www.rolandee.hu

Roland fórum

Nem vagy belépve.

#1 2006-11-09 14:52:14

K.Peti
Vendég

Discover5 "zűr"

Szia!!

Önmagában a midi-file nem csinálja??

úgyértem csak akkor fordul elő amikor játszol is egyszerre?

Ha van időd küld el nekem a midi file-t, lecsekkolom szívesen, hogy nincs e valami baj vele.

k.peter@rolandee.hu

 

#2 2006-11-08 21:34:14

Poker1
Tag
Regisztrált: 2006-11-08
Üzenetek: 3

Re: Discover5 "zűr"

Hali!

kb. 1,5 éve vettem a Discoveremet. A következő képpen használom: bal kézzel szőnyeg + vokálgép; jobb kézben gitár hangszínnel ritmizálok, v. bontok. Egyes daloknál (főleg amikor használom a vcodert) egyszerűen beragad egy hang - mintha egy orgona hangszín lenne - és egyre hangosodik. A midijeimet magam készítem Cakewalkkal, így azokban semmi "szemét" nincs. A hangszer op. rendszerét frissítettem, hátha megoldódik a probléma. Azóta tényleg gyorsabban dolgozik a kütyü, de sajnos ez a fagyás szerű jelenség megmaradt. A beragadt hang csak akkor hallgat el, ha leállítom a dalt, és újraindítom, v. elindítom mégegyszer az adott dalt. Jó felé tapogatózom, ha a polifónia körül sejtem a hibát? Egyáltalán ez mennyire normális jelenség, és ki lehet-e védeni valamivel? Tisztában vagyk vele, hogy talán túlságosan leterhelem a hangszert az élő játékkal, és a manuális vocoder-meghajtással, de így igazán szépen, és tömören szól.
Kérlek, ha tudtok segítsetek!

Köszönöm: Poker1

Kilépett

 

Fórum lábléc