www.rolandee.hu

Roland fórum

Nem vagy belépve.

#1 2013-03-04 14:10:21

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Segítség Házi stúdió összekötésében

Üdv, válaszoltam az e-mailre, amiben szintén ez a kérdés!

Kilépett

 

#2 2013-03-03 18:51:05

andreas84
Tag
Regisztrált: 2013-03-03
Üzenetek: 6

Re: Segítség Házi stúdió összekötésében

Sziasztok!

Van egy Edirol UA 4 FX Audio Interface-m és nem tudom a Latency-t megcsinálni rajta, egy kottaszerkesztőben Midi billenytűzettel.
Késik a leütéstől számítva kb. 0,5 másodpercet, próbáltam már Asio Drivert is feltenni, de azzal is volt Latency....
Direkt azért vettem ezt az Edirolt, mert elvileg ezzel lehet késés nélkül felvenni...

Kilépett

 

#3 2004-11-17 12:52:42

Andor
Tag
Regisztrált: 2004-08-31
Üzenetek: 6

Re: Segítség Házi stúdió összekötésében

Helló Péter!
Értem, hogy mit akarsz mondani, de lehet hiányosan tettem fel a kérdésem. A 303-ast így tudom kezelni, ha csak az arpeggiot használom, de nem csak arpeggiot használok, hanem RPS-t is. Pont ezért gondoltam, hogy a JW-50 viszi a 303-as arp.-ot, mert a 303-as "hold pedálja" a saját RPS-eket kezeli. Erre van -e orvosság?
Mert érdekes, hogy a JW billentyűin játszva végrehajtja az elképzelésem, de amint felengedem a billentyűt, elhallgat az arp., és a JW pedál nyomva tartásával nem reagál semmit a 303, míg ő kitartotta a saját hangját.
"remélem érthetően fogalmaztam."
thanks


Andor

Kilépett

 

#4 2004-11-16 18:05:20

K.Peti
Vendég

Re: Segítség Házi stúdió összekötésében

Ha az MC arpeggio-ját akarod tartani (hold), akkor az MC foot kontroll bemenetbe dugd a hold-pedált, ilyenkor ha rálépsz, olyan mintha a HOLD gombot nyomnád az MC-n.  Az arpeggiot sehogy máshogy nem tudod tartani, hacsak nem kézzel kapcsolgatod a hold funkciót (dehát pont ezért van a pedál). Úgyhogy semmi gáz csak ilyenkor lépj rá a másik pedálra.

 

#5 2004-11-16 12:42:37

Andor
Tag
Regisztrált: 2004-08-31
Üzenetek: 6

Re: Segítség Házi stúdió összekötésében

Üdv Péter!
Van egy JW-50, MC303-am. Vettem mind2-höz sustain pedált. A tervem az volt, hogy a 303-as arpeggioját a JW-50-ről irányítsam a pedál segítségével is. Hát nem vált be. A JW-50 hangjait kitartja a pedál, de amint elengedem a billentyűkről a kezem, megszűnik az arpeggio.
Kérdés: Ez a 303 széria hibája, vagy valamire nagyon nem figyeltem oda, mert sajna a 303-ról nincs leírásom.
Előre is köszönöm ..


Andor

Kilépett

 

#6 2004-09-28 13:59:33

Karnyo
Guru
Küldő: Budapest
Regisztrált: 2003-10-02
Üzenetek: 129

Re: Segítség Házi stúdió összekötésében

Szia!  Egy ilyen Game portos MIDI kábel 5.000.-Ft. Tudom ez nem túl olcsó, de legaább működik. Sajnos rengeteg olyan kábellel találkoztam már ami nem működött rendesen. Egyszerűen nem jól volt bekötve. Hát azt, hogy hol tudsz kapcsolási rajzot letölteni a netről??? Azt ne nekem kelljen megmondani, de szerintem 10 perc sem kell, hogy megtaláld!

Jó keresést és forrasztást  big_smile


Kar-Esz - Végtag harmadik fok leszállítva

Kilépett

 

#7 2004-09-19 15:43:17

jazz2
Tag
Regisztrált: 2004-09-19
Üzenetek: 1

Re: Segítség Házi stúdió összekötésében

:? Hello! én még csak most keveredtem ide, de kérdésem az lenne.
Mennyibe kerül egy midikábel amivel összekötöm a szintit és a pc-t. Vagy ha lehtetséges, hogyan készíthető el házilag.
Köszi előre is a segítséget. :!:

Kilépett

 

#8 2004-04-30 12:47:05

pk
Tag
Regisztrált: 2003-11-06
Üzenetek: 7

Re: Segítség Házi stúdió összekötésében

Persze, hogy lehetséges.
Hát ezt pont a midi lényege. Felveszed a szekvenciát a programmal, aztán a program utána a szekvenciát visszajátssza a D-20-ba, és a D-20 megszólal. Ha nem tetszik, felveszed mégegyszer, vagy átszerkeszted. Ha megvan a végleges verziód midiben, AKKOR veszed fel wav formátumba. Egyébként a wavokat is másolhatod, vághatod, effektezheted, reasonba meg pláne... big_smile, annyira nem veszett ügy wavba dolgozni... (pl.:Sonar, Acid 4.0 erre tökkkéletes).

