www.rolandee.hu

Roland fórum

Nem vagy belépve.

#51 2007-06-21 10:30:16

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: Groove box-ok, Groove-samplerek

Ha ismered a régebbi groovegeareket, emlékezhetsz egy Turntable Emulation nevű feature-re, amely (MC-307, MC-909 /már samplerrel/) pont erre szolgált. nagyon jó volt, mert pont úgy működött ettől a hangszer, mint egy lemezjátszó. Ne kérdezd, hogy miért hagyták el...Nem értem és nagyon nagy meggondolatlanságnak tartom. roll

Kilépett

 

#52 2007-06-21 01:39:10

Papagino
Tag
Regisztrált: 2007-06-16
Üzenetek: 7

Re: Groove box-ok, Groove-samplerek

értem, köszönöm szépen.
nem vagyok egy nagy szakértő de mivel informatikát tanulok és némi programozási háttérrel rendelkezem, így úgy gondolom egy komoly szoftverfejlesztőnek aki ezzel foglalkozik szerintem egy ilyen programocska előállítása kb. 10 percébe kerülhet és akkor sokat mondtam :-)
minden esetre megoldottam a problémát azzal, hogy realtime-ba felvettem géppel a valamivel több mint 3 órát... :-)

frankó kis szerkezet amúgy ez a 404-es, csak 1 valami nagyon hiányzik róla ami iszonyú sokat dobna a használhatóságán ez pedig egy valamiféle tempó korrekcióra alkalmas kezelőszerv, pl jogtárcsa. dj-k úgy vennék mint a cukrot. így sajnos egy kicsit nehéz rövid idő alatt korrekten beállítani a kívánt tempot.
meg a profi loopok könnyű létrehozásához komolyabb megoldásokat is használhatnának már, mert elég nehézkes korrekt loopokat létrehozni valósidőben. pl. egy djsetnél
én konkrétan dj célokra használom és még nem találtam meg vele az igazi összhangot, de nem tartom halott ügynek és rajta vagyok a dolgon.
minden esetre lenne 1-2 ötletem a fejlesztők számára, hogy ha gondolkoznak új hasonló funkciót betöltő gépezetek létrehozásában, milyen koncepciókkal tudnák méghatékonyabbá tenni a használatát...

Kilépett

 

#53 2007-06-19 16:55:53

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: Groove box-ok, Groove-samplerek

Abszolúte életszerű! De ettől még eleddig nem készűlt ilyen program és én még nem kaptam semmilyen infót róla. Felvetem a fejlesztőknek (japáni) de mivel nem sok (konkrétan semmi) ilyen igény támadt, ki is zárhatnánk az esélyt a megvalósításra. De a kevésen sok múlik, szal tovább adom...

Kilépett

 

#54 2007-06-19 15:08:45

Papagino
Tag
Regisztrált: 2007-06-16
Üzenetek: 7

Re: Groove box-ok, Groove-samplerek

nem annak használom, csak egy próbát ejtettem rajta, mert figyelmetlenségből az mp3 felvevő eleme lemerült és fel akartam mindenképp venni az estét és ráadásul ki is szerettem volna próbálni hogy maximális hosszon is ugyan olyan minőségben és ugrálás meg mindenféle felvételi probléma nélkül képes-e a kutyü kezelni...

de amúgy a probléma szerintem életszerű és érdemes lenne rá vmi megoldást találni...

Kilépett

 

#55 2007-06-19 10:51:52

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: Groove box-ok, Groove-samplerek

Aham  hmm 
Hát ez szomorú...
Viszont érdekelne, hogy miért használod HDR-ként az sp-404-est, mivel nem arra való lol
Függetlenül a problémádtól...

Kilépett

 

#56 2007-06-18 19:37:45

Papagino
Tag
Regisztrált: 2007-06-16
Üzenetek: 7

Re: Groove box-ok, Groove-samplerek

na kipróbáltam és nem megy a dolog, de várható volt...

a két fájl ugyanis egybetartozik L / R tehát a mintának a bal csatornája és a jobb csatornája.
így ha az egyiket eltűnteted a kártyáról a gép úgy érzékeli mintha rajta se lenne a kártyán. legalábbis nincs a minták között a padra kiosztva ahol eredetileg volt.

pech, szóval továbbra is keresek a roland sp-404 spd kiterjesztésű fájlját wav-ba vagy valamilyen hallgatható formátumba konvertáló szoftverecskét.

Kilépett

 

#57 2007-06-18 12:51:26

Papagino
Tag
Regisztrált: 2007-06-16
Üzenetek: 7

Re: Groove box-ok, Groove-samplerek

Értem. megpróbálom úgy, de nem hiszem el hogy nem létezik ilyen progi.
Ha sampler megtudja csinálni akkor valami nagyon egyszerű pár 100 kbyte-os progival azt a funkciót lehetne reprezentálni PC-re.

