www.rolandee.hu

Roland fórum

Nem vagy belépve.

#26 2013-05-11 09:56:20

Rolandos
Tag
Regisztrált: 2013-02-05
Üzenetek: 43

Re: Roland BK5

Hello! Szerintem szervízbe kéne juttatni a hangszert, mivel még garanciás, gondolom.

Vass Ferenc írta:

Roland BK5 hangszerem van ,2012.06.06-án vettem.Nagyon kedvelem, tegnap azonban az EXIT gomb be csúszott a hangszerbe. Kérdezném mi a teendő ilyenkor???üdv.:Feri

Kilépett

 

#27 2013-05-11 07:33:03

Vass Ferenc
Tag
Regisztrált: 2013-05-11
Üzenetek: 3

Re: Roland BK5

Roland BK5 hangszerem van ,2012.06.06-án vettem.Nagyon kedvelem, tegnap azonban az EXIT gomb be csúszott a hangszerbe. Kérdezném mi a teendő ilyenkor???üdv.:Feri

Kilépett

 

#28 2013-04-27 21:35:53

zsolesz
Tag
Regisztrált: 2010-09-10
Üzenetek: 37

Re: Roland BK5

Hello Csavar.

Utána néztem, amit írtál.
A kontraszton hiába állítok, a csíkok is ugyanúgy reagálnak, mint a kijelző.

Ezt úgy tudom leírni, hogy
- függőleges csík, egy betűnyi szélesek
- olyan mintha a csík vonalában erősebb lenne a kontraszt

Ha tudsz még valami jó infót erre, azt nagyon szívesen elfogadom.
Üdv. Zsolesz

Kilépett

 

#29 2013-04-26 10:04:58

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: Roland BK5

Üdv, a Make Up Tools-ban keresgélj. Ott mindent megtalálsz ehhez wink

Kilépett

 

#30 2013-04-25 17:42:35

perlakij
Tag
Regisztrált: 2008-07-16
Üzenetek: 8

Re: Roland BK5

Megint kérni szeretnék.Azt szeretném kérdezni a Bk5 ben hogy lehet a kiséret hagszíneit cserélni?És ha midit játszik szét lehet e a dob hangszíneit szedni hogy lehessen pl a pergő hangerőt adni vagy nagy dobbol vissza stb.Előre is köszönöm a segítséget.üdv Józsi.

Kilépett

 

#31 2013-04-16 14:54:06

MZoli
Tag
Regisztrált: 2013-04-16
Üzenetek: 2

Re: Roland BK5

Szia Csavar!

  Köszönöm szépen, remekül működik!

Legjobbakat kívánva,

Zoli

Kilépett

 

#32 2013-04-16 11:37:02

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: Roland BK5

Üdv,

itt tudod állítani az összes szekcióra külön-külön:

Menu/Performance Edit/Tone Part View/ Key Touch

Kilépett

 

#33 2013-04-16 10:50:29

MZoli
Tag
Regisztrált: 2013-04-16
Üzenetek: 2

Re: Roland BK5

Sziasztok!

   Tegnap volt szerencsém megvenni egy BK-3-at, bújtam a használati útmutatót, de nem találtam meg, hogy a billentyűk érintésérzékenységét melyik menüpontban tudom állítani/kapcsolni?
   Azt szeretném, hogy az érintés erejétől függetlenül mindig ugyanolyan hangerővel szólaljanak meg a hangok.

Hálásan köszönöm előre is!

Üdv,

Zoli

Kilépett

 

#34 2013-04-16 10:00:37

zsolesz
Tag
Regisztrált: 2010-09-10
Üzenetek: 37

Re: Roland BK5

Hello Csavar!

Ezt leghamarabb hétvégén tudom megnézni.
Utána mindenképp írok.

Köszönöm a választ!

Kilépett

 

#35 2013-04-15 14:26:27

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: Roland BK5

Üdv!

Ha állítasz a kontraszton változnak ezek a csíkok?

Kilépett

 

#36 2013-04-13 22:37:01

zsolesz
Tag
Regisztrált: 2010-09-10
Üzenetek: 37

Re: Roland BK5

Sziasztok.

