és itt a Roland oldalon is az EXR-5 ről. Továbbá az akkordfelismerése miatt még nagyon bejön nekem az EXR-7 / drágább de jobb gép /. Aztán jött az ötlet hogy az E-50 is egy szépen kialakitott, szép hangzású hangszer.
Na. Amatőr és haladó szint közt vagyok. Szerintetek melyik lenne a jó választás ? Vendéglátós és saját számaim megkomponálására használnám a hangszert aminek nem utólsó paramétere hogy ha lehet ne legyen drága / nagyon /. Köszönöm előre is a segitséget. Csáó.
Kilépett