www.rolandee.hu

Roland fórum

Nem vagy belépve.

#1 2013-12-13 15:46:58

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Roland fantom g

Helló.

Kipróbáltam, az Audio Key loop-jai csak stílusokhoz. Egyidejűleg csak egy audió sáv szólal meg.

Kilépett

 

#2 2013-12-12 19:20:06

Hegedüs Zoltán
Tag
Regisztrált: 2006-03-13
Üzenetek: 160

Re: Roland fantom g

Szia Csavar,

Ezt most hogyan kell értsem?
A szekvenszerbe bele lehet tenni a minik mellé az audiot?

Tehát valós időben nem lehet hangerőzni az audiot. Ez a bajom. Akkor ezek szerint erre még nincs megoldás. Pedig azt gondolom, hogy mondjuk max. két audió sávot a midik mellé lehetne engedni, nagyon hasznos tudna lenni, és igazából nem kellene ujjat kitalálni, csak a Fantom G-ből kellene átültetni.

Köszönöm a választ azért majd szakírók időt és ezt nálatok ki próbálom.

Üdv.
Zoli

Kilépett

 

#3 2013-12-12 17:32:48

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: Roland fantom g

Dalokhoz max szekvenszerben. Hangerőnek külön parancsa nincs, hiszen ez audio-player.

Kilépett

 

#4 2013-12-12 13:39:44

Hegedüs Zoltán
Tag
Regisztrált: 2006-03-13
Üzenetek: 160

Re: Roland fantom g

Szia Csavar,

Na ezért kérdeztem meg. Én is erre számítottam amit mondtál, hogy a töltési idő nagy lenne.

Viszont. A Bk9 tudja azt a lehetőséget, hogy a midik mellé teszem oda csak a szólam részt? És ezt lehet külön hangerővel ill. van külöm midi parancsa amivel a kontrolleren tudom adott lesetben hangerőzni?

Zoli

Kilépett

 

#5 2013-12-12 10:40:14

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: Roland fantom g

Üdv, a BK-9 rendelkezik azzal a lehetőséggel, hogy audio loopokat, vagy sávokat kapcsolj stílusokhoz.

Itt egy példa, az ének a BK-9 Audio Key funkciójával szólal meg:
http://www.youtube.com/watch?v=k1w1EFPOjTY

cool

A Fantom egy stúdió hangszer, nembiztos hogy lesz "idő" betölteni a dalokat, melyek az audió-sávok miatt eleve nem gyorsan töltődik be.

Kilépett

 

#6 2013-12-12 02:38:31

Hegedüs Zoltán
Tag
Regisztrált: 2006-03-13
Üzenetek: 160

Re: Roland fantom g

Sziasztok,

Érdeklődnék itt nálatok, hogy a Fantom G lenne e a megoldás a problémámra.
Az a bajom, hogy szeretnék használni plusz ének szólamokat a midik mellett, de ezt sajnos a vendéglátósoknak gyártott eszközökben nem valósítható meg.
Tehát adott egy SMF formában elkészített midi dal.
Több ének szólam van a dalban, és az úgy jó, viszont nehéz hangszínekkel azt kiváltani.
Adott egy fantasztikus énekes nő, aki meg is tudja oldani a szólamok feléneklését, viszont eszköz nincs még olyan hozzá, amit adott esetben egy midi vezérlővel (ami már adott egy Novation Zero MkII ) élőben tudnék optimalizálni. Itt arra gondolok, hogy vannak esetek, mikor a stúdióban beállított arányok egy adott helységben igen megtudnak változni, ekkor kellene az editálás.
Ezt eddig úgy oldottam meg, hogy elkészítettük a dalt zenei alapra, ahol a szólamok is készen voltak, de sajnos abban a verzióban nincs lehetőség a sávonkénti beállításra. Ezt szeretném kiváltani valami hangszerrel.

Azt olvastam a Fantom tudja ezt a lehetőséget, hogy a midit össze lehet hozni az audióval.

Csak itt az lenne a kérdésem, hogy mi party zenekar vagyunk, három fős felállással, és a müsor 95% kész dalokkal (midi, wav) van megoldva.
A Fantom erre a célra mennyire tudna megfelelni?

Zoli

Kilépett

 

Fórum lábléc