www.rolandee.hu

Roland fórum

Nem vagy belépve.

#1 2019-04-23 04:39:45

csapoi
Tag
Regisztrált: 2008-02-25
Üzenetek: 23

Rotary sebesség vezérlés Hold bemenetre kötött lábkapcsolóval

A Control pedál bemenet a hangerő pedálhoz van már felhasználva. Így csak a Hold bemenet marad effekt kapcsolásra, de ez  csak a Hold CC64 re  van dedikálva. A Juno G-n ezt nagy nehezen megoldottam, de jó lett volna egy ötlet.

Kilépett

 

#2 2018-11-21 17:44:47

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: Rotary sebesség vezérlés Hold bemenetre kötött lábkapcsolóval

Üdv!

Nem a Hold, hanem a Control Pedal-hoz lehet hozzárendelni.

Kilépett

 

#3 2018-11-06 23:42:58

pwsp
Tag
Regisztrált: 2017-02-24
Üzenetek: 8

Re: Rotary sebesség vezérlés Hold bemenetre kötött lábkapcsolóval

A gépkönyvét nem nézted? Nem tudom fog-e céges Roland szakértő ide válaszolni, nekem se válaszoltak már itt és inkább felhívtam a Zenegalériát...
Elvileg a hangszer menüjében ha erre találsz kontroller kiosztást és ott szerepel lábkapcsolóra beállíthatóság, akkor nyertél. Lehet hogy a Juno DS-ben ez szoftverfrissítéssel került bele, meg kéne próbálni a másikra is.
Korg hangszereknél tudom hogy sokkal okosabbak a kontroller lehetőségek, de a Roland szintiket se becsülném le feltétlen. Szoftveresen sok minden megoldható. Kérdés a gyártó meg akarja-e oldani. smile

Kilépett

 

#4 2018-09-17 14:56:15

csapoi
Tag
Regisztrált: 2008-02-25
Üzenetek: 23

Re: Rotary sebesség vezérlés Hold bemenetre kötött lábkapcsolóval

Segítséget szeretnék kérni a hozzáértőktől: Lehetséges megoldani a Juno DS, vagy XP-30 hangszereken a Rotary effekt lassú/gyors vezérlést a Hold bemenetre kötött lábkapcsolóval?
A Junó DS a Pitch bend kar kapcsolószerűen tudja vezérelni ezt, de az XP 30-nál a gyors csak addig áll fenn amíg előrenyomom a PB kart. MIndenképp jobb lenne lábbal, ha ez egyáltalán lehetséges.

Kilépett

 

Fórum lábléc