Én bontottam ki a hangszert (Roland BK-5) a csomagból, és
a kezdetektől fogva tapasztalom, hogy az "alap" kijelzőn nem, de
mikor belépek, akkor nekem is ott van három függőleges csík.

Ettől függetlenül működik a hangszer, semmi problémám nincs vele.
Most egy éves.

Annyi kérdésem lenne, hogy a szoftver frissítés orvosolná-e ezt a dolgot.
(ha nem lesz komolyabb gond, együtt tudok vele élni)

Köszönöm. üdv Zsolesz

Kilépett

 

#37 2013-04-13 09:45:30

Rolandos
Tag
Regisztrált: 2013-02-05
Üzenetek: 43

Re: Roland BK5

Szia Csavar.
Köszi a választ , már úgy tettem. Külön dugaljról üzemel a Bk5.
Jó hétvégét.

Csavar írta:

Akkor jól beletrafáltam!   hmm
Szóval a "jó sok minden", feszültségingadozást okozhat és ez hosszútávon nem tesz jót egyik eszköznek sem.
Válaszd külön a hangszert, mert jobb megelőzni a bajt!  wink

Kilépett

 

#38 2013-04-12 16:47:51

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: Roland BK5

Akkor jól beletrafáltam!   hmm
Szóval a "jó sok minden", feszültségingadozást okozhat és ez hosszútávon nem tesz jót egyik eszköznek sem.
Válaszd külön a hangszert, mert jobb megelőzni a bajt!  wink

Kilépett

 

#39 2013-04-11 15:40:28

Rolandos
Tag
Regisztrált: 2013-02-05
Üzenetek: 43

Re: Roland BK5

Szia Csavar.

Hosszabítót használok a szintihez, amibe be van csatlakoztatva a Tv és a Digi beltéri is, és még a telefon töltők is. Tehát egy elosztóról megy a szinti a többi eszközzel. Igen azt mondták,ha áramszünet van a frissítés közben, akkor "meghal" a szinti, ezért én nem állok itthon neki a frissítésnek. "hálózati és/vagy feszültség problémák lehetnek. Az baj!" Ez mit takar?  Hazavághatja a szintit? Vagy már el is kezdődött a folyamat , mivel a kijelző ezt csinálja? Hmmm nagy a gondom most.

Csavar írta:

Helló!

Örülök, hogy megoldódott a probléma wink
Kijelző változás: sajnos ott hálózati és/vagy feszültség problémák lehetnek. Az baj!
Ki kellene próbálni másik konnektort, vagy ha használsz elosztót akkor azt cserélni, vagy nagy tévét, mikrót, hűtőt leválasztani a hálózatról. roll

Frissítés: nem vészes, usb memóriáról automatikusan megy, de az áram kimaradás kivégzi a hangszert. Vagyis ha megszakad az update!
Én itt bent szünetesmentes táppal szoktak csinálni a frissítéseket...
cool

Kilépett

 

#40 2013-04-11 10:33:29

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: Roland BK5

Helló!

Örülök, hogy megoldódott a probléma wink
Kijelző változás: sajnos ott hálózati és/vagy feszültség problémák lehetnek. Az baj!
Ki kellene próbálni másik konnektort, vagy ha használsz elosztót akkor azt cserélni, vagy nagy tévét, mikrót, hűtőt leválasztani a hálózatról. roll

Frissítés: nem vészes, usb memóriáról automatikusan megy, de az áram kimaradás kivégzi a hangszert. Vagyis ha megszakad az update!
Én itt bent szünetesmentes táppal szoktak csinálni a frissítéseket...
cool

Kilépett

 

