www.rolandee.hu

Roland fórum

Nem vagy belépve.

#1 2013-03-05 10:42:25

csapoi
Tag
Regisztrált: 2008-02-25
Üzenetek: 23

JUNO G MFX vezérlés

Hello Csavar!
Nem a CC01 paraméterrel van van gond, az tényleg vezérli a Rotary Slow/Fast-ot. Hanem amíg a Di, és Stage esetében a Pitchbend kar előre nyomása kapcsolóként működik -tehát egy megnyomásra vált, majd újbóli megnyomásra vissza vált- addig a G esetében csak addig vált sebességet amíg a kart nyomva tartom.

Kilépett

 

#2 2013-01-24 10:32:53

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: JUNO G MFX vezérlés

Érdekes, mivel a legtöbb rotary-s orgona hangszínnél gyárilag a modulációra van állítva (bender kar) a sebesség szabályzás! yikes

Patch módban, vagy kontroller beállításoknál sem volt erre lehetőség?
Sajnos itt bent a Zenegaliban már csak Juno Gi van, az merőben más.

De én a Patch módra tippelnék, hogy ott lehet hangszínhez kontroller paramétereket állítani...

Kilépett

 

#3 2013-01-23 21:37:55

csapoi
Tag
Regisztrált: 2008-02-25
Üzenetek: 23

Re: JUNO G MFX vezérlés

Végól sok kínlódással, de megoldottam a kérdést. Felvettem egy part-ot csak az MFX szabályozás céljára 1 hangot engedélyezve rá. 0 hangerő a kimeneten és 0 a csatornán is. Ezáltal nem zavaró a Hold bemeneten levő Latch típusú pedál egyik állásában a bekapcsolt hangkitartás. A System menűben CC-64 Hold-1-et állítva, az adott Performance- ban az MFX vezérlésnél is CC-64-re állítottam a Speed paraméter vezérlését 34-64 értékkel. Az MFX kontroll csatornaként a 0 hangerejű szabályozó Part-ot állítottam be. A vezérlési mátrixban csak a szabályzó Part-ra engedélyeztem Hold pedált. Ezzel az MFX-re kötött Part-ok effektezése Hold pedál bemenetről megoldottá vált. Egyébként sokkal korrektebb lett volna egy külön, univerzálisan í Performance-ban programozható vezérlő bemenet.

Kilépett

 

#4 2013-01-20 12:02:02

csapoi
Tag
Regisztrált: 2008-02-25
Üzenetek: 23

Re: JUNO G MFX vezérlés

A Juno G esetében hogyan tudnám beállítani azt, hogy a Rotary effekt Slow/Fast váltás a hold pedállal történjen mivel a Control pedal bemenetet továbbra is szeretném hangerő pedálként hasznélni.
Ha ez esetleg nem megoldható, akkor legalább az lenne jó, hogy a Pitchbend karral a moduláció vezérlés tartósan kapcsolja a rotry effkt sebességét mint a Juno Di esetében. Most csak annyit tudok, hony amíg nyomva tartom a modulációt addig gyors, de ha elengedem akkor azonnal visszavált.

Kilépett

 

Fórum lábléc