www.rolandee.hu

Roland fórum

Nem vagy belépve.

#1 2008-12-17 10:37:39

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Mit vegyek ? Nehéz döntés

johny5 írta:

Köszi szépen a gyors választ! Hát... ha nem 260 km-re laknék tőletek, már rég meglátogattam volna a zenegalériát! smile Amúgy tényleg érdekes, hogy alig alig lehet olvasni ilyen komolyabb cuccokról... Senki nem használ Fantom-ot? Ha Pesten járok, feltétlenül benézek hozzátok!

Sokan használnak...de! a hangszer abban a szcénában mozog, ahol már "mindenki tud mindent"...vagyis profik ?!? lol (ez csak 1 tipp)

Kilépett

 

#2 2008-12-16 19:21:57

johny5
Tag
Regisztrált: 2008-12-06
Üzenetek: 2

Re: Mit vegyek ? Nehéz döntés

Köszi szépen a gyors választ! Hát... ha nem 260 km-re laknék tőletek, már rég meglátogattam volna a zenegalériát! smile Amúgy tényleg érdekes, hogy alig alig lehet olvasni ilyen komolyabb cuccokról... Senki nem használ Fantom-ot? Ha Pesten járok, feltétlenül benézek hozzátok!

Kilépett

 

#3 2008-12-16 11:05:51

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: Mit vegyek ? Nehéz döntés

johny5 írta:

Sziasztok! Nagyon sok külömbség van a Fantom X és a G sorozat között? Azt olvastam, hogy a G sorozat legutolsó funkciója is vezérelhető egy a készülékhez járó editor progival. Az X sorozathoz is van ilyen editor progi? Az X sorozat mennyire editálható számgépen keresztül? Esetleg akinek van tapasztalata mindkét géppel kapcsolatban megoszthatná a fórumozókkal. Sajnos sehol nem lehet egy korrekt összehasonlítást olvasni. Pedig engem nagyon érdekelne...smile

Előre is köszi a választ!

Szia, lehet hogy azért mert nagyon sokban különbözik! Editor mindkét hangszerhez jár és a főkülönbség nem is ebben található. Maga a hangszer "lelke" (a számításokat végző főprocesszor) a domináns ok. Az alapok hasonlóak, de a G-sorozat majdnem mindenben megduplázódott. Ez minimális szinten a hangmilyenségét (tömörítés) is megváltoztatta. Végre használhatóak a Patch FX-ek és azok mellett további multieffektek is. Megszünt a Patch és a Performance üzem-mód kifejezés, szerepüket a Single/Live/Studio módok vették át. A felsorolást hosszan folytathatnám... ha teheted gyere be hozzánk és próbáld ki smile

Kilépett

 

#4 2008-12-13 16:18:11

johny5
Tag
Regisztrált: 2008-12-06
Üzenetek: 2

Re: Mit vegyek ? Nehéz döntés

Sziasztok! Nagyon sok külömbség van a Fantom X és a G sorozat között? Azt olvastam, hogy a G sorozat legutolsó funkciója is vezérelhető egy a készülékhez járó editor progival. Az X sorozathoz is van ilyen editor progi? Az X sorozat mennyire editálható számgépen keresztül? Esetleg akinek van tapasztalata mindkét géppel kapcsolatban megoszthatná a fórumozókkal. Sajnos sehol nem lehet egy korrekt összehasonlítást olvasni. Pedig engem nagyon érdekelne...smile

Előre is köszi a választ!

Kilépett

 

#5 2008-11-24 14:55:08

Joe
Guru
Regisztrált: 2003-10-14
Üzenetek: 226

Re: Mit vegyek ? Nehéz döntés

Hali!

A hangszínek a Sonic Cell modulból valók (ami végül is Fantom X alapú) mindkét hangszernél. A G-ben van szekvenszer audio sáv felvétellel és bővíthető SRX panellel. Igazán jó kis házi stúdió ,  a Stage nevéből adódóan igazi színpadi hangszer: 76 billentyű, kitünő hangszínek (+2 SRX bővítési lehetőség) . A szekvenszert helyettesíti a Song player funkció, amivel MIDI fájl wav., MP3., AIFF is lejátszható. Külön metronóm kimenet, fantomtápos mikrofon bemenet , vokóder . Persze mindkét hangszer megállja a helyét a másik térfelén is, azonban mindegyik rendelkezik a saját oldalán lévő előnyökkel.

