www.rolandee.hu

Roland fórum

Nem vagy belépve.

#1 2012-03-13 16:54:37

sbalazs75
Tag
Regisztrált: 2010-01-03
Üzenetek: 12

Fantom G8 hangos mechanika??

Szia Csavar!

Köszi a választ, erre nem is gondoltam, hogy ezeknél a színpadi hangszereknél erre nem gondoltak.
Végtére is ez egy stúdió hangszer is... Megnéztem egy pár "rosszabb minőségű" videót a youtub-on és ott is hallatszik a kopogás. Ezek szerint vagy beleoperálok filcet ami azért egy ilyen drága hangszernél eléggé sufnituning lenne, vagy mittudomén smile
A hangszer voltaképpen vadi új, szóval a korosodás okozta porosodás nem valószínűsmile
Köszi a tippet és a választ!

Üdv,
Balázs

Kilépett

 

#2 2012-03-13 15:30:01

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: Fantom G8 hangos mechanika??

Üdv!

Mivel ez egy színpadi hangszer (nincs beépített hangszóró) nem cél extra filccel tompítani (újabb otthoni, digitális zongoráknál már alkalmazzák). Egy komoly és megfelelő keménységű kalapácsmechanika szerintem kopog. Az is lehet, hogy a "gyanúsan" nagy kopogás elöregedett (például por miatt kopott) tompítástól is lehet... de ez csak egy tipp.

Kilépett

 

#3 2012-03-12 20:51:50

sbalazs75
Tag
Regisztrált: 2010-01-03
Üzenetek: 12

Re: Fantom G8 hangos mechanika??

Sziasztok,

Pár napja beszereztem egy ilyen gyönyörüséget, de egy kicsit kiábrándultam belőle, mert nagyon hangos a kalapácsmechanika. Mély dübögő hangja van. Mintha tényleg egy fakalapáccsal ütnék a belsejét...
Azt szeretném kérdezni, hogy ez normális-e? Nektek milyen tapasztalatotok van ezzel kapcsolatban?
Köszi a segítséget!
Üdv,
Balázs

Kilépett

 

Fórum lábléc