www.rolandee.hu

Roland fórum

Nem vagy belépve.

#1 2015-06-27 14:00:18

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Fantom körkérdés

Sajnálom, hogy ez így jött le. yikes
Fantom X és G hiányában (ezek már rég nincsenek a közelemben) nehéz tesztelnem.
Elkezdtem összegyűjteni információkat, majd megosztom a konkluziót (e-mailben)... bízva abban, hogy segít.

Zenegalériáról írt véleményt erősen túlzónak érzem, de mindenképp érdekes infó smile

Kilépett

 

#2 2015-06-26 16:17:49

TomTom
Tag
Regisztrált: 2014-12-10
Üzenetek: 9

Re: Fantom körkérdés

Hú de nehéz az élet! big_smile
Az elején írtam, a Fantom X és a Fantom G is kérdés, hisz ár/tudásbeli differencia miatt nem árt tudni mi mellett dönt végül az ember.
Ok, akkor nézzük dedósan: a loop pont adatok észlelésére nem képes a hangszer ha azt pl. számítógépen sk. csinálja meg az ember vagy eleve pl. Akai sampling cd-ről wav-be kiexportál gyárilag loopolt fájlokat és úgy tölti be a Fantomba, ezt mindenkoron nekem a hangszeren kell újra egyesével elvégeznem ugye? (Az SOS cikk író is erre gondolt szerintem, tehát akkor ki nézi be a dolgokat végülis nem értem?)

A hangszer viszont tud S700 Roland cd-kről származó multisamplingeket importálni ezek szerint. Na ez meg mégis érdekes!

Nem gondoltam hogy ilyen nehéz egy egyszerű ügy megválaszolása, de ezek után azt hiszem felesleges is ezt a fórumot üzemeltetni és egy levél mindenképp megy a hazai Roland képviselet vezetőségéhez, hogy talán nem a megfelelő ember ül a helpdeskben! (Úgy látszik igaz amit zenész ismerősök mondanak, hogy a Zenegaléria egy nagy lufi, amiben álmodozó aranyifjak rózsaszín lepkéket kergetnek, de érdemben segíteni még nem sok embernek sikerült szakmailag.)

Utoljára szerkesztette TomTom (2015-06-26 16:21:25)

Kilépett

 

#3 2015-06-26 12:16:01

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: Fantom körkérdés

Végül is Fantom G a kérdés? Mert a Fantom G-ben lehetséges az Arpeggio stílusok váltása padokkal.

Loop point: nem eltérő a vélemény. Én is azt írtam, nem olvassa ki a loop pontokat fájlból, vagyis nem ismeri fel. De mintavételezésnél a loop pontok beállítása lehetséges. Tehát két külön dologról van szó, emiatt lehet a félreértés. Legalább is nekem ez tűnik reálisnak és nincs "benézés" smile

Kilépett

 

#4 2015-06-25 12:45:31

TomTom
Tag
Regisztrált: 2014-12-10
Üzenetek: 9

Re: Fantom körkérdés

Köszönöm! Elnézést ha nem volt egyértelmű a terminológia!
Háááát nem tudom, tanácstalan vagyok. Az idézett cikk szerint:
"cons:
- Will not import third‑party sample libraries, only raw WAVs or AIFFs.
- Sample loop points are not recognised. sad
- No panning control for individual user samples."
https://www.soundonsound.com/sos/jan09/ … antomg.htm
S ugyanez itt is: http://www.soundonsound.com/sos/sep04/a … antomx.htm
Egy külföldi prominens teszt-szaklap benézte volna? Nincs erre vonatkozóan hivatalosan dokumentált leírás a Rolandtól?

Szóval akkor az említett használati szerint (188. o.) mégis lehetséges az arpeggiók gyors váltása a pad gombokkal? Mert ugye itt sem volt pontos a tájékoztatás, nekem meg lényeges lenne!

Köszönöm!

Utoljára szerkesztette TomTom (2015-06-25 12:50:17)

Kilépett

 

#5 2015-06-24 10:42:08

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: Fantom körkérdés

Loop adatok importálása volt a kérdés. Tehát hangmagasság, tempó és kategória metadatokat nem olvas ki wav-ból. Loop pontok ismerete nélkül nem is lehet loop, szóval azt olvassa smile
Az új FA-sorozatban nincs mulitsampling, csak phrase (loop) sampler.

Az S700 hangkönyvtár, saját formátum és multisamplinghez társított.