#41 2013-04-10 21:45:00

Rolandos
Tag
Regisztrált: 2013-02-05
Üzenetek: 43

Re: Roland BK5

Szia Csavar.
Köszi a választ.
Előfordulhat, mert midiket is editáltam vele és stílusokat is. Olyannyira,hogy át is effekteztem őket ( pl.: Original-ról a Hall2-re, de hagytam az effekten a "0" értéket, mert az a közép, úgy gondolom és hallom is). A régebbi konvertált stílusokat amiket átdolgoztam  azokat letöröltem, mert agyon voltak konvertálva és aazok okozták ezen problémát.(Korgé pl.)Letöröltem a "hulladékokat" és csináltam Factory resetet szintin. Most úgy néz ki,hogy jó.  Viszont azt észre vettem,hogy néha a kijelzője egy pillanatra elhalványul, nem nagyon szinte alig észre vehető és akkor ezután megjelenik 2 vagy 3 halvány függőleges csík, de az is halványan,alig látható. De ott van. Ezt sem mindig csinálja. Áram ingadozás az okozhatja ezeket a leírt dolgokat a kijelzővel?
1.0.1-es szoftver van a szintin, húzós az 1.0.4-es verziót rátelepíteni? Javasolták többen is a szoftver frissítést a szintin,mert úgymond sok pici hibát kijavít és egy-két extra dolgot is ad a szintire.

Csavar írta:

Rolandos írta:

Szép napot.

Azt szeretném kérdezni egy hozzáértőtől,hogy mi az oka annak, ha arranger módban használom a szintit ( ROLAND BK5) huzamosabb ideig ( 1--1,5 óra) és befejezem a zenélést "ending" is lecseng, még is marad egy vonós hangszín, amit csak akkor hagy abba ha a szintit kikapcsolom. Ezt ma csinálta először.  Mi okozza ezt? Igaz jó pár stílust szerkesztettem vele többek közt a sajátjából is néhányat, nem lehet ez az oka? Az természetes,hogy a saját gyári stílusait áthangszerelve, effektezve mentem el, akkor a gyári "OTS" hangszíneket is kimenti a pendrájvra az áthangszerelt stílushoz?
Köszi a válaszokat előre is.

Tippek: pedál, editált Tone (nagy lecsengéssel), editált effekt, midi fájl a háttérben?

Kilépett

 

#42 2013-04-09 11:17:24

Hegedüs Zoltán
Tag
Regisztrált: 2006-03-13
Üzenetek: 160

Re: Roland BK5

Szia Csavar,

Köszönöm a választ megpróbálom.

üdv.
Zoli

Kilépett

 

#43 2013-04-09 10:26:00

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: Roland BK5

Hegedüs Zoltán írta:

Szia Csavar,

Egy olyan jelenséggel találkoztam amivel eddig nem volt dolgom.

A Sonart használom a midik szerkesztésére. Amikor a Sonarral dolgozom, akkor a midi beállítást a BK5-n song módra állítom ( nem tudom ez jó e, de eddig működött). Most van egy midi amit szeretnék átalakítani, de a dob sávot az istenért sem akarja dobnak megszólaltatni. Már azt is megnéztem, hogy nincs e esetleg egy eldugott sys üzenet, de nincs. Egy zongora hangszínt rendel folyamatosan a 10 midi sávra. Tényleg eddig működött, de most sajnos valamiért, nem akarja a dob sávot. A többivel nincs probléma, csak a 10 midi sávval. Viszont, ha KEY/RHYTHM-re, vagy PKSeries-re állítom, akkor szól a 10 midi sáv azzal a dobszettel, amit beállítok.

Ennek mi lehet az oka? Hol lehet a gond?

Üdv.
Zoli

Helló,

mivel nincs szekvenszer mód a BK-5-ben mindegy lehet a Song mód. Szerintem a Key/Rhythm lesz a jó, az lenne a logikus smile
És az alap beállítás is az...

Kilépett

 

#44 2013-04-09 10:21:51

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: Roland BK5

Rolandos írta:

Szép napot.

Azt szeretném kérdezni egy hozzáértőtől,hogy mi az oka annak, ha arranger módban használom a szintit ( ROLAND BK5) huzamosabb ideig ( 1--1,5 óra) és befejezem a zenélést "ending" is lecseng, még is marad egy vonós hangszín, amit csak akkor hagy abba ha a szintit kikapcsolom. Ezt ma csinálta először.  Mi okozza ezt? Igaz jó pár stílust szerkesztettem vele többek közt a sajátjából is néhányat, nem lehet ez az oka? Az természetes,hogy a saját gyári stílusait áthangszerelve, effektezve mentem el, akkor a gyári "OTS" hangszíneket is kimenti a pendrájvra az áthangszerelt stílushoz?
Köszi a válaszokat előre is.