Kilépett

 

#6 2008-11-17 07:09:17

FGGYZ
Tag
Regisztrált: 2008-11-17
Üzenetek: 10

Re: Mit vegyek ? Nehéz döntés

Sziasztok!

Juno G, vagy Juno Stage?

A G-nél irják, hogy a Fantom X-ből vettek át hangszíneket, a Stage-ben is azok a hangminták vannak, vagy ujjabb?

A Stage-ből hiányzik a dal-felvevő funkció??

A többi területen megeggyezik a két hangszer, vagy vannak még eltérések?
(azonkívűl persze, hogy a Stage több oktávos, és kisebb a kijelzője)

Kilépett

 

#7 2008-10-21 13:05:55

imi74
Tag
Regisztrált: 2007-04-30
Üzenetek: 14

Re: Mit vegyek ? Nehéz döntés

Sértő hogy egy roland forumban korgot ajánlok?
A véleményem fenntartom tisztelt úrak tapasztalatból beszélek mert használtam mindkét hangszert tehát nem a boltba szaladtam 1-2órára kiprobálni és forever korg(ebben az árkategoriában)
A lemez még mindig praktikus betölteni az új styleokat nem kell midit használni ugyanis a 21százazdban is van zeneiskola meg jó kották nem úgy mint a 20.században a mikor a BOMBASIKER volt a menő egy évben egyszer!
hangsúlyozom hozzászólásom a legjobb szándék vezérelte + saját tapasztalat!!!
Üdv

Kilépett

 

#8 2008-10-11 23:37:59

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: Mit vegyek ? Nehéz döntés

imi74: haladj a korral nyomulj GW-8-al!
lol
De komolyan, mielőtt vásárolsz, próbáld ki a Roland GW-8-at.

Kilépett

 

#9 2008-10-10 14:10:45

matrix64
Tag
Regisztrált: 2007-08-17
Üzenetek: 116

Re: Mit vegyek ? Nehéz döntés

Na de imi74..mi az,hogy hangzásban jobb ?Minden hangszín jobb ?..és a stilusok,midi?Dual sequencer...21. században floppizni ?smile

Kilépett

 

#10 2008-10-10 12:09:45

imi74
Tag
Regisztrált: 2007-04-30
Üzenetek: 14

Re: Mit vegyek ? Nehéz döntés

A nehéz döntés a pénz hogy meddig ér az a bizonyos takaró Érdemes elgondolkodni szerintem a Korg Pa 50 ára a béka feneke alatt van dual seqencer+irható hangszinek És mégiscsak korg,igaz meg kell tanulni kezelni de olcsobb mint az E-50 és hangzásban veri a Rolandokat!
Én hosszú évekig voltam rolandos de a korg egy más kategoria!
Mondom ezt ugy mint aki végigprobálja az összes hangszert vásárlás elött és nem alszom éjszaka mert akkor is ezen filózok!
Sok sikert a választáshoz

Kilépett

 

#11 2008-08-06 12:29:31

orgonistapetya
Tag
Regisztrált: 2007-01-31
Üzenetek: 22

Re: Mit vegyek ? Nehéz döntés

Szia, Robi!
Valóban, minden hangszernek van előnye, hátránya.:-) Az egyik előnye az EXR-nek a floppymeghajtó volt és a beépített saját hangszórók. Ez volt az a két fő ok, ami miatt nem a GW7-t választottam (plusz ugyebár a kereskedő negatív véleménye).
A GW8 viszont veri az EXR-emet, még a saját hangszóró nélkül is.:-)
De nem panaszkodom, jó lesz ez a műszer, csak olyan sokáig kitartson, mint a régi Vermona Forma1 orgonám.:-)))
Jó szórakozást!
Petya

Kilépett

 

#12 2008-08-05 21:46:46

robimid
Tag
Regisztrált: 2008-08-05
Üzenetek: 113

Re: Mit vegyek ? Nehéz döntés

Szia Petya!
Sztem nem kellett volna a kereskedőre hallgatnod. Nekem GW7 -em van, minden nap (!!!) használom, nyúzom, ütöm-vágom, és még soha egyszer sem fagyott le!
Ráadásul klasszisokkal jobban szól, mint az EXR sorozat. Igaz van egy-két hiányossága, de melyik hangszernek nincs? Egyetlen komoly problémám a billentyűzet elég gyakori meghibásodása, de ez egy tiszta alkoholos tisztítással 10 perc alatt orvosolható.
A GW8 is biztos nagyon jó lesz, már előre meg is rendeltem egyet smile
Jó zenélést mindenkinek!

