www.rolandee.hu

Roland fórum

Nem vagy belépve.

#151 2012-03-23 19:36:36

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: Roland BK-5

Fehér Tamás írta:

Igen! Felvettem egy általa lejátszott midi file-t. Ez elég gáz! Ha GS-ben használom a hangszert, akkor felülírja az általa fel nem ismerhető bank select-eket. Ha XG-ben, akkor viszont nem lehet használni a part eq-t, vagy az Mfx-et! Lehet hogy megszívtram ..... sad

Part EQ-t és Mfx-ez, ha az XG nem tudja nem valószínű, hogy tudod használni!

Kilépett

 

#152 2012-03-23 17:41:37

Fehér Tamás
Tag
Regisztrált: 2012-03-22
Üzenetek: 12

Re: Roland BK-5

Természetesen!! Szerintem az összes létező variációt kipróbáltam... (2 hét!)

Kilépett

 

#153 2012-03-23 17:22:33

matrix64
Tag
Regisztrált: 2007-08-17
Üzenetek: 116

Re: Roland BK-5

A user midi set-et megcsináltad az smf-hez ?

Kilépett

 

#154 2012-03-23 17:06:24

Fehér Tamás
Tag
Regisztrált: 2012-03-22
Üzenetek: 12

Re: Roland BK-5

Igen! Felvettem egy általa lejátszott midi file-t. Ez elég gáz! Ha GS-ben használom a hangszert, akkor felülírja az általa fel nem ismerhető bank select-eket. Ha XG-ben, akkor viszont nem lehet használni a part eq-t, vagy az Mfx-et! Lehet hogy megszívtram ..... sad

Kilépett

 

#155 2012-03-23 16:43:53

matrix64
Tag
Regisztrált: 2007-08-17
Üzenetek: 116

Re: Roland BK-5

Fehér Tamás írta:

Sziasztok! 2 hete gyűröm a BK-5-t, és van néhány dolog amit vagy én csinálok rosszul, vagy a hangszer nem tudja.... Például, szeretném egy yamaha modullal megtoldani a midifileokat, mert hát 2 hangszer, az mégis csak 2 hangszer.... De a BK-5 lejátszás közben a bank select-eket (cc0, cc32) átírja. Aztán ha a hangszer meglát valamelyik part-on egy yamaha sys. ex-et, nem lehet használni a saját szekvencerét...

Szia ! Még várakozó állásponton vagyok a BK5-tel kapcsolatban,de pont a hasonló problémáktól tartok,mivel ha jó látom smf-nél csak makeup van,microedit funkció nincs(event list ).PC-n meg lehet oldani ugyan,de a GW8-nál is voltak problémák sokkal egyszerűbb sysex-ekkel is ,mint a yamaha.A pc-n visszaellenőrizve látod,hogy átírja a bank select-et ?

Kilépett

 

#156 2012-03-22 22:19:08

Fehér Tamás
Tag
Regisztrált: 2012-03-22
Üzenetek: 12

Re: Roland BK-5

Sziasztok! 2 hete gyűröm a BK-5-t, és van néhány dolog amit vagy én csinálok rosszul, vagy a hangszer nem tudja.... Például, szeretném egy yamaha modullal megtoldani a midifileokat, mert hát 2 hangszer, az mégis csak 2 hangszer.... De a BK-5 lejátszás közben a bank select-eket (cc0, cc32) átírja. Aztán ha a hangszer meglát valamelyik part-on egy yamaha sys. ex-et, nem lehet használni a saját szekvencerét... Más.... : Bár mp3-at le tud játszani, és állítólag a szöveget is be lehet írni a fájlba, de a szerkesztő program már nincs a hangszerben... legalább a CD-re rá tehették volna... 2 hete vadászok a net-en hogy valamilyen CDG fájl editort találjak, eddig nem sikerült.... Ha valaki tudna adni néhány tanácsot, mit csinálok rosszul, azt nagyon megköszönném!!

