www.rolandee.hu

Roland fórum

Nem vagy belépve.

#1 2006-07-07 11:10:59

Tomic
Tag
Regisztrált: 2006-04-07
Üzenetek: 20

GW-7

Sziasztok !

Jó erre az oldalra visszanézni,most egy Midi-Style konverter található:

http://www.roland.com/products/en/GW-7/ … index.html

Kilépett

 

#2 2006-04-13 17:33:13

Karnyo
Guru
Küldő: Budapest
Regisztrált: 2003-10-02
Üzenetek: 129

Re: GW-7

Szia Tomic!

Nem fog megszűnni az EXR sorozat! Az E-09-et egy induló hangszerként is fel lehet fogni, mert ugyan olcsóbb, mint az EXR sorozat, de mégis a hangszínei és stílusai abszolút megállják a helyüket, csak nem lehet frissíteni őket:-( De hát ezért van az EXR sorozat. Az E-50/60/80 pedig az EXR felett van árban és tudásban is, tehát továbbra is van helye a piacon az EXR sorozatnak.

Üdv:

Teddy


Kar-Esz - Végtag harmadik fok leszállítva

Kilépett

 

#3 2006-04-13 15:00:23

Tomic
Tag
Regisztrált: 2006-04-07
Üzenetek: 20

Re: GW-7

Szia Teddy !

Kösz a segítséget,egy nem technikai jellegű kérdésem lenne csak.
Nem igazán látok logikát az arranger-ek megjelenésében a Rolandnál. :oops:
Pl. az E 09 megjelenését nem  egészen értem. Az exr széria meg fog szünni és E sorozat lesz ?
Ha tudnám ,hogy az E50/60/80-on még mi fog megjelenni a közeljövőben talán érteném.Kifutó tipust mégsem vásárolnék.

Üdv : Tomic

Kilépett

 

#4 2006-04-12 12:16:29

Karnyo
Guru
Küldő: Budapest
Regisztrált: 2003-10-02
Üzenetek: 129

Re: GW-7

Szia Tomic!

A performace-ok és a User Tone-ok a 2MB Flash memórián kívül ment?dnek. A Flash-ben csak a MIDI-k és Style-ok, valamint a ha egy egész 128 Performance szettet el a szeretnél menteni, azok tárolhatók ott.

Üdv:

Teddy


Kar-Esz - Végtag harmadik fok leszállítva

Kilépett

 

#5 2006-04-12 10:23:17

Tomic
Tag
Regisztrált: 2006-04-07
Üzenetek: 20

Re: GW-7

A Performance-ok és Tone User-ok is a 2 MB-ba kerülnek ?
(+ az SMF-ek)

Kilépett

 

#6 2006-04-12 09:45:03

Karnyo
Guru
Küldő: Budapest
Regisztrált: 2003-10-02
Üzenetek: 129

Re: GW-7

Szia Tomic!

A két hangszer közötti választásban nehéz így fórumon tanácsot adni, mert rengeteg olyan apróság van mind a két hangszerben amit vagy használsz, vagy nem. Egy-két ötlet: A GW-7-ben lehet szerkeszteni a hangszíneket az EXR-ben nem, viszont az EXR-nek van hangszórója a GW-7-nek nincs. A GW-7 2 MB a flash memóriája, az EXR 4MB, de a GW-7 rendelkezik egy TONE USER memóriával is ahová a beállított hangszíneidet mented, ezenfelül 128 Performance memóriád van, az EXR-ben 100.
Alapvetően az én meglátásom szerint a GW-7 akkor előnyösebb hangszer az EXR-rel szemben, ha mondjuk egy zenekarban vagy és néha elmész egyedül  játszani.
Ha van rá lehetőséged gyere be a ZeneGalériába és próbáld ki mind a két hangszert. Érdemes  lol


Kar-Esz - Végtag harmadik fok leszállítva

Kilépett

 

#7 2006-04-12 09:25:24

Tomic
Tag
Regisztrált: 2006-04-07
Üzenetek: 20

Re: GW-7

Szia Teddy !

Tanácstalan vagyok ,gondoltam vásárolok egy EXR-t, (mint középhaladó hobbysta)aztán megnéztem a Thomannál az eladási statisztikákat.
Köztudottan a konkurencia hangszereit kedvelő németeknél a GW-7 legalább
akkora eladást produkál,mint az említett és általam nem kedvelt gyártó-persze az adott kategorián belül.
Most aztán nem tudom,hogy EXR vagy GW-7.( Ha egy kicsit nagyobb flash-e lenne nem is gondokodnék)
Adjatok tanácsot ! Köszi !

Kilépett

 

#8 2006-04-07 15:32:49

Karnyo
Guru
Küldő: Budapest
Regisztrált: 2003-10-02
Üzenetek: 129

Re: GW-7

Szia Tomic!