Kilépett

 

#13 2008-07-26 21:03:25

orgonistapetya
Tag
Regisztrált: 2007-01-31
Üzenetek: 22

Re: Mit vegyek ? Nehéz döntés

Szia!
Ha nem sürgős a dolog és tényleg szerepet játszik az ár (mert kinél nem????) akkor szerintem várd meg a GW8-at. Én kb. egy hónapja vettem egy EXR E2-t. Mióta olvastam a GW8-ról és főleg az áráról, hááát veregetem a fejem a falba.
Bár a GW7 is tetszett volna, de arról a gyakori lefagyások és más hibák miatt lebeszélt a kereskedő. Ki tudja? Persze nem lenne jogos, ha szidnám az E2-t. Eddig néhány kisebb fagyi fordult elő, jórészt saját hibámból.
Lehet, hogy régimódi a véleményem, de egy képzett billentyűs régimódi hangszerrel is remek hangulatot tud csinálni...

Petya

Kilépett

 

#14 2008-07-25 17:42:58

Gabesz
Guru
Regisztrált: 2003-10-15
Üzenetek: 260

Re: Mit vegyek ? Nehéz döntés

Igazából az ilyesmihez profi szekvenszer programra van szükség, mint például a Cakewalk Sonar-ja. A hangszer csak megjeleníteni tudja a szöveget.
Üdv: csavar

Kilépett

 

#15 2008-07-24 08:09:28

rere45
Tag
Regisztrált: 2007-08-16
Üzenetek: 37

Re: Mit vegyek ? Nehéz döntés

Következöt szeretném kérdezni: E-50 szintimvan, lehetöségvan SMF szöveg
bevitelre. Kelle e külön szövegszerkesztö progi ehhez?
Xp van a gépemen, az abban található  WINWORD szövegszerkesztö megfelel e?
Esteleg aki már csinálta ezt véleményét szívesen veszem, mire kell vigyázni figyelni?  Betü típus, méret? Stb

Kilépett

 

#16 2008-07-14 13:38:47

KicsiLevi
Tag
Küldő: Erdely
Regisztrált: 2006-05-31
Üzenetek: 8

Re: Mit vegyek ? Nehéz döntés

Szerintem csonye nem tudja meik az e-50es.
Én még senkit sem hallottam panaszkodni az e-50esre. Egy haverom most cseréli le az exr 5-öst, mert hallotta az e-60-asomat.
Az Exr esetleg abban jobb, hogy egyszerűbb. De ha egyszerű hangszert akartok miért nem vesztek pianínót? Az elég egyszerű nem?

Kilépett

 

#17 2008-07-11 15:59:21

csonye
Tag
Küldő: Erdely Parajd
Regisztrált: 2006-04-05
Üzenetek: 31

Re: Mit vegyek ? Nehéz döntés

hat eleg jo cucba halgattam de nekem a hangzasa nem jott be
De hat "izlesek es pofonok" azt szoktak mondani mindenki azt vesz amit szeret

Kilépett

 

#18 2008-07-11 14:51:41

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: Mit vegyek ? Nehéz döntés

Nagyon kiváncsi lennék, hogy "milyen" berendezésen hallgattad! smile Jó minőségű PA-rendszeren nincs semmi baja az E-sorozat hangjának, sőt...! Továbbmegyek, cd-ről "visszahallgatva" meglepődnél melyiket mondanád jobbnak... cool

Kilépett

 

#19 2008-07-10 21:20:54

csonye
Tag
Küldő: Erdely Parajd
Regisztrált: 2006-04-05
Üzenetek: 31

Re: Mit vegyek ? Nehéz döntés

Hat ne haragudj meg de szerintem evel az e-50 es e-60 al a roland csak a hirnevet jaratta le.
Jo hogy tobb lehetoseg van az e-hangszerelben mint az exr-ben de lehet akarmi mert egy olyan hangfzas jon ki belole mint ha ket fodot utnel ossze .

