www.rolandee.hu

Roland fórum

Nem vagy belépve.

#1 2017-01-22 09:20:50

csapoi
Tag
Regisztrált: 2008-02-25
Üzenetek: 23

Juno G vs. Juno DS

Nem tudom aktuális még a kérdés, de immár hogy Juno DS is van a birtokomban, és következők a tapasztalataim:
Hangzásában nincs alapvető különbség a két hangszer között, bár zongorában jobbnak tűnik a DS. A használatában viszont jelentős a különbség. A G inkább színpadi hangszer a nagy és jó olvasható kijelző, a négy kimenet, és az akár effektezhető, szabályozható bemenet miatt. A DS nekem otthoni "játéknak" tűnik a kis nyomógombok, és az olvashatatlan betűméreteket használó kijelző miatt.( A buta hangszer kategória szimbólumok helyett a karakter méretek növelésére kellett volna a kijelző területet felhasználni.) Az analóg bemenetére nem hat a hangerő szabályozó, ez élőben furcsa lehet. Ellentétben a G-vel nincs hozzá hivatalos PC editor, és bár korlátokkal használható a Di editora, de a Patch kiválasztáshoz az új hangokat nem lehet kijelölni és menteni.Viszont alkalmas DAW alkalmazásokhoz, és ehhez a CC küldés is sokrétűen megoldott. Nekem azért kellett a DS hogy a korábbi Di beállításaim ne vesszenek kárba, de +100eFt-tal nem ér többet a G-nél, főleg ha színpadra szeretnéd használni.

Utoljára szerkesztette csapoi (2017-01-22 09:23:20)

Kilépett

 

#2 2016-08-14 12:24:50

hreskonet
Tag
Regisztrált: 2014-07-31
Üzenetek: 10

Re: Juno G vs. Juno DS

Nagy dilemma előtt állok, van egy juno g-m amit otthon is meg zenekarban is használok és alapvetően meg vagyok vele elégedve (kivéve az orgona hangzást) és talán lenne rá lehetőségem, hogy kb. 100 ezer ráfizetéssel lecseréljem egy új DS-re. Kérdés, hogy tud-e, ér-e annyival többet a Ds mint a G? Gondolok itt elsősorban a hangzásvilágra és a kezelhetőségre meg úgy összességében mindenre.

Kilépett

 

Fórum lábléc