www.rolandee.hu

Roland fórum

Nem vagy belépve.

#1 2014-05-27 14:30:45

arabexon
Tag
Regisztrált: 2014-05-24
Üzenetek: 3

FA-06 kérdések

Anyám, mért keres az ember bonyolultságot ott ahol nincsen. A tejbegríz is tök egyszerű, mondta anyám. Igen úgy van ahogyan mondtad smile
Kicsit zavaró, hogy nincs lecsengés végig kell fogni a vasat az utolsó hangig. No majd megszokom.

Kilépett

 

#2 2014-05-26 16:30:08

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: FA-06 kérdések

Ha énekel, vagy beszél a mikrofonba (ekkor ez a bejövő hang lesz a szintetizátor oszcillátora) és lenyomja a billentyűt megszólal a szintetizált emberi hang. Így kell működnie a vokódernek smile

Kilépett

 

#3 2014-05-26 16:14:03

arabexon
Tag
Regisztrált: 2014-05-24
Üzenetek: 3

Re: FA-06 kérdések

Köszönöm a választ.

A mikrofon bemeneti rész jól van beállítva, mint írtam szól a mikrofon csak akkor némul, ha a vokader 4 db presettje vannak kiválasztva.
Továbbra sem értem ezek mikor szólnak, hiszen ez a lényeg nem?

A hangmintákat lementem, bár furcsállom, hogy atomatik nincs üres hely, mennyiből telt volna több bank, hiszen van hely a kártyán.

Kilépett

 

#4 2014-05-26 11:41:10

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: FA-06 kérdések

Üdv, elképzelhető, hogy a mikrofon bemenet melletti kapcsoló még nincs mikrofonra állítva (másik pozíció a gitár).

Érdemes egy új kártyával dolgozni, vagy számítógépre archiválni a gyári mintákat.

Kilépett

 

#5 2014-05-24 16:37:56

arabexon
Tag
Regisztrált: 2014-05-24
Üzenetek: 3

Re: FA-06 kérdések

Fejtegetem a készüléket és eljött a kérdések ideje, hátha tudtok segíteni.

Első lenne a vocader használata. Minden beállítva szól a mikrofon, de a hszut-ban az írás-
1. Válassza ki a hangszínt preset 1111-1115-ig van vok.
2. Énekeljen a mikrofonban mikor a bill. játszik.

Ez alatt van egy csillagos rész ami számomra teljesen érthetetlen:

Amennyiben a csak a bill. játszik és közben nem énekel a mikrofonba, a hangszer nem ad hangot. Ez mi.

A valóságban az történik.

Játszok a bill. énekelek a hangszer nem ad hangot.
Nem játszok a bill. énekelek a hangszer nem ad hangot.
Játszok a bill. nem énekelek a hangszer nem ad hangot. Nem szól a szinti sem.

Most már szerintem meg sem lepődtök, nem játszok a bill. nem is énekelek a hangszer nem ad hangot  smile

A kérdés, hogyan is működik, mikor szól a Vocader.

A másik kérdése, a sampler-ban négy bank van. Mindegyik teli van. Ujjat szeretnék készíteni, de az írás szerint amennyiben nem üres helyre
készítem akkor felülírja a meglévőt. Ezt nem szeretném mert a gyári mintákat meg akarom tartani. Hol vannak az üres helyek.
Gondolom az SD kártyán van a hely, de nem látom sehol, hogy a minta vételezés beállításakor hol találom az üres helyeket.

Kilépett

 

Fórum lábléc