www.rolandee.hu

Roland fórum

Nem vagy belépve.

#1 2006-11-20 15:28:06

vega
Tag
Regisztrált: 2006-10-02
Üzenetek: 19

stúdiotechnika

Bocs..a címem helyesen cassiopeia80@freemail.hu

Kilépett

 

#2 2006-11-20 14:30:35

vega
Tag
Regisztrált: 2006-10-02
Üzenetek: 19

Re: stúdiotechnika

hello
...egyébként elgondolkoztam a sonar 5,gondolom ez azért jóval többet tud mint más "master programok",ha ezt nevezhetjük igy.Gondolom nem is irhatsz csak "saját" termékekről,ezért gondoltam néhány megoldást küldhetnél e-mail-be
mert te azért tűz közelbe vagy.
A dolgot már lényegében ismered.....
három szinti,egy keverő,nemi akusztika,tehát mi is az ami nagyon kell,hogy jó legyen a demo.
e-mail    cassiopeia@freemail.hu

Kilépett

 

#3 2006-11-17 14:59:39

K.Peti
Vendég

Re: stúdiotechnika

Igen, a konverternek az átalakításban van szerepe, persze ez sokféleképpen történhet. Például jól, és nem olyan jól. Énekfelvételnél elengedhetetlen a dinamika használata, mondjuk úgy szokás. Hangszereknél annyira nem, de simán lehet átzavarni egy kompresszoron még felvétel előtt is. Függ a hangszíntől, hangszertől, ...stb. Az hogy mi a "profi demo" az én nem tudom, de azért ezt illik vas-ból megoldani mondjuk az előfok kérdést. Lehet utólag is szoftveresen, de az egy kicsit más. Ügyesen be lehet ezeket is állítani. Az L1 - L3 ugyan nem a mi termékünk smile , de valóban jó minőségű dolgok. Pl master-re is sokan használják.

 

#4 2006-11-16 16:40:47

vega
Tag
Regisztrált: 2006-10-02
Üzenetek: 19

Re: stúdiotechnika

köszönöm körulbelül igy gondoltam én is.-de azért van még néhány dolog.
ha jól gondolom számit a hangszer tudása de azért ahhoz gondolom több kell mint egy konverter,és egy seq. software hogy olyan dinamikai szintet érjünk el ami azért egy "profi demonak" megfelel.nem akadékoskodni akarok,és nézzd ele tudatlanságom,de nem kellenek olyan cuccuk mint pl. dinamuka processzor,master soft. mint l1,-l3,
A konverter  gondolom csak konvertál és ott ugye nincs dinamikai beállitás?
Egyébként pc párti vagyok,és nekem is bejön a sonár,van is egy az sonár le.
de ez kevésnek bizonyul,bár lehet hogy azért van mit tanulnom.
szóval szerinted????

Kilépett

 

#5 2006-11-15 11:47:12

K.Peti
Vendég

Re: stúdiotechnika

Ezek szerint akkor egy számítógép alapú rendszert szerenél amihez audio interface-t keresel? Merthogy az UA-101 az ilyen. Vagy lehetne pl az FA-101 is, ha firewire megoldást szeretnél. Persze vannak még ezen kívül interface-ek, azt kellene eldönteni, hogy hány ki ill. bemenet szükségeltetik, pl használod a keverőt továbbra is, vagy szeretnéd a hangszereket egyesével független bemeneteken használni. Itt van pl az UA-25 (olcsóbb), ami ugyan jó minőségű AD konverter, de csak egy sztereo bemenet és ki. Mondjuk az AD konvertert akkor megbeszéltük, Ehhez már csak egy jó szoftver kell, innentől nem mindegy hogy PC vagy Mac párti az elképzelés. PC-re pl Cakewalk termékeket tudok javasolni, ezen belül is a SONAR egy profi megoldás lehet. Az a kifejezés hogy dinamika meg master ebben a formában elég tág...
Igen, a Sonarban vannak dinamika szabályzó plug-inek, és vannak eszközök egy elfogadható master készítéséhez is, ez persze inkább HUMAN erőforrás kérdése, magyarán kell hozzá érteni, a szoftver csak eszköz.
Most én kizárólag a számítógépes megoldásról beszéltem, remélem így gondoltad, persze létezik minden a felvevőtől a keverőig VAS-ban is, csak az sokkal drágább.
Azért is fontos lenne mondjuk akár telefonon beszélni (06 1 239 97 56) mert vannak még részletkérdések, amit nem tudok leírni, mert nem tudom mit szeretnél, a verziók száma pedig konvergál a végtelenbe..................

 

#6 2006-11-13 12:01:52

vega
Tag
Regisztrált: 2006-10-02
Üzenetek: 19

Re: stúdiotechnika

szia
A gond az,hogy nagyon messze lakok hozzátok,és sehogy nem tudom megoldani,hogy eljussak...
...irjatok légyszi néhány okosat,nagyon muszály lenne.
jelen pillanat egy keverő "m100fx" köt össze három hangszert.
..de ez igy elég gyenge,szerintem, viszonylag "olcsóbb"megoldások nagyon érdekelnének!
(dinamika,maszterelés,konverzio"pl ua101")stb.   
válaszotok előre is köszönöm

Kilépett

 

#7 2006-11-10 11:20:28

K.Peti
Vendég

Re: stúdiotechnika

Szia Vega!

Sztem látogass el hozzánk egyszer, és inkább beszéljünk a konkrét elképzelésekről személyesen, mert elég sok verzió szóba jöhet, ezt így hosszú lenne mind leírni, biztos tudunk okosakat mondani.

Roland Zenegaléria XIII. Radnóti u.9. (Tel.:06 1  239 9756)

 

#8 2006-11-09 15:10:44

vega
Tag
Regisztrált: 2006-10-02
Üzenetek: 19

Re: stúdiotechnika

sziasztok
szeretnék "épiteni"egy házi stúdiót,és már sokat hallottam,sok "helyről",és igazából
a ti véleményetekre vagyok kiváncsi,mi az az alap felszereltség,ami szügségeltetik
ahhoz,hogy egy jó "minőségű",(dinamikailag,ill. effektek,-maszterelés....),"demo"
lemezt készitsek.(Persze a "keret"számit.)Szóval kiváncsi vagyok ,mert még elég kezdő vagyok a stúdiózásban,de elég régóta zenélek.és szeretném komolyabbra forditani a dolgot,a hangszereim ROLAND hangszerek(V-Synth,mc-808,stb),és némi akusztika,szóval nagyon jók,-és maradnék a Roland cuccoknál,persze szivesen fogadok mást is ami jó.válaszotok előre is köszönöm.

Kilépett

 

Fórum lábléc