Kilépett

 

#58 2007-06-18 10:52:00

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: Groove box-ok, Groove-samplerek

Szejja! Rossz hírem van! neutral
Mivel az sp-404 tud exportálni, nem valószínű, hogy lesz hozzá hivatalos konvertáló progi, ha csak nem valami garázsfejlesztés.
Ellenben megoldás a problémádra:
tedd a kártyádról az egyik nagy fájlt a pc-dre, majd ha túl vagy az exportáláson, cserélj. Én így oldottam meg smile

Kilépett

 

#59 2007-06-16 15:06:50

Papagino
Tag
Regisztrált: 2007-06-16
Üzenetek: 7

Re: Groove box-ok, Groove-samplerek

Sziasztok,

lenne egy olyan jellegű problémám hogy az SP-404-esemhez keresek adat konvertáló szoftvert, de sehol se találok.
a probléma azzal van hogy van benne egy 1gigás kártya és van rajta mondjuk egy oldalanként 400-400 megás spd kiterjesztésű fájl amit nem tudsz ugye exportálni mert nem tudja konvertálni sehova mivel nincs már hely a kártyán. nagyobb kártyát ugye nem fogad be.

célszerű lenne valami egyszerű szoftverrel egy konvertálást végrehajtani itt PC-n a spd kiterjesztésű fájlon...

pls. segítsen valaki, mert nem nagyon szeretném realtime-ba felvenni ami rajta van + hosszútávon nem célravezető...

előre is köszi.

Kilépett

 

#60 2007-04-02 14:43:03

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: Groove box-ok, Groove-samplerek

Üdv!

Részemről az öröm, hogy érdemben tudtam segíteni smile

Ital helyett inkább zenével lepj meg, amit a GrooveBox-szal készítettél!

Sok jó nótát kíván: csavar!

Kilépett

 

#61 2007-03-27 08:59:53

poiuyt
Tag
Regisztrált: 2007-03-23
Üzenetek: 9

Re: Groove box-ok, Groove-samplerek

Szia Csavar!

BEJÖTT!!! Nagyon szépen köszönöm a jó tanácsot, nagy örömet okoztál vele, tegnap le sem lehetett szedni a gépről! Írd meg milyen italt szeretsz, kutya legyek, ha nem viszem be a Radnóti utcába! :-)

Üdv: poiuyt

Kilépett

 

#62 2007-03-26 10:49:46

poiuyt
Tag
Regisztrált: 2007-03-23
Üzenetek: 9

Re: Groove box-ok, Groove-samplerek

Szia Csavar!

Kösz szépen amint haza megyek kipróbálom, s ha így se jó, megkereslek!

Üdv: poiuyt

Kilépett

 

#63 2007-03-23 17:47:32

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: Groove box-ok, Groove-samplerek

Szia!

Érdekesen hangzik. Szívesen megnézném, ha teheted gyere be hozzánk és keress engem (Roland Zenegaléria Bp. Radnóti utca 9 - csavar).

Így látatlanba a szinkronra tippelek, mégpedig átállították slave üzemmódra és úgí maradt smile

Adok egy factory reset tippet próbáld ki, ekkor vissza áll minden a gyári eredeti set up-ra.

1.Kapcsold ki
2. Tartsd lenyomva a Shift gombot és kapcsold be
3. A kijelzőn megjelenő szöveget az Enter megnyomásával tudod elindítani
4. Ez a Factory Reset

Ennyi!

Ha így sem müxik, mindenképp szervíz lesz belőle.

Sok sikert!

Üdv: csavar

Kilépett

 

#64 2007-03-23 10:45:44

poiuyt
Tag
Regisztrált: 2007-03-23
Üzenetek: 9

Re: Groove box-ok, Groove-samplerek

Segítség! És hello!

Pár napja vettem az e-bay -en egy MC 303-ast, van hozzá leírás is, a gép mégsem csinálja  azt amit szertnék. Pl.: patternek lejátszása, arpeggio funkció, tulajdonképpen képpen a hangszíneken kivül semmit sem tudok megszólaltatni.
Szóval bajban vagyok, mert nem tudom, hogy a gép rossz -e, vagy én vagyok ilyen balfék. Egy szervízt, vagy egy hozzá értőt keresnék aki ki tudná ezt deríteni.

Köszönöm, a választ előre is!

Kilépett

 

#65 2006-08-20 00:58:37

Crybaby
Tag
Küldő: Kazincbarcika
Regisztrált: 2006-03-21
Üzenetek: 32

Re: Groove box-ok, Groove-samplerek

MC-808
isten ez a Box bármit bármikor
topicot az MC-808-nak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kilépett

 

#66 2006-06-20 03:19:04

Guest
Vendég

Re: Groove box-ok, Groove-samplerek

Sziasztok!
Eladó egy tip-top állapotban lévő, frissen generáloztatott Roland MC-303-as groovebox. Magyarországon vásárolt, első tulajdonosa vagyok, manualjai megvannak. Teljes gombsor
cserén esett át márciusban, a potméterei nagyon megkíméltek. Nem karcos, nem kopott. Irányár, 60ezer.
0630/3368848

 

#67 2006-06-02 14:27:25

K.Peti
Vendég

Re: Groove box-ok, Groove-samplerek

MC-808 érkezett a Zenegalériába, kipróbálható, tekergethető, bindzsizhető,

VÁRUNK MINDEN ÉRDEKLŐDŐT!!!!!