Tippek: pedál, editált Tone (nagy lecsengéssel), editált effekt, midi fájl a háttérben?

Kilépett

 

#45 2013-04-09 08:58:53

Hegedüs Zoltán
Tag
Regisztrált: 2006-03-13
Üzenetek: 160

Re: Roland BK5

Szia Csavar,

Egy olyan jelenséggel találkoztam amivel eddig nem volt dolgom.

A Sonart használom a midik szerkesztésére. Amikor a Sonarral dolgozom, akkor a midi beállítást a BK5-n song módra állítom ( nem tudom ez jó e, de eddig működött). Most van egy midi amit szeretnék átalakítani, de a dob sávot az istenért sem akarja dobnak megszólaltatni. Már azt is megnéztem, hogy nincs e esetleg egy eldugott sys üzenet, de nincs. Egy zongora hangszínt rendel folyamatosan a 10 midi sávra. Tényleg eddig működött, de most sajnos valamiért, nem akarja a dob sávot. A többivel nincs probléma, csak a 10 midi sávval. Viszont, ha KEY/RHYTHM-re, vagy PKSeries-re állítom, akkor szól a 10 midi sáv azzal a dobszettel, amit beállítok.

Ennek mi lehet az oka? Hol lehet a gond?

Üdv.
Zoli

Kilépett

 

#46 2013-04-08 19:12:31

perlakij
Tag
Regisztrált: 2008-07-16
Üzenetek: 8

Re: Roland BK5

Kedves Csavar köszönöm és megnézem remélem sikerül is.Rendes vagy hogy segítesz mégegyszer köszi.üdv:Józsi.

Kilépett

 

#47 2013-04-08 11:00:21

Rolandos
Tag
Regisztrált: 2013-02-05
Üzenetek: 43

Re: Roland BK5

Szép napot.

Azt szeretném kérdezni egy hozzáértőtől,hogy mi az oka annak, ha arranger módban használom a szintit ( ROLAND BK5) huzamosabb ideig ( 1--1,5 óra) és befejezem a zenélést "ending" is lecseng, még is marad egy vonós hangszín, amit csak akkor hagy abba ha a szintit kikapcsolom. Ezt ma csinálta először.  Mi okozza ezt? Igaz jó pár stílust szerkesztettem vele többek közt a sajátjából is néhányat, nem lehet ez az oka? Az természetes,hogy a saját gyári stílusait áthangszerelve, effektezve mentem el, akkor a gyári "OTS" hangszíneket is kimenti a pendrájvra az áthangszerelt stílushoz?
Köszi a válaszokat előre is.

Utoljára szerkesztette Rolandos (2013-04-08 11:02:04)

Kilépett

 

#48 2013-04-08 10:40:45

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: Roland BK5

Üdv, a beállítás ugyanúgy mint az előzőekben. Ha tetszik a hangszín a One Touch gomb lenyomása után a kijelzőn látszik a hangszín neve és száma. Ugyanúgy menthető egy másik One Touch settingbe.

Kilépett

 

#49 2013-04-06 07:28:37

perlakij
Tag
Regisztrált: 2008-07-16
Üzenetek: 8

Re: Roland BK5

Sziasztok.Ismét segítséget szeretnék kérni ha lehet.Ha úgy szeretném használni a hangszer hogy csak dobgép nélkűl és megtetszik egyik kisérethez oda rendelt mondjuk 1 es hangszín de pl a 2 es nem tetszik oda hogy tudok olyan hangszín betenni ami pl egy másik kiséretnél van?Tehát az one touch gombokhoz.Előre is köszönöm a segítséget.üdv:Józsi

Kilépett

 

#50 2013-03-26 20:08:59

perlakij1963
Tag
Regisztrált: 2013-03-23
Üzenetek: 2

Re: Roland BK5

Nagyon köszönöm a segítséget üdv:Józsi

Kilépett

 

Fórum lábléc