www.rolandee.hu

Roland fórum

Nem vagy belépve.

#1 2004-02-05 09:49:28

Kozma János
Tag
Regisztrált: 2003-10-14
Üzenetek: 8

Billenty?zet - JV-80 és D-50

Kedves UK!

Sajnos én pontos árat a várható javítási költségről nem tudok adni, mivel nem láttuk a készüléket. Annak az esélye hogy a teljes billentyűzetet cserélni kelljen viszont nagyon csekély. Valószínübb, hogy néhány billentyű, és a kontaktgumik cseréjével, valamint a kontaktpanel megtisztításával ki lehet küszöbölni a hibát.
Ami a nyomógomb hibáját illeti, valószínűleg mindössze a mikrokapcsolót kell kicserélni.
Ezen javítások összege pedig nem egetverő, és szerintem bőven arányban tud lenni a készülékek értékével.
Azt javasolnám, hogy egy telefonos értekezést mindenféleképpen ejtsél meg szervizmérnökünkel a 06-23/511-010-es számon, ezután még mindig eldöntheted, hogy megjavíttatod a készülékedet vagy nem.

A központi szervizünkön kívül még 3 márkaszervizünk van az ország különböző pontján  (Szeged "Csermák hangszerüzlet", Bagod "Syncopa hangszerüzlet, Pellérd "Monitor KKT"), ha valamelyik közelebb esik hozzád, bátran ajánlom öket is neked.

Üdv.

Kilépett

 

#2 2004-02-03 09:59:17

uk
Tag
Küldő: van
Regisztrált: 2003-10-30
Üzenetek: 6

Re: Billenty?zet - JV-80 és D-50

Kedves János!

Köszönöm a választ. A márkaszervizzel egy aggályom van és az természetesen nem a szakértelmetek. Egyszerűen az, hogy adott egy kb. 60-70e forint értékű (JV-80) és egy kb. 50-60e forint értékű (D-50) hangszer. És nem tudom, mi lehet a szervizszámla vége?

Nézzük a legrosszabbat. A billyentyűzetek komplett cseréje hogyan alakulna költségben?

A JV-nek az INCREASE gomja is erősen kontakthibás már. Kb. az 25:1 a kapcsolási aránya smile

Tehát azt kellene tudnom, hogy érdemes-e felkerekedni a két hangszerrel, autóba ülni (vidéki vagyok) és elmenni Törökbálintra 2X.

Ha valami oknál fogva praktikusabbnal tartod a választ magánban, akkor ugye corsyn@freemail.hu


uk

Kilépett

 

#3 2004-02-03 09:03:46

Kozma János
Tag
Regisztrált: 2003-10-14
Üzenetek: 8

Re: Billenty?zet - JV-80 és D-50

Kedves uk!

Semmiképpen nem javasolnám, hogy a hangszert szétszereld és megpróbáld a hibát elhárítani.
A legjobb megoldás az lenne, ha felvennéd a kapcsolatot a Roland központi márkaszervizével és egyeztetnétek időpontot a javítással kapcsolatban.
Tel.: 06-23/511-010

üdv.

Kilépett

 

#4 2004-01-28 13:32:06

uk
Tag
Küldő: van
Regisztrált: 2003-10-30
Üzenetek: 6

Re: Billenty?zet - JV-80 és D-50

A JV billenty?zete csattog leütéskor. Gondolom elhasználódott. Így most zavaróan hangos. Mit lehetne vele csinálni?

A D50 két billenty?je nem dinamikusan, hanem max dinamikán szól, nem érzékeli az ütés er?sségét. Erre mi lehet a megoládás?

Szét merjem szendni, vagy inkább ne?


uk

Kilépett

 

Fórum lábléc