Arpeggioból egy típus mind a 16 csatornára.

Fantom X és G sorozat meglehetősen különbözik egymástól, mivel két különböző "rendszert" használ. G egy fejlettebb verzió, sok új és plusz funkcióval és lehetőséggel amivel anno az X nem rendelkezett. Bizonyos gyakorlat után a Fantom hangszerek egyszerűen kezelhetőnek mondhatóak smile

Kilépett

 

#6 2015-06-23 11:52:00

TomTom
Tag
Regisztrált: 2014-12-10
Üzenetek: 9

Re: Fantom körkérdés

Loop point
Hát ez akkor szomorú! Mi az hogy multisampling hangszer és pont a loop pontokat nem ismeri? A G sorozatra azt írták, hogy "new level of power and luxury" ez így elég sajátságos értelmezés. Még azon hamarabb elmenne az ember hogy a mintákat csak egyesével olvassa, nem multisamplingként vagy bankként, de ez a loop pont hiány nagyon fájó! És gondolom az új FA sorozat is pont ilyen nem?
Azt meg végképp nem értem hogy az X-nél írják, hogy S700 hangkönyvtárak is konvertálhatók rá, vagy ott teljes válszélességgel beolvas minden sampling paramétert kivételként?

Arpeggio
Azt jelentené hogy 1 arp - 1 midi csatorna vagy 1 arp mind a 16-ra?
Mert előbbinél akkor nem lenne gond Performance módban!

Az arp. váltáshoz a G sorozat magyar manuálja a 188. oldalon a táblázat 4-es funkciója szerint ír ilyesmit, vagy esetleg ezt nem úgy kell értelmezni hogy 1-1 pad gomb más-más arp.-t oszt ki? Az X sorozatnál ilyen nem működik?

Végigböngészve a manualt nekem elég egyszerűen kezelhetőnek tűnnek ezek a hangszerek, főleg a G széria, de hallottam olyan vélekedést, hogy ez nem teljesen így van mondjuk egy Yamahához, Korghoz képest. (???)
Az tény, hogy a chord memory területen egy új akkord elmentése nem 1 gombnyomás mint a Korgoknál.

Kilépett

 

#7 2015-06-22 12:07:55

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: Fantom körkérdés

Üdv.

1. Tényleg igaz. Alapvetően multisampling hangszer. Sajnos az utolsó volt.

2. Igen. Az effektek "BUS" rendszerben működnek.

3. Egyidejűleg egy Arpeggio rendelhető midi csatornához.

4. Gyors gombokkal nem válthatóak.

Kilépett

 

#8 2015-06-19 14:35:54

TomTom
Tag
Regisztrált: 2014-12-10
Üzenetek: 9

Re: Fantom körkérdés

Sziasztok!

Végül sok gondolkodás és lamentálás és próbálgatás után csak nem vágtam bele a decemberben tárgyalt RD700GX buliba. Egyrészt az eladó is meggondolta magát, másrészt a sequencer hiánya sehogysem tetszett nekem. Így új problémakörbe kezdtem...

Most azon agyalok, hogy a neten fellelhető, ma már kedvezőnek tűnő árú hirdetések nyomán, Fantom X8 vagy G8 felé közelednék, hisz itt minden megvan és a mechanika is ua. mint az RD700GX-ben és ide vágnának a kérdéseim:
1. az angol SOS szaklap cikke szerint ezek a hangszerek csak wav és aif mintákat olvasnak, de nem importálják a sample loop adatokat, ez tényleg igaz?
2. az X sorozatnál 3 inzert effektről írnak seq. és perf. módoknál. Itt megoldható hogy az effektek rootolhatók legyenek más sávokra is, hogy pl. egy wah effektet egy gitár mellett egy clavi hang is használhasson más midi csatornán?
3. az arpeggiok hány példányban tudnak működni? Értem ez alatt, hogy létezhet pl. független basszus és dob szekvencia egy performance-on belüli lejátszása, mint mondjuk a Korg, Yamaha hangszereknél, miközben alapvetően egy zongora főhangszínen játszom alattuk? (dual- ill. quad-arpeggiatorok)
4. menetközben változtathatók az arpeggiok, mint pl. a Yamaha Motifoknál megoldott kijelző alatti gyors gombokkal?

Köszi!

Utoljára szerkesztette TomTom (2015-06-19 14:43:40)

Kilépett

 

Fórum lábléc