www.rolandee.hu

Roland fórum

Nem vagy belépve.

#1 2017-12-17 11:31:00

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Roland BK5

Üdv,

A mentés előtt, "enter" segítségével ki kell választani (vagyis betölteni) azt a Performance listát, amibe menteni szeretnénk.

Kilépett

 

#2 2017-12-16 12:02:19

Ma2Do
Tag
Regisztrált: 2017-12-16
Üzenetek: 2

Re: Roland BK5

Ki tudna segíteni: BK-5 nél a Performance mentésnél szeretném, ha mindig ugyanabba a könyvtárba mentené az újabb performance-t. Most újabb és újabb listát kreál: My list 001, My list002... Hol, hogyan tudom beállítani, hogy ne kreáljon újabb és újabb My list-ot?

Kilépett

 

#3 2015-02-18 16:55:43

korgis35
Tag
Regisztrált: 2015-02-18
Üzenetek: 1

Re: Roland BK5

Midis64 írta:

Üdv fórumtársak !

Kb.1 hete került birtokomba egy Bk5 (zsír,magyar papírokkal,Cd,stb). A conv.4 telepítése után a következő gondom van :
A mentés helyének kijelölöm a pendriwet,amire rá is kerül a  3.db midi,a dv4 file,valamint a stl. file. Méretük is van Total-Commander szerint,el is indulnak a hangszeren (indikátor szerint),de hang egy deka nem jön elő !  Ez mitől van? ... valószínű,hogy valamit rosszul csináltam,de a Conv.4 hez nincs magyar leírás. Fentebb olvastam a yamahás ,azaz XG-s dolgot,de ez nekem mindegyik file-nál így alakul.Tehát valószínűtlen,hogy mind XG-s lenne. Hozzáteszem,hogy elméletileg a BK5 is viszi az XG-t ! A feltöltött filekkal én is úgy jártam mint "Rolandos" ,tehát a BK szérián kívüli stil-ek  (E-50széria,G-szériás) "felülírják" a hangszer BK-s beállításait.  ... de mint fent írva: egyszerű gyors kezelésű,kihangosítva jól megszólaló hangszer. ... csak a beállításaihoz előtte kell tengernyi szabadidő !  Eddig Korg PA80-at nyúztam, ezután meg majd meglátjuk!
Előre is köszi a segítséget!

Szia, nem tudom sikerült-e dűlőre jutnod a konvertálással  sajnos nekem sem jó.Most vettem én is de még a márkaképviseletnél sem tudtak tanácsot adni.Mondtak mindent ,hogy hosszú a név,ne legyen benne ékezet de sajnos egyikkel sem jó,ha esetleg neked összejött írd meg légy szíves.Köszi előre is .Tibi

Kilépett

 

#4 2014-08-21 13:01:36

Rolandos
Tag
Regisztrált: 2013-02-05
Üzenetek: 43

Re: Roland BK5

Szép napot mindenkinek!

Nem semmi egy hangszer ez a BK5. El sem hittem amivel ma találkoztam, illetve kipróbáltam. Tudtam saját audio felvételt készíteni vele ÉNEK-kel együtt.( csak kísérleti szinten van a dolog, de működik) Ezt úgy oldottam meg ,hogy csatlakoztattam egy keverőt a hangszerhez, a keverőbe mikrofon és a keverőről egy vezeték vissza a hangszerbe az AUDIO inputba. Nóta indítása (előtte hangerő beállítva és az audio rec gomb bekapcsolva), +ének. A szám befejezése után,mentés "My Recording" mappába. Vissza hallgatás és működik a dolog. Tehát Wav formátumban mentettem a felvételt ami az énekkel együtt ott volt, hallgatható, természetesen még finomítani kell az arányokon. Szerintem elég jó felvételeket lehet vele készíteni. De erről majd akkor amikor meg lesz az első "szuper jó" felvétel ami nem kísérleti szinten lesz "megcsinálva". Még egy jó pont a ROLAND BK5-nek és a ROLAND Cégnek!!!!