El?ször is gratula, hogy rátálatál erre a linkre, nemrég került fel ez az oldal. Nos, amit hallottál az valójában az EM-25H hangszernek a magyar stílusai, melyeket mostantól külön is árusítunk. A lemzet megveheted a márkaboltban vagy bármelyik Roland keresked?nél, és természetesen kompatibilis az össze olyan Roland kísér?automatikás hangszerrel, mely olvas STL kiterjesztés? stílusokat. Természetesen az EXR sorozat is olvassa ezt a formátumot.

Üdv:

Teddy


Kar-Esz - Végtag harmadik fok leszállítva

Kilépett

 

#9 2006-04-07 10:26:18

Tomic
Tag
Regisztrált: 2006-04-07
Üzenetek: 20

Re: GW-7

Sziasztok !

Találtam egy pár HU stílust ezen a címen :

www.roland.com/products/en/GW-7/GW-7_Wo … index.html

Az EXR-ben is dübörögnek ezek a ritmusok ?
Régen volt az EXR-eknek egy egyéni támogató oldala,ha jól emlékszem egy
exr.tk címen,ahol azt állították /és fel is tették/ hogy más Roland hangszerek
ritmusait is beveszi az EXR- pl:E 86, G800.
Igaz ez ?
(Aztán a fickó az S széria megjelenésekor felkapta a vizet és megszüntette
az oldalt)

Kilépett

 

#10 2005-04-12 10:32:17

Karnyo
Guru
Küldő: Budapest
Regisztrált: 2003-10-02
Üzenetek: 129

Re: GW-7

Szia Csano!

Elöljáróban egy pár személyes tapasztalat a GW-7 hangszerről.

Megtekintettem a frankfurti zenei vásáron a hangszert és meg kell, hogy mondjam nagyon pozitívan csalódtam a kicsikében. Kezdjük ott, hogy a hangszer jól néz ki! masszív felépítés, nagyon könnyű, jó billentyűzet, jól átlátható gombok és elrendezés! A megszólalása, bár fejhallgatón tudtam csak meghallgatni, meglehetősen jó hangzással bírt, ezalatt a kíséretek hangszereltségét és az élő partok lehetőségét értem. A kíséretek között rengeteg EXR szériából átemelt stílust találtam, de a lényeg a magasabb sorszámú stílusoknál jelentkezett, ahol is orientál stílusok vannak. Van egy-két "mega" stílus, amit biztosan lehet majd vendéglátóban használni! Ugyan így a hangszínek területén az orientál hangszínek: cimbalom és társai. Szóval ezzel a részével sincs gond. Ami egy kicsit furcsa a hangszerben, ami számomra inkább pozitív, de lehet, hogy sok zenésznek nem lesz egyértelmű, hogy a hangszer nem kifejezetten kísérőautomatikás szinti, és nem is rendes szinti! Egyszóval egy öszvér hangszer, viszont ebből kifolyólag a lehetőségek mind a két kategóriában kibővítik egymást.  big_smile
Összefoglalva szerintem egy nagyon jól kitalált és átgondolt hangszerről van szó, egy olyan árfekvésben, ami nagyon sok zenésznek elérhetővé teszi majd a hangszert!

Üdv:

Teddy


Kar-Esz - Végtag harmadik fok leszállítva

Kilépett

 

#11 2005-04-07 18:54:19

Csano
Tag
Regisztrált: 2005-04-03
Üzenetek: 5

Re: GW-7

Hello!

Vagyis kb. azt fogja tudni, mint a 75.000Ft-os Casio CTK691, azzal a különbséggel, hogy abba wav-ot is lehet tölteni?
A hangszínek is kezelhetők USB-n?
Floppys változata nem lesz?

Kösz az infot!

Üdv.:Csano

Kilépett

 

#12 2005-04-06 13:44:06

Karnyo
Guru
Küldő: Budapest
Regisztrált: 2003-10-02
Üzenetek: 129

Re: GW-7

Szia Csano!

Nos a GW-7 hangszer valóban nem a memória méretéről lesz híres, de nem is igazán ezen van a hangsúly a hangszerben. A 2 MB körülbelül 50 stílusra elegendő tárhely, ami azért elegendő szokott lenni bulikban. Nagyobb hangsúlyt fektettek viszont a hangszínek szerkeszthetőségére és variálhatóságára, amit eddig még ilyen olcsó kategóriás hangszer nem tudott. Kicsit úgy is el lehet képzelni, hogy egy EXR sorozatot és RS sorozatot   összegyúrtak, és nagyon olcsóvá tették.

A hangszer májustól kipróbálható a Zenegalériában.

Üdv:

Teddy


Kar-Esz - Végtag harmadik fok leszállítva

Kilépett

 

#13 2005-04-03 21:28:27

Csano
Tag
Regisztrált: 2005-04-03
Üzenetek: 5

Re: GW-7

Már nagyon sok mindent sikerült kiderítenem erről a hangszerről, kivéve a memória méretét!
Nem tudom hogy jól értettem-e a Roland weblapján lévő demó videóból hogy ebben is csak 2MB memória lakozoik?!
Mert ha igen, akkor ez elég csúnya dolog a Rolandra nézve, ilyen memória árak mellett!  sad

Kilépett

 

Fórum lábléc