 

#68 2006-05-08 11:20:06

K.Peti
Vendég

Re: Groove box-ok, Groove-samplerek

A ROLAND szakszervíz Törökbálintot van a DEPO területén.
Telefon: 06 23 511 010

Itt pontosan meg tudják mondani mi mennyibe kerül.

 

#69 2006-05-07 21:45:10

Guest
Vendég

Re: Groove box-ok, Groove-samplerek

Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni, hogy az MC-505 ös grooveboxom karakteres LCD paneljét hol tudnám kicseréltetni, mert az idők fojamán igencsak "becsíkozódott" és olvashatatlan. Ja, még annyi, hogy mennyibe fog ez fájni nekem?
Köszi.

 

#70 2006-04-18 10:30:31

K.Peti
Vendég

Re: Groove box-ok, Groove-samplerek

" Rákötöm a forrást, legyen az a keverő kimenete, lenyomom a REC gombot    (stereo és loop mellett), akkor elkezdi felvenni a kimenő jelet, majd a RESAMPLE lenyomásával LOOP-ot csinálok és azt egyből menti kártyáram, illetve az 1-12es gomb valamelyikére? Utána tudok rajta finomítani?"

Ez így ahogy írtad, persze tudsz rajta finomítani is. Ezeket a mintákat otthon előre is elkészítheted, vagy használhatsz wav-okat pl a számítógépedről, acapella-kat, effekteket stb. Ráadásul a mintákból utána még szekvenciákat tudsz írni, és menteni. Az elem töltötttségét nem jelzi ki, végül is talán a külső helyszínes mintavételezéskor kellhet az elem, live-ban sohasem bíznám rá az életem egy duracellre.....

 

#71 2006-04-16 21:54:57

Guest
Vendég

Re: Groove box-ok, Groove-samplerek

Szervusztok!

SP 404-ről érdeklődnék, hogy mit is tud ez pontosan. Kezdő vagyok e téren, mint "dj" hogy tudnám színesíteni vele a műsorom? Rákötöm a forrást, legyen az a keverő kimenete, lenyomom a REC gombot (stereo és loop mellett), akkor elkezdi felvenni a kimenő jelet, majd a RESAMPLE lenyomásával LOOP-ot csinálok és azt egyből menti kártyáram, illetve az 1-12es gomb valamelyikére? Utána tudok rajta finomítani? // Mondjuk itt csak levágni a hurokból (mint a cdj-knél jog-gal pár frame-et elveszek v hozzáadok). // lassítani gyorsítani TAP-olás nélkül.
Olvasom, hogy elemről is megy. Kiírja valahol, h mennyi az elem töltöttsége?  ..így hírtelen ennyi jutott csak eszembe, ha lenne még valami, utólag leírom, ha nem gond  smile ..

Üdv: Amatőr

 

#72 2006-03-10 14:51:01

K.Peti
Vendég

Re: Groove box-ok, Groove-samplerek

A tavaszi turnéval nem megyünk Szegedre, hogy ősszel lesz-e azt még nem tudom megmondani.
Elméletileg júliustól van a bemutatóteremben SH-201, MC-808 pedig májustól, bármikor állok rendelkezésre.......

 

#73 2006-02-27 16:16:20

Andor
Tag
Regisztrált: 2004-08-31
Üzenetek: 6

Re: Groove box-ok, Groove-samplerek

üdv Péter.
csak érdeklődnék, hogy idén lesz -e hangszerbemutatótok Szegeden, láttam 1-2 újdonságot pl SH-201, szívesen elmennék egy ilyen előadásra.
a választ előre is köszönöm


Andor

Kilépett

 

#74 2005-08-05 11:57:41

Vata Metamorf
Tag
Regisztrált: 2004-06-14
Üzenetek: 6

Re: Groove box-ok, Groove-samplerek

Köszönöm szépen!

Kilépett

 

#75 2005-08-05 11:23:52

Guest
Vendég

Re: Groove box-ok, Groove-samplerek

Csak bulk dumppal tudod lementeni az mc-303-ról az adatokat. Erre nincs más mód. Esetleg a legfontosabb groove-jaidat midiben kijátszhatod egy szekvenszerbe, de ez elég hosszadalmas lenne.  Egyébként a gombot kicserélik a szervízben anélkül, hogy az adataid elvesznének.
Roland szervíz (Törökbálint): 06 23 511 010

 

Fórum lábléc