www.rolandee.hu

Roland fórum

Nem vagy belépve.

#1 2009-10-07 16:53:51

jsb
Tag
Regisztrált: 2009-03-24
Üzenetek: 19

GT-8

Szia Joe!Köszönöm a gyors választ,7XL lesz a megoldás.Üdv.Jsb

Kilépett

 

#2 2009-10-07 16:01:55

Joe
Guru
Regisztrált: 2003-10-14
Üzenetek: 226

Re: GT-8

Szia!

A Sonar 7 és 7 XL között vannak lényeges különbségek. A 7 XL-ben kiegészítő hangszerek, effektek és hangkönyvtár található, pl. gitáros szempontból a nem elhanyagolható Studio Devil VGA+gitár erősítő szimulátor.
Nemrég jelent meg a Guitar Traks Pro 4-es, ami nagyon hasonló funkciókkal rendelkezik, mint a Sonar 7 Home Studio ill. 7 XL. A Sonar 64 audio sávot kezek a Guitar Tracks 32-t. A 7 XL-ben  több hangszereléshez használható hangszert találni, a Cakewalk Virtual Instument rész (benne a dobok is) ugyanaz a három szoftverben, de a Guitar Traks Pro 4-ben is találsz 2 GB hangmintát alapok készítéséhez.

Kilépett

 

#3 2009-10-07 08:06:23

jsb
Tag
Regisztrált: 2009-03-24
Üzenetek: 19

Re: GT-8

Szia Gabesz!BR 600-ról váltok Sonar studio7,vagy XL-re.A kérdésem hogy valóban van valami lényeges különbség a kettő között és mint gitáros ember ne válasszak  esetleg valami kimondottan gitárosoknak irt programot?Fontos a dobok minősége,így lehet hogy a legjobb megoldás egy sonar7 és valamilyen dob program?Ez lesz az első számítógépes stúdióm és szeretném a legjobb megoldást választani.Előre is köszönöm! Jsb

Kilépett

 

#4 2009-01-16 16:28:19

Gabesz
Guru
Regisztrált: 2003-10-15
Üzenetek: 260

Re: GT-8

Szia,

Szerintem inkább a Uni-V effekttel próbálkozz, azzal csodákat lehet művelni.
Itt találsz 1-2 Patch-et, amiket régen feltettem a lapra, bele is tudsz hallgatni és MIDI szekvenszerről tudod rátölteni a GT-8-ra.
http://www.rolandee.hu/news.php?id=3304

Üdv: Gabesz

Kilépett

 

#5 2009-01-15 09:44:40

Ervin
Tag
Regisztrált: 2009-01-13
Üzenetek: 2

Re: GT-8

Szia!

Jó irány lehet, ha a Rotaryt próbálom beállítani?
Valahogy nem olyanra sikerül, mint szeretném.
Egyébként meg teljesen igazad van, több összetevőből - emberiből is - áll össze a sound, és nagy a valószínűsége, hogy ezekre a titkokra soha nem derül fény.
Kenny Wayn viszont igencsak közek áll hozzá.

Mindegy, imádom a GT8-amat, szeretném majd két erősítővel használni - ha lesz rá zsém.

Patcheket nem gyűjtötök ezen az oldalon, vagy csak vak vagyok?

Kilépett

 

#6 2009-01-15 07:27:56

Gabesz
Guru
Regisztrált: 2003-10-15
Üzenetek: 260

Re: GT-8

Szia,

Biztosan lehet nagyon hasonló hangot kreálni a GT-8-cal, a pont olyanban nem hiszek, mivel szerintem az emberi tényező nagyon meghatározó.

üdv:

Gabesz

Kilépett

 

#7 2009-01-13 00:33:24

Ervin
Tag
Regisztrált: 2009-01-13
Üzenetek: 2

Re: GT-8

Üdv!

Nagy kedvencem Stevie Ray Vaughan,  az érdekesség kedvéért szeretném tudni, beállítható esetleg az ő hangzása a GT8-on?

Kilépett

 

#8 2006-02-27 13:15:25

Gabesz
Guru
Regisztrált: 2003-10-15
Üzenetek: 260

Re: GT-8

Kedves GT-8 felhasználók!

Hamarosan felkerül az oldalra néhány letölthető GT-8 Patch és mindegyik mellé egy-egy rövid audio minta is, hogy melyik Patch hogyan is szól.
Úgy gondoltam, hogy híres gitárosok-zenekarok soundjait próbálom meg előállítani a GT-8-cal. Néhány az ötletekből:
Jimi Hendrix, Pink Floyd, Mark Knopfler, AC/DC, Metallica, valamint egy-két érdekes hangzás.
Kérlek benneteket, ha van ötletetek, hogy milyen előadóra jellemző soundot lenne még érdemes elkészíteni, írjátok meg nekem és megpróbálom legyártani. A legjobb, ha tudtok küldeni egy MP3-at a dalról az e-mail címemre: s.gabor@rolandee.hu

Várom az észrevételeket.

Üdv: Gabesz

Kilépett

 

#9 2005-06-28 16:16:59

Gabesz
Guru
Regisztrált: 2003-10-15
Üzenetek: 260

Re: GT-8

Szia Imalova!

Az internetről letöltött SysEx fájl egy sima MIDI fájl, ugyanis a GT-8 úgynevezett System Exclusive MIDI üzenetek formájában tartalmazza a beállítás információkat. Elvileg a Cubase simán meg tud nyitni bármi ilyen SysEx üzenetet tartalmazó MID fájlt ezt a Cubase Micro Edit-jében tudod ellenőrizni, hogy a behívott fájl valóban tartalmazza-e az exkluzív rendszer üzeneteket. A Game-port MIDI kábellel csatlakoztasd a GT-8-at a számítógéphez. A Cubase-ben állítsd be, hogy a MIDI kommunikációra a számítógép hangkártyáját használnád (gondolom ezen van a Gameport). Ezután a GT-8 SYSTEM gombjának nyomogatásával válaszd a MIDI menüt, majd a parameter jobbra nyíllal keresd meg a Bulk Load üzenetet. Ha ez megvan és a Cubase-be betöltötted a GT-8 Patch-eit tartalmazó MIDI fájlt, akkor már csak annyi maradt hátra, hogy nyomsz egy startot a Cubase-en. Ekkor a GT-8 kijelzőjén a Receiving (fogadás) üzenet jelenik meg, egészen addig, míg az összes információt meg nem kapta a hangszer. Utánna nyomsz egy Exit-et a GT-8-on megkér hogy várj egy kicsit és már ott is az új Patch-ek.
Arra ügyelj, hogy a saját beállításaid ilyenkor könnyedén felülírhatod.

Üdv: Gabesz

Kilépett

 

#10 2005-06-27 15:37:53

lmalova
Tag
Regisztrált: 2005-06-27
Üzenetek: 1

Re: GT-8

Hello Gabesz!!

Azt szeretném megtudni, hogy az internetről letöltött "syx" kiterjesztésű Patch-et hogy tudom felrakni a GT-8 ra ??

Hogy kell a CUBASE VST ben beállítani hogy a "syx" kiterjesztésű file-t megtudja nyitni, és feltudjam tölteni a GT-8 ra játékporton kereztül (ami a hangkártyán van soros port) ??

Előre is köszönöm!!  :?

Kilépett

 

Fórum lábléc