Kilépett

 

#5 2014-08-10 19:24:44

Midis64
Tag
Regisztrált: 2014-03-11
Üzenetek: 4

Re: Roland BK5

... továbbá Bp-en keresek olyan kollégát,akinek szintén Bk5-öse van, egy-két személyes tanács,okosság ügyében.
Előre is köszi !

Kilépett

 

#6 2014-08-10 17:53:16

Midis64
Tag
Regisztrált: 2014-03-11
Üzenetek: 4

Re: Roland BK5

Üdv fórumtársak !

Kb.1 hete került birtokomba egy Bk5 (zsír,magyar papírokkal,Cd,stb). A conv.4 telepítése után a következő gondom van :
A mentés helyének kijelölöm a pendriwet,amire rá is kerül a  3.db midi,a dv4 file,valamint a stl. file. Méretük is van Total-Commander szerint,el is indulnak a hangszeren (indikátor szerint),de hang egy deka nem jön elő !  Ez mitől van? ... valószínű,hogy valamit rosszul csináltam,de a Conv.4 hez nincs magyar leírás. Fentebb olvastam a yamahás ,azaz XG-s dolgot,de ez nekem mindegyik file-nál így alakul.Tehát valószínűtlen,hogy mind XG-s lenne. Hozzáteszem,hogy elméletileg a BK5 is viszi az XG-t ! A feltöltött filekkal én is úgy jártam mint "Rolandos" ,tehát a BK szérián kívüli stil-ek  (E-50széria,G-szériás) "felülírják" a hangszer BK-s beállításait.  ... de mint fent írva: egyszerű gyors kezelésű,kihangosítva jól megszólaló hangszer. ... csak a beállításaihoz előtte kell tengernyi szabadidő !  Eddig Korg PA80-at nyúztam, ezután meg majd meglátjuk!
Előre is köszi a segítséget!

Kilépett

 

#7 2014-04-15 21:02:50

Rolandos
Tag
Regisztrált: 2013-02-05
Üzenetek: 43

Re: Roland BK5

Szép estét kívánok Mindenkinek!
Nagyon kihalt ez a fórum mostanában. Ezért gondoltam írok néhány gondolatot a ROLAND BK5-ről.
Tehát majd egy éve van meg a kicsike. (használtan vettem, de új állapotban) A kezdeti "nehézségek" ellenére ( mert voltak) nagyon megszerettem ezt a hangszert. 100%-ban elégedett vagyok vele, ellentétben a neten olvasottakkal szemben. Könnyen átlátható  és egyszerű a  menüje, a stílusokat, midiket frankón meglehet vele "csinálni". Igaz némelyikkel eltelik még 2-3 nap is mire olyan lesz,hogy ki lehessen vele a színpadra állni. Véleményem szerint a Roland ezzel a kategóriájú hangszerrel sokat segített az úgymond  "kis pénzű" zenészeknek.  Billentyűzete nekem megfelelő. Aki egy kis időt szán a műsora elkészítésére az csodákat tud kihozni a hangszerből véleményem szerint.( PL.: Tyros 4, TECHNICS, KETRON XD9 stílusait sikerült szuper módon megcsinálni vele, természetesen konvertálás után). Tetszik a nóták  "AUDIO" rögzítési módja. A hangszínei, stílusai a mai zenei világban megállják a helyüket úgy gondolom.  Nekem igazából nincs profi cuccom, de ami van azon is tökéletesen megszólal. ( hogy is szokták mondani, ütősen szól a kicsike) De igazából szeretném egy profi jó cuccon kihangosítva is kipróbálni.
Szóval én csak dicsérni tudom a hangszert, annak ellenére,hogy még  van egy-két dolog ami próbára vár.(Pl.: Wireless funkciója is)
Röviden ennyi lenne a véleményem. Akinek van más tapasztalata , véleménye, (jó, rossz) ne tartsa magában írja le, hiszen ezzel is tudunk  segíteni egymásnak.

