www.rolandee.hu

Roland fórum

Nem vagy belépve.

#1 2004-07-29 14:09:57

K.Peti
Vendég

Roland DS-5

Ez a rendszer 30 wattos, a membrán pedig 5"-os. Ez már elárulja, hogy hangerőben és frekvenciaátvitelben vannak korlátai. Egyébként a Zenegalériában (Radnóti u.9.) van DS-30, meg tudod hallgatni. Ha olyan fontos neked a tökéletes frekvenciaátvitel, akkor ez sajna drágább.
Tudom javasolni pl DS-8. Egyrészt lineárisabb, és hát mély az van. bőven.

 

#2 2004-07-27 19:58:24

Noizeshaper
Tag
Regisztrált: 2004-07-26
Üzenetek: 2

Re: Roland DS-5

Igen erre én is gondoltam! amugy em stúdióba lesz csak ugy otthonra zenélgetni. Viszont a szoftveres szabályozás ugye felveti a jel zaj viszon változását, persze ha digitál kimenetet használom akkor persze jel/zaj viszony változás nincsen csak it meg az zavar hogy ugye ha a digitális jel amplitudóját változtatom akkor rendesen csökken a dinamika nem de? Olyan mintha kevesebb biten játszanám le a cuccost. De mindegy mindenesetre kell a cucc ugy néz ki bár most a Roland DS 30 is megragadta figyelmem.  Megéri azt venni? Néztem a specifikációt és mindössze 70 vmenyi hzig megy le elég mélye van neki???? Vki esetleg tapasztalatok?

Kilépett

 

#3 2004-07-27 14:10:55

K.Peti
Vendég

Re: Roland DS-5

hát röividen : DE.

Igazából a hangszórón található hangerőpoti nem azért van, hogy azzal munka közben mi mindig az éppen kivánt hangerőt állítgassuk. Ezeket csak az installáláskor kell használni, hogy a lehallgató helység paramétereihez igazítsuk a hangszínt, hangerőt.
Általában a hangforrás és a hangszóró közt legalább egy keverő azért van. Egyébként elméletileg a számítógép hangártyáján lévő kimeneti jelszint szoftveresen vezérelhető, esetetben ez még mindig a legegyszerűbb.

 

#4 2004-07-26 23:01:07

Noizeshaper
Tag
Regisztrált: 2004-07-26
Üzenetek: 2

Re: Roland DS-5

Sziasztok!

Most tervezem a címben említett tipusú monitor hangfal megvásárlását. Viszont ugy látom a hangerőt csak a hátoldalon lehet szabályozni a hangfalat pedig közvetlenül a hangkártyám kimenetére szeretném kötni. Nem körülményes igy a hangerő szabályzás?  Esetleg vmi ötlet?

Kilépett

 

Fórum lábléc