Kilépett

 

#20 2008-06-19 13:04:00

rere45
Tag
Regisztrált: 2007-08-16
Üzenetek: 37

Re: Mit vegyek ? Nehéz döntés

Gabesznak torony magasan igaza van! Nekem is volt EXR gépem,
most E-50 van, és bizony minöségi külöbségek vannak!
Aki pedig azt írja hogy az EXR és az e-50 között nics külömbség,
az valószínü nem fordított kellö idöt az E-50 megismerésére,
ugyanis joval idö igényesebb a ki ismerése mint az EXR gépeknek.
Elöbb ismerd ki a géped A-Z ig utána mondj vélemény, mert ugye amiröl
nemtudunk az nem azt jelenti hogy az nincs!!!

Kilépett

 

#21 2008-06-18 10:21:56

Gabesz
Guru
Regisztrált: 2003-10-15
Üzenetek: 260

Re: Mit vegyek ? Nehéz döntés

Ezzel az "E-50 még annyit sem ér mint az EXR-7s" kijelentéssel azért erőteljesen vitába szállnék. Szerintem az E-50 magasan veri az EXR-sorozat bármely tagját és ez nem csak az én véleményem...

Kilépett

 

#22 2008-06-17 20:33:17

csonye
Tag
Küldő: Erdely Parajd
Regisztrált: 2006-04-05
Üzenetek: 31

Re: Mit vegyek ? Nehéz döntés

Sziasztok !!!
Hat szerintem is mert sem a 25h sem az exr nem er semmit de az e-50 meg anyit sem mint az exr-7s ezt nekem elhiheted nekem volt mind a ketto.

Kilépett

 

#23 2008-06-17 14:27:00

Gabesz
Guru
Regisztrált: 2003-10-15
Üzenetek: 260

Re: Mit vegyek ? Nehéz döntés

Az E-50 mindenképpen jó választás, pláne ha komponálni is akarsz, mert abban van egy 16-sávos szekvenszer. Az EM-25H erre nem alkalmas, meg már eléggé elavultnak is számít.
Ha nem sürgős a dolog, akkor viszont érdemes megvárni a szeptemberben megérkező GW-8. vadiúj hangszert. Ez 178.000,- Ft-ba fog kerülni, tartalmaz 21 magyar stílust is, 16-sávos szekvenszert is, lejátszik USB pendrive-ról WAV, AIFF és MP-3 fájlokat, de SMF MIDI fájlokat is. Itt olvashatsz róla:
http://www.rolandee.hu/product.php?node_id=2004628

Üdv: Gabesz

Kilépett

 

#24 2008-06-17 13:22:36

Timo77
Tag
Regisztrált: 2008-06-17
Üzenetek: 1

Re: Mit vegyek ? Nehéz döntés

üdvözlet mindenkinek,szevasztok.
Gondolom mindenki szembesült avval a problémával hogy egy kiállitás alkalmával látott egy csomó jó cuccot és nem tudta, tudja eldönteni hogy mit is válasszon. Én is ezzel a problémával kapcsolatban irok.
Bár már nem egy friss hangszer de nekem tetszik az EM-25H , a magyar stilusfűszerezés álltal és az ára is használtan elég jó, szerintem. De.
Most olvastam a napokban pár hirdetést és itt a Roland oldalon is az EXR-5 ről. Továbbá az akkordfelismerése miatt még nagyon bejön nekem az EXR-7 / drágább de jobb gép /. Aztán jött az ötlet hogy az E-50 is egy szépen kialakitott, szép hangzású hangszer.
Na. Amatőr és haladó szint közt vagyok. Szerintetek melyik lenne a jó választás ? Vendéglátós és saját számaim megkomponálására használnám a hangszert aminek nem utólsó paramétere hogy ha lehet ne legyen drága / nagyon /.  Köszönöm előre is a segitséget. Csáó.

Kilépett

 

Fórum lábléc