Kilépett

 

#9 2004-04-29 23:52:18

malaga16
Tag
Regisztrált: 2004-04-24
Üzenetek: 4

Re: Segítség Házi stúdió összekötésében

Szuper!  lol

Ha másoknak ez még furcsa is, nagyon sok új dolgot tanultam! Köszönöm, szépen.

Ha lehetséges még az idők során feltennék néhány kérdést...

Pl.: Ha mondjuk MIDI kábellel összekötöm a a szintim (Roland D-20) és azt szeretném, hogy a dallamot a szintivel játszott hanggal vegye fel azt hogy lehet? Azt tudom, hogy wav file-ba, lehet, de akkor már nem tudom szerkeszteni! Pl. egy olyan formátum kéne mint a Mid formátum, amit később pl reasonban vagy cubase-ben tudok szerkesztenei, de a szinti hangjával! Lehetséges ez?


Malaga

Kilépett

 

#10 2004-04-28 13:02:45

pk
Tag
Regisztrált: 2003-11-06
Üzenetek: 7

Re: Segítség Házi stúdió összekötésében

Akkor fog megszólalni minden hangszer egyszerre, ha egy keverőbe be van dugva mindegyik. Minden hangszer két kimenetét (L,R output) be kell dugni kettő db kábellel a keverő két bemenetébe, és a két csatorna panorámapotiját teljesen Left ill. Right állásba tekerni. igy lesz sztereo a hang, a hangerőt ugy tudod növelni és csökkenetni, ha a két hangerő-potit egyszerre mozgatod, hiszen ez a két oldalt függetlenül kezeled ilyenkor. Tehát ha három hangszered van, akkor ez hat csatornát foglal el.
  :idea: A MIDI patchbay egy olyan eszköz, ami egynél több MIDI eszköz üzemeltetését teszi lehetővé. Egy bejövő MIDI csatornát kettő vagy több helyre is el tud küldeni. Pl.: Edirol UM-880 (nézd meg a leirását a termékek között, találsz képet is) Ez például rendelkezik 8 MIDI be, és 8 MIDI kimenettel. Tehát pl a számitógép MIDI csatornája vezérli (egyszerre !!!) mind a három hangszeredet.
Remélem okosabb lettél........ wink

Kilépett

 

#11 2004-04-27 19:33:15

malaga16
Tag
Regisztrált: 2004-04-24
Üzenetek: 4

Re: Segítség Házi stúdió összekötésében

Kérlek ne haragusj a tudatlanságomért de nem tudom mi az a "patchbay".

A másik, hogy hogyan lehet egyszerre megszólaltatni az eszközöket. Az elvet azt értem, a gyakorlatot nem. Sorry! Please help me!


Malaga

Kilépett

 

#12 2004-04-27 11:19:41

pk
Tag
Regisztrált: 2003-11-06
Üzenetek: 7

Re: Segítség Házi stúdió összekötésében

Elég sok verzió lehetséges ezen eszközök felhasználását illetően. Például használhatsz egy szekvenszer-szoftvert (pl. Cakewalk Home studio), ezzel lehet vezérelni akár az összes eszközt egyszerre, de ehhez kell egy MIDI patchbay.  Szólhat egyszerre a szintetizátorok hangja, mondjuk a sampler mintáival. Ahhoz viszont, hogy az audio információ egyszerre megszólaljon egy hanfalon, ahhoz keverő kell.  Minden hangforrásra két csatornát kell számolni, mert sztereo eszközökről van szó, így például ha a két szintit és a samplert akarjuk hallgatni, akkor minimum hat csatornára van szükség. A MIDI vezérlést tehát a számítógép irányítja, megszólaltatja a hangszereket egy időben. A keverőd kimenetéről aztán elkészítheted a végleges mixet egy  audio rögzítő egységre, ami lehet akár újra számítógép is (de ilyenkor már a rögzítés nem midi, hanem audio természetű). A CW home Studióban rögztíthetsz egyszerre audio és midi sávokat is, így gyorsan előállítható az elképzelés.
A konkrét kábelezést illetően ismerni kellene további paramétereket, telefonálj a Zenegalériába, megpróbálunk segíteni: 06 1 239 9756

Kilépett

 

#13 2004-04-24 23:04:58

malaga16
Tag
Regisztrált: 2004-04-24
Üzenetek: 4

Re: Segítség Házi stúdió összekötésében

:oops: Sziasztok.

Sajnos a midizésben még kezdő vagyok, de szeretnék fejlődni, ezért remélem nem jár kövezés...  smile

Most szereztem egy "komplett" házi stúdiót, de sajnos nem vagyok tisztában a technikai részével... (összekötögetés) Nem tudom, hogy mit, miért, hova...

Szeretnék valakitől segítséget kérni, hogy nagyon kezdő szintjén tanítson pár fogást, hogy ki tudjam használni.

A Két szintit (ROland D-20, E-38) egy házilag készített midi kábellel tudom használni a számítógépet (Reasonnal) de sajnos kihasználatlanu áll (Pl.: egy Roland S-300 digital Sampler). Nem tudom, hogy hogyan és mint kell használni, mire jó, hogyan kell összekötni stb.

Aki tud kérem segítsen a forumon vagy mail-ben!

Előre is köszönöm...


Malaga

Kilépett

 

Fórum lábléc