Kilépett

 

#8 2014-02-04 07:07:48

Rolandos
Tag
Regisztrált: 2013-02-05
Üzenetek: 43

Re: Roland BK5

Rolandos írta:

Szép napot!

Belefutottam egy jó stílusba (kaptam)! De!  A lényeg,hogy áthangszerelem, stb, stb, amikor menteném akkor kiírja a Bk5,hogy "Corrupted File". "Sérült fájl". Viszont a szinti nem fagy le tőle.
Azt szeretném kérdezni, hogy a Style Converter 4.0 progival próbálkozzak vagy már eleve nem éri meg foglalkozni az adott fájlal (stílussal)? Kár lenne érte mert egy jó stílus. Vagy tudna valaki valami bíztatót javasolni amivel helyre hozható a stílus úgy ahogy nekem kellene?
Ami érdekes,hogy ha nem nyúlok bele (szerkesztés, stb)akkor simán menti a gép a kijelölt mappába.

Sikerült kiküszöbölni a "hibát". Stílus a S. W. XT-be, konvertálás Yamahára "STY"--- majd vissza konvertálás Roland G70 "STL"-re. Jó lett lehet szerkeszteni és menti is a BK5. Ennyi volt.

Kilépett

 

#9 2014-02-03 11:12:01

Rolandos
Tag
Regisztrált: 2013-02-05
Üzenetek: 43

Re: Roland BK5

Szép napot!

Belefutottam egy jó stílusba (kaptam)! De!  A lényeg,hogy áthangszerelem, stb, stb, amikor menteném akkor kiírja a Bk5,hogy "Corrupted File". "Sérült fájl". Viszont a szinti nem fagy le tőle.
Azt szeretném kérdezni, hogy a Style Converter 4.0 progival próbálkozzak vagy már eleve nem éri meg foglalkozni az adott fájlal (stílussal)? Kár lenne érte mert egy jó stílus. Vagy tudna valaki valami bíztatót javasolni amivel helyre hozható a stílus úgy ahogy nekem kellene?
Ami érdekes,hogy ha nem nyúlok bele (szerkesztés, stb)akkor simán menti a gép a kijelölt mappába.

Kilépett

 

#10 2014-01-31 06:52:51

Rolandos
Tag
Regisztrált: 2013-02-05
Üzenetek: 43

Re: Roland BK5

Szia Csavar! Köszönöm a linket, megoldódott a gond. Megvannak a keresett progik.

Csavar írta:

Üdv, innen tölthető a driver:

http://www.roland.com/support/article/? … amp;p=BK-5

Viszont a Sytle Converter 4 szerintem tölthető....

Kilépett

 

#11 2014-01-30 23:31:30

Becsei
Tag
Regisztrált: 2007-04-12
Üzenetek: 13

Re: Roland BK5

Szia Csavar!A segítségedet kérném ezzel kapcsolatban Style Converter 4.Leírnád kérlek nagyvonalakban,hogy kell használni.Felraktam a számitógépre,de valahogy nem jön össze a stílus convertálás.Köszönöm.BK-5 van.

Kilépett

 

#12 2014-01-30 15:10:39

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: Roland BK5

Üdv, innen tölthető a driver:

http://www.roland.com/support/article/? … amp;p=BK-5

Viszont a Sytle Converter 4 szerintem tölthető....

Kilépett

 

#13 2014-01-30 09:17:13

Rolandos
Tag
Regisztrált: 2013-02-05
Üzenetek: 43

Re: Roland BK5

Megint én érdeklődöm, hogy a "Style Converter4" és az USB Driver progit hol lehet letölteni a BK5-höz (azokról van szó, amit a gyári CD-n adnak a hangszerhez)? Néztem a Roland honlapját, nem találtam. Vagy benne van a szoftver frissítő programjában? Amit kaptam anno a hangszerhez, a számítógép nem olvassa be. Nem tudom mi lehet a gond vele.
Ha tudnátok segíteni egy linkkel. De azért még keresem tovább én is.
Köszi.