Kilépett

 

#157 2012-03-19 19:15:53

exre2
Tag
Regisztrált: 2011-11-28
Üzenetek: 34

Re: Roland BK-5

Köszönöm

Kilépett

 

#158 2012-03-19 13:42:27

Csordi
Tag
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 25

Re: Roland BK-5

Köszönöm a válaszod Csavar!!!

Kilépett

 

#159 2012-03-19 12:14:17

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: Roland BK-5

exre2 írta:

Mire jó az ins fájl és meikekbe megy?

Például Cakewalk Sonarba jó...

Kilépett

 

#160 2012-03-19 12:08:33

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: Roland BK-5

@Csordi:
BK-5-ben külön mikrofonra dedikált (pölö effekt) nincs, csak egy szimpla sztereó bemenet. Ebbe viszont egy keverő pultba csatlakoztatott mikrofon már beköthető.

Érdekes, hogy erre a videóra mindenki így gondol big_smile

@jimmy5
A BK-5-ben "Break Mute" és "Fade Out" van, ezek kapcsoló pedálhoz rendelhető funkciók.

Kilépett

 

#161 2012-03-18 17:28:58

exre2
Tag
Regisztrált: 2011-11-28
Üzenetek: 34

Re: Roland BK-5

Hát ez érdekes, ugyan is nincs benne microfon bemenet .

Kilépett

 

#162 2012-03-18 16:19:46

Csordi
Tag
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 25

Re: Roland BK-5

Sziasztok üdv.Nektek!
Srácok olyan kérdésem lenne hogy ebben a Demoban (6.perc 50.másodperc) -nél
mi is ez a vocal szerű?hogy is van ez?be van vezetve a microfon a Bk5-be,és a szintivel van vocalozva?
Szóval valaki hozzáértő legyen kedves lefordítani nekem...

köszönettel csordi!

http://www.youtube.com/watch?v=C7SYnEyCoSo

Kilépett

 

#163 2012-03-17 12:49:53

jimmy5
Tag
Regisztrált: 2008-10-17
Üzenetek: 22

Re: Roland BK-5

Hello !

A BK-5-be nincs BRAKE FILL illetve Fade IN/OUT ???

köszi

Kilépett

 

#164 2012-03-14 21:04:31

exre2
Tag
Regisztrált: 2011-11-28
Üzenetek: 34

Re: Roland BK-5

Mire jó az ins fájl és meikekbe megy?

Kilépett

 

#165 2012-03-14 20:13:38

matrix64
Tag
Regisztrált: 2007-08-17
Üzenetek: 116

Re: Roland BK-5

Az oroszoknak is megtetszett a BK5 :-) ,megcsinálták az ins fájlt hozzá.
Itt található,át kell nevezni a txt-t  .ins-re !

http://www.roland-arranger.com/index.ph … icseen#new

Kilépett

 

#166 2012-03-08 18:09:33

exre2
Tag
Regisztrált: 2011-11-28
Üzenetek: 34

Re: Roland BK-5

Köszi most már értem.

Kilépett

 

#167 2012-03-08 16:15:25

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: Roland BK-5

Üdv!

Ez a One Touch(BK-5) egy kicsit más, mint az eddigiek.

Egy beállításhoz négy hangszín tartozik és az extra (ami már majdnem favorit-funkció roll ) hogy ezeket, mi is kiválaszthatjuk! wink

A One Touch alapban minden stílushoz hozzárendel négy hangszínt, melyeknek van közvetlen (gomb) elérése.

Ennyi! big_smile

Kilépett

 

#168 2012-03-08 08:51:31

exre2
Tag
Regisztrált: 2011-11-28
Üzenetek: 34

Re: Roland BK-5

Csavar írta:

Mármint a One Touch 4 hangszínéről van szó?

Hello

Tehát ha jol értetem akkor lehetséges?
Elmagyaráznád hogy müködik  az One Touch 4 , a prelude tudja ezt ?
Én arra értettem hogy ha nekem megtetszett  pl. 4 hangszin  akkor azt el tudjam menteni, hogy egy gombnyomásall elöjöjen ameiket szeretném, minden performance beálitásaimnál.
(az exre2 ben ha megnyomtam hoszan a hangszin gombokat akkor ki lehetett valasztani a kedvenc  hangszint és  elmentette arra)

Köszi

Kilépett

 

#169 2012-03-08 08:26:20

exre2
Tag
Regisztrált: 2011-11-28
Üzenetek: 34

Re: Roland BK-5

beejaybudai írta:

exre2 írta:

Az is böven elég...

