www.rolandee.hu

Roland fórum

Nem vagy belépve.

#26 2016-01-11 11:24:31

ErdődyViktor
Tag
Regisztrált: 2016-01-11
Üzenetek: 11

Re: Juno DS vagy FA workstation?

Sziasztok!
Új roland felhasználó vagyok,  egy Juno Ds boldog tulajdonosa.
Néhány szót magamról azért, hogy kérdéseimet, amit fel fogok tenni időről-időre  a hangszerrel kapcsolatban megértsétek. Születésem óta vak vagyok, s tizenéves korom óta elsöprő erővel érdekel a zeneszerzés.  Magamtól tanultam összhangzattant, a zeneszerzés alapjait. A zene számomra önkifejező eszköz, hogy kifejezzem azt, amit érzek, gondolok, amit szavakkal nem lehet megfogalmazni.
Magamtól kezdtem billentyűs hangszerekkel foglalkozni. Nem tartom magam jó zongoristának, de nem is ez a célom, hanem az, hogy zenét írjak.
Zenei stílusomat a szinfónikus hangzások és a meditatív, néha kissé ambientesebb hangzások keverékének nevezném.  Hogy melyik stílusjegy kerül előtérbe, azt mindig a hangulat, az érzések döntik el.
Van, amikor inkább szinfónikus, van, amikor inkább space vagy ambient.
Aztán tényleg van, amikor mindkettő keveréke.
Sokáig cake walkot használtam, egy yamaha psr 290-es hangszerrel, amit kvázi midibillentyűzetként működött. Sound fontokat használtam, mert viszonylag így tudtam megoldani azt, hogy akadálymentesen tudjak zenét szerkeszteni.
Évek alatt azonban láttam, hogy ez nekem kevés. És elkezdtem kutakodni, hogy milyen új hangszert vegyek. Nagyon sok  hangszert hallgattam netes demók alapján. És ez év szeptemberében  jött ki ez a csodálatos hangszer. Hogy miért választottam ezt a hangszert? Mert annyi jó hangszín van benne, és a vonósai között, valamint a szinti hangszínek között nem egy van, ami számomra igen csak inspiráló. Látássérültként fontos, hogy egy hangszernek könnyen átlátható menürendszere legyen. Ami még tetszik az új hangszerben:  audiointerface, a virtuális hangszerek vezérlése a hangszer segítségével, ami nekem azért fontos, mivel sok vsti kezelőfelülete nem kezelhető jól képernvőolvasóval. Zeneszerkesztőként a reaper jöhet szóba windows alatt, mert az viszonylag akadálymentesen használható.
A párom, aki lát, nagy segítségemre van az alapszintű ismerkedésben a hangszerrel, de én azért mélyebben szeretném ezt a hangszert megérteni és használni.
Ami még nagyon szinpatikus a hangszerben az a vaw minták olvasása. Van egy komplett szinfónikus zenekari mintacsomagom (sonatina  synphony orchestra), aminek a mintái vawban ismegvannak.
Továbbá rengeteg sf2 mintám van, amit viszonylag jól lehet vawba konvertálni. Ennyire hosszú bevezetés után akkor az első kérdés jönne:
A magyar nyelvű kézikönyben olvastam, hogy többféle zengető áll rendelkezésre a hangszerben. Hogyan lehet ezeket elérni? A select gomb használatát már viszonylag értem, hogy ez miként befolyásolja a potméterek viselkedését.
Csak arra nem jöttem még rá, hogy ezeket a különböző típusú zengetőket hogyan lehet előhívni.
Köszönöm, ha végigolvastátok ezt az elég hosszú bejegyzést.

Kilépett

 

#27 2015-12-08 14:57:40

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: Juno DS vagy FA workstation?

Nincsenek ilyen irányú tervek - egyelőre smile

Kilépett

 

#28 2015-12-07 18:32:26

DeMarco
Tag
Regisztrált: 2015-11-16
Üzenetek: 19

Re: Juno DS vagy FA workstation?

Esetleg van válasz a kérdésekre?

Kilépett

 

#29 2015-12-03 17:55:27

DeMarco
Tag
Regisztrált: 2015-11-16
Üzenetek: 19

Re: Juno DS vagy FA workstation?

Olyan kérdésem volna, hogy az Axial oldalról letölthető bővítő csomagokhoz hasonlóan esetleg volna már elérhető szoftver amivel saját mintákból is létre lehetne hozni ilyen feltölthető hangbankokat vagy tervezi a gyár esetleg ebben az irányban hogy fog később lépni a felhasználók felé?
(Gondolom a hangszereken belül arra még nincs lehetőség hogy mondjuk 2 SRX csomagból bizonyos mintákat kiemeljünk és azokból user szintű bankokat mentsünk ki?)
Örülnék ha ezeknek a kérdéseknek pontosan utána lehetne valahol járni! wink

Utoljára szerkesztette DeMarco (2015-12-03 17:56:09)

Kilépett

 

#30 2015-11-18 17:52:35

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: Juno DS vagy FA workstation?

Az Juno DS egyelőre csak a Zenegalériában próbálható ki, de hamarosan lesz a legtöbb hangszerboltban.

Kaptam adatot, 256Mb ROM.

Kilépett

 

#31 2015-11-18 14:57:30

DeMarco
Tag
Regisztrált: 2015-11-16
Üzenetek: 19

Re: Juno DS vagy FA workstation?

Igen, jó ötlet, csak az ország másik végében lakok ahol a nyomorult hangszerboltosok nemhogy DS-t de szintiket se tartanak, mert ma minden a gitárosokról szól, nekik áll a világ. sad
Így marad az hogy fórumokon próbál minél több részletet megtudni az ember.

A Juno D 32MB mintát tartalmazott, a Limited verzió 64-et, a Di 64-et, a Gi 128-at ahogy olvasom. Akkor a DS vagy 256 vagy esetleg több lehet? Erre a gyártól nem lehet pontosan rákérdezni?

Ha az üzletetekben meg van is DS, akkor esetleg ki lehetne próbálni, hány MB wavot tud betölteni a memóriába a hangszer, nos? És ez RAM vagy flash ROM memória?

Kilépett

 

#32 2015-11-18 14:40:43

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: Juno DS vagy FA workstation?

Üdv, akkor itt smile

Szóval a rom méretéről nincs adat, de a régi Juno D-hez képest 400% és ebbe a minden beletartozik szerintem (mennyiség/minőség).

A virtual slot és a sampler külön kezelendő wink

Szerintem gyere el a Zenegalériába, ott kipróbálhatod a Juno DS-t, vagy akár össze is hasonlíthatod a Juno Di-al... az még van itt a bemutatóteremben lol

Kilépett

 

#33 2015-11-18 13:50:16

DeMarco
Tag
Regisztrált: 2015-11-16
Üzenetek: 19

Re: Juno DS vagy FA workstation?

Köszi!
Úgy látszik a hitspace lehúzta a redőnyt, pedig ott akartam folytatni a nagyobb olvasói kör miatt. Na mindegy!

Az volna még a kérdésem, hogy ez a +400% érthető a PCM ROM méretére is a DS-nél, mert erről mostanság egyre több hangszerénél nincs adata a cégnek hogy hány MB konkrétan?
A sima Juno D 2004-ben jelent meg, azzal össze se hasonlítsuk, mert nagyon régi hangszer és abból is volt egy ROM méretet duplázó Limited Edition még 1-2 évre + itt egyértelműen a még későbbi teljes Di modell hangjait említik a leírások hogy megkapta a DS is, azon felül 200 új hangszínről is szó van, ami pl. hallatszik a 2 fő zongorán egyértelműen vagy egy komolyabb, szerintem V-drum modulból áttett, teljesen új dob szettnél is. Nos?

A saját wave mintáknak mekkora hely ál rendelkezésre memóriában? Gondolom akkor a virtual SRX slott már nem használható?

Kilépett

 

#34 2015-11-17 10:22:58

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: Juno DS vagy FA workstation?

Üdv!

Bőven akad különbség a DS és az FA között.
DS a Juno "hagyományokat" követve megmaradt Rom play (PCM) szintinek, csak jócskán javított minőségben (kábé 400% javulás a hangforrást illetően a korábbi Juno D-hez képest). Ezzel szemben az FA tartalmazza a már említett PCM-hangforrást és mellette a modellezésre épülő SuperNatural szekciót is (akusztikus, szintetizátor és dob).
Továbbá az FA dupláz a bővíthetőség (virtual slot) és a szekvenszer sávok (8 a DS / 16 az FA) terén is.
Ami viszont a DS irányába billen az a sampler szekció, mivel az FA-ban "csak" egy frázis samplert kapunk, addig a DS ki tudja osztani a billentyűzetre a hangmintát.
Természetesen Roland munkaállomásaiban rootolhatóak az effektek.

Hibrid hangszerek nem a Juno, hanem a JD-széria smile

Kilépett

 

#35 2015-11-16 20:39:45

DeMarco
Tag
Regisztrált: 2015-11-16
Üzenetek: 19

Re: Juno DS vagy FA workstation?

Nézegetem ennek az új DS-nek a videóit, nem tűnik rossznak számomra. Korg Krossal összehasonlítva ami hasonló árban, nekem jobban is tetszik. https://www.youtube.com/watch?v=9SD3EzyPpXk

Kérdés, hogy a már korábbi FA szériához hasonlítva, ami kb. 2x annyi árban, a tudás (plussz szolgáltatás) és hangszínek vonatkozásában mennyivel érheti meg jobban esetleg?

Ill. a Juno széria combosabb szinti hangjai talán mégis a DS javára billentené a mérleget? Ki hogy látja, tapasztalta már esetleg?

Pardon! A Juno G, Gi mintájára esetleg váható egy "turbósabb", ezzel analóg módon, egy Juno "GS" modell is esetleg majd? smile

Egy technikai kérdés a végére: az FA vagy DS szintikben van aux busz effekt csatornákra? Azaz 1 effekt rootolható akár több midi csatornára is, mint mondjuk a Korgoknál?

Utoljára szerkesztette DeMarco (2015-11-16 21:10:16)

Kilépett

 

Fórum lábléc