Kilépett

 

#14 2014-01-27 20:41:21

Rolandos
Tag
Regisztrált: 2013-02-05
Üzenetek: 43

Re: Roland BK5

Jó estét.
Ismerős vett egy Roland BK5-t. Nem kapott hozzá kezelési útmutatót. Megkért,hogy érdeklődjem meg, hogy a Zenegalériában adnak hozzá könyv formájában?
Választ köszi.
Rolandos.

Kilépett

 

#15 2013-11-26 20:07:43

Rolandos
Tag
Regisztrált: 2013-02-05
Üzenetek: 43

Re: Roland BK5

Szia! Köszi a segítséget. További szép estét.

Csavar írta:

Amennyiben SMF fájlt exportál és abban lesz GM/ GS Reset, jó lesz.

Kilépett

 

#16 2013-11-25 17:45:21

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: Roland BK5

Amennyiben SMF fájlt exportál és abban lesz GM/ GS Reset, jó lesz.

Kilépett

 

#17 2013-11-25 12:11:25

Rolandos
Tag
Regisztrált: 2013-02-05
Üzenetek: 43

Re: Roland BK5

Szia Csavar.
SMF a dal kiterjesztése. Igen, anno még Yamaha psr1500-al alakítgattam. Érdekes dolog ez mert  amiket nem enged szerkeszteni azt mind Yamahával alakítottam.
A midi optimizer nevű progi segíthet a gondomon?

Csavar írta:

Üdv!

Amennyiben normál midi-fájl kiterjesztéssel bírnak (például nem karaoke a dolog), akkor arról lehet szó, hogy valószínűleg egy Yamaha szintiből "kiszedett" dal. Ekkor csak XG készletet lehet előhozni.
Megoldás: egy akármilyen szekvenszer (DAW) program segítségével importálni kell az adott dalt, majd exportálni SMF-ként, ekkor bele kerül a dalba a GM/GS Reset és ezután már kompatibilis lesz a Roland hangszerekkel is wink

Kilépett

 

#18 2013-11-25 09:26:25

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: Roland BK5

Üdv!

Amennyiben normál midi-fájl kiterjesztéssel bírnak (például nem karaoke a dolog), akkor arról lehet szó, hogy valószínűleg egy Yamaha szintiből "kiszedett" dal. Ekkor csak XG készletet lehet előhozni.
Megoldás: egy akármilyen szekvenszer (DAW) program segítségével importálni kell az adott dalt, majd exportálni SMF-ként, ekkor bele kerül a dalba a GM/GS Reset és ezután már kompatibilis lesz a Roland hangszerekkel is wink

Kilépett

 

#19 2013-11-24 20:20:11

Rolandos
Tag
Regisztrált: 2013-02-05
Üzenetek: 43

Re: Roland BK5

Jó estét. Akadt egy kis gondom a BK5-tel. Miért írja ki néhány midinél azt,hogy "Function Available Only For SMF/Rhythm files? Nem engedi szerkeszteni a mideket.
Ha tud valaki segítsen.Köszönöm.

Kilépett

 

#20 2013-11-24 15:05:45

Rolandos
Tag
Regisztrált: 2013-02-05
Üzenetek: 43

Re: Roland BK5

Jó napot, illetve szép vasárnapot kívánok.
Lenne egy kérdésem.
Ha lejárt a BK5 gyári (bolti) 2 éves garija,akkor,hogy lehet,hogy még is van rajt garancia?
Ez fogós kérdés részemre.

Kilépett

 

#21 2013-05-21 12:25:57

Rolandos
Tag
Regisztrált: 2013-02-05
Üzenetek: 43

Re: Roland BK5

Szia Csavar!