Csak jelzem (hátha valaki félre olvasta), hogy 2 TB az 2048 gigabájt! Egy átlagos DVD lemez 4 és fél giga...

Igen Tudom menyi az a 2 Terabyte (TB) nem értettem félre.

Kilépett

 

#170 2012-03-07 23:49:32

Pikó Zoli
Tag
Regisztrált: 2008-04-01
Üzenetek: 18

Re: Roland BK-5

Sziasztok Skacok,

Szia Csavar, legközelebb korábban megyek, mert nagyon kevés idő állt rendelkezésemre... Persze,lesznek kérdéseim más típusokkal kapcsolatban is...

Ja! használt VE20-at vennék occsóért.. smile

Pacsi, Picasso

Utoljára szerkesztette Pikó Zoli (2012-03-07 23:49:48)


Picasso

Kilépett

 

#171 2012-03-07 23:20:04

beejaybudai
Tag
Küldő: Veszprém megye
Regisztrált: 2008-11-18
Üzenetek: 61
Weblap

Re: Roland BK-5

exre2 írta:

Az is böven elég...

Csak jelzem (hátha valaki félre olvasta), hogy 2 TB az 2048 gigabájt! Egy átlagos DVD lemez 4 és fél giga...

Kilépett

 

#172 2012-03-07 15:13:24

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: Roland BK-5

Mármint a One Touch 4 hangszínéről van szó?

Kilépett

 

#173 2012-03-07 14:55:47

exre2
Tag
Regisztrált: 2011-11-28
Üzenetek: 34

Re: Roland BK-5

Az is böven elég ,csak több hangszin elmentést oldottak volna meg akkor lenne igazi szuper hangszer.

Kilépett

 

#174 2012-03-07 11:59:37

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: Roland BK-5

Helló!

Komoly bejegyzés lett! big_smile

Annyit hozzátennék, hogy a max. külső háttértár 2TB lehet, annál többet nem "lát".

Kilépett

 

#175 2012-03-06 20:10:09

Pikó Zoli
Tag
Regisztrált: 2008-04-01
Üzenetek: 18

Re: Roland BK-5

Sziasztok,

Szóval,  ROLAND BK5...+ egy kis összehasonlítás.


Első ránézésre nagyon egyszerű megjelenés, nekem a régebbi Casio-Yamaha feeling jött le elsőnek.. Bocsi!!!! Kevés gomb, olyan 8x8 cm-es kijelző... Aztán elkezdtem próbálgatni amit lehetett, stílusok, azonnali hangfelvétel, hangszínek, gyorsaság stb..Én másfél órán keresztül nyüstöltem úgy, hogy ismerem a Ketron Sd1-et, a Psr 3000, s900, 740,Tyros 1-2, Korg M3, Karma, PaX1-2,Pa 50,Casio WK7500,Ensoniq Ks-32, stb... Tehát van mihez hasonlítanom a hangzását.
A hangszereknél is érvényes az ami a számítás technikában azaz, ahogy fejlődnek a processzorok, úgy fejlődnek a hangszerek is, a Roland meg nagyon "rágyúrt" erre! Az a helyzet, hogy a Bk5 már egy egészen új hangforrást kapott, ez a legújabb fejlesztés. Ha anno a Gw8 ilyen alapbeállított effektekkel kerül a piacra, akkor nem szabadultak volna meg sorban a vendéglátós zenészek tőle merthogy "Sokol" rádió, de azóta nyilvánvalóvá vált, hogy a GW8 inkább stúdiózásra való. A Bk5-tel, már az első hétvégén elmész, és rögtön játszható hangszer, és szépen megszólal már akkor is, ha nem állítgatsz rajta semmit sem. Persze biztos, hogy belepiszkálsz egy kicsit. A GