www.rolandee.hu

Roland fórum

Nem vagy belépve.

#1 2018-01-26 21:15:28

Niki
Tag
Regisztrált: 2018-01-26
Üzenetek: 1

ROLAND BK-9

Kedves hozzáértők! smile

Szeretnék segítséget kérni. Édesapámnak egy jó régi Roland E-300-as szintije van, amihez folyamatosan stile és midi floppykat vadászok, sokat átvertek már és mégtöbben lehülyéztek... sad  (nem szép dolog..)
Vettem egy floppy meghajtót, amiről elvileg csak fel kell tenni számítógépre az adatokat és formázni a hangszeren a lemezt, majd visszamásolni. Na hát nekem a floppy számítógépbe helyezése után egyből formázni akar, ami nem is lenne hatalmas baj, de a formázást nem fejezi be... sad
Megnéztem a kis pöcköt is, nincs írásvédettre állítva.
Mit tehetnék még? Mit csinálunk rosszul? sad

Kérlek valaki válaszoljon nem kioktató stílusban, nagyon várjuk. (email, vagy telefonon is, 06305230430)

Köszönöm szépen. smile

Utoljára szerkesztette Niki (2018-01-26 21:24:01)

Kilépett

 

#2 2018-01-03 05:30:48

dominik
Tag
Regisztrált: 2006-08-12
Üzenetek: 67

Re: ROLAND BK-9

Sziasztok! Midi-ügyben szeretnék segítséget kérni. Bk9-et szeretném össze midizni egy Ketron Audya4-el. A kapcsolat megtörtént, működik... Tehát a roland midi beállításainál kikapcsoltam minden kimenő jelet, csak a billentyűzet-et nem és azt állítottam 1-es csatornára, ezt elmentettem user1-be. Utána csináltam egy másik beállítást ahol mindent kikapcsoltam a billentyűzetet is azt mentettem user2-be. Nekem most az lenne a kérdésem, hogy ezeket az user-eket user 1 user2 hogy tudom a performance beállításokhoz linkelni? (g70-nél sikerült) Ugyan is, én szeretném mind két hangszer stílusait használni. Ugy képzeltem el(g70-el működik) hogy a performance listába beírom hogy ketron, ahhoz menteném az user1 midi beállításomat, természetesen akkor kikapcsolva a split és minden más egyéb a roland akkor le lenne halkítva hogy csak a ketron szóljon... A performance listába mentenék pl. csárdás stílust amit a Rolandal játszanék, ide az user2-midi beállítást tenném, hogy még véletlenül se induljon el a ketron egy akkord lefogásra.... Írja már meg nekem valaki, hogy lehet ezt kivitelezni....Performance edit-be láttam erre való utalást, de nem sikerült összehoznom... Szóval a midi beállítást igen, csak a linkelést nem... Köszönöm!!!

Kilépett

 

#3 2015-07-24 10:36:10

w.solo
Tag
Regisztrált: 2015-07-08
Üzenetek: 7

Re: ROLAND BK-9

Köszönöm a gyors választ. Kipróbálom. Szia.

Kilépett

 

#4 2015-07-23 12:11:28

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: ROLAND BK-9

Üdv, az 1.06 verzió frissítés tartalmaz egy leírás-pdf fájlt abban megtalálható az információ.

Egyébként a Menüben található “Smf Mark Jump Edit” oldalon lehet a 4 marker pont (variáció gombokhoz rendelve) beállítását elvégezni.
A dal elindítása után a Chord Loop REC gomb lenyomása után lehet a 4 variáció gombbal kijelölni a mark pontokat. Törölni a Chord Loop PLAY gombbal lehet.
Quick Menüben lehet menteni a beállításokat.

Kilépett

 

#5 2015-07-22 12:49:30

w.solo
Tag
Regisztrált: 2015-07-08
Üzenetek: 7

Re: ROLAND BK-9

Sziasztok. Vettem egy ROLAND BK-9 keyboardot és van néhány dolog amit a használati alapján sem tudok beizgatni.
Pl. nem írja le részletesen,hogy hogyan tudok a meglévő midi file-okra
MARK POINT -okat ráírni, mert hogy az eddig használt ROLAND DISCOVERY 5 -ban megírt pontokat nem látja vagy nem olvassa.
Köszi. Vili.

Kilépett

 

Fórum lábléc