Igen a My style mappában csak a M.U.T. -ban szerkesztett stílusok vannak. De! Ha a hangszer gyári stílusait áthangszerelem illetve effektezem és mentem az előbb említett mappába akkor a hangszer menti a gyári "OTS" hangszíneket is a stílus mellé.( ami nekem jó)

Mindegy ezt a szerkesztett stílust ami a galibát okozza nem "dobom el" mert nagyon szuperul sikerült a 4 OTS-el együtt.
A "több lépcsőben" gonolkozni, hogy érted? Ez lehet,hogy most láma kérdés lett.
Mindegy még a kezelésit is igénybe veszem, mert lehet,hogy elbaltáztam a mentésnél valamit. (nem jó gombot nyomtam például) gondolom én.
Amúgy nagyon jó gép ez a Bk5 még a gyári alap 1.0.1-es szoftverrel is, hát ha sikerülne az 1.0.4-es szoftvert rátenni, és még azt a szoftvert is ami a  "favorit" hangszíneket teszi ki egy gombra, na az lenne a tuti. Olvastam valahol,hogy megvan már ez a szoftver is hozzá.( amivel a favorit hangszíneket kilehet tenni egy gombra)
Köszönöm a választ.
Üdv.

Csavar írta:

Üdv,

a My Style mappában csak a MakeUp toolsban mentett stílusok vannak...
Performance pedig tartalmaz minden "fedélzeti" beállítást...
Érdemes "több lépcsőben" gondolkozni, ha egyedi stílus van használatban.

Kilépett

 

#22 2013-05-21 11:00:15

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: Roland BK5

Üdv,

a My Style mappában csak a MakeUp toolsban mentett stílusok vannak...
Performance pedig tartalmaz minden "fedélzeti" beállítást...
Érdemes "több lépcsőben" gondolkozni, ha egyedi stílus van használatban.

Kilépett

 

#23 2013-05-20 21:44:33

Rolandos
Tag
Regisztrált: 2013-02-05
Üzenetek: 43

Re: Roland BK5

Jó estét Mindenkinek.

Szeretném kérdezni,hogy miért csinálja a Bk5 a következő jelenséget.
Ma szerkesztettem egy stílust és szerkesztettem mellé 4 "OTS" hangszínt is. Sikerült is elmenteni a "My style" könyvtárba szépen. Igen ám, de jött a meglepi. Ráentereztem egy másik stílusra szintén a "My style" könyvtárban és a hangszer vissza állt  "gyári alapra".Nem működött a beállításom. Tehát elment a beállításom amitket csináltam, hogy a bekapcsolás után ne kelljen már ezzel is bíbelődnöm.( Split, Start/stop,bass inv,stb) Ezeket beállítottam,hogy így induljon a szinti amikor bekapcsolom, ne a gyári alapról.
Utána menttem a "My Performance" könytárba a stílust amit az OTS hangszínekkel elláttam,és a "My style" könyvtárból töröltem ezt a stílust teljesen gondolván hátha ez miatt áll vissza gyári alap beállításokra. De ugyanúgy van minden. Csak akkor jön vissza az én beállításom amikor a szintit kikapcsolom, majd újra bekapcsolom. Na innentől jó egészen addig amíg az előbb említett stílusra megyek és használom. Utána minden kezdődik előről ahogy írtam is. Ez természetes? Vagy én baltáztam el valamit a mentéssel, esetleg nem jó sorrendben csináltam a dolgokat?

Kilépett

 

#24 2013-05-11 20:17:35

Rolandos
Tag
Regisztrált: 2013-02-05
Üzenetek: 43

Re: Roland BK5

Nem hallottam még róla. Biztos erősebben lett megnyomva, azért esett be a gomb a szintibe.

Vass Ferenc írta:

Köszi, úgy lesz. Senki nem járt még így?

Kilépett

 

#25 2013-05-11 11:31:10

Vass Ferenc
Tag
Regisztrált: 2013-05-11
Üzenetek: 3

Re: Roland BK5

Köszi, úgy lesz. Senki nem járt még így?

Kilépett

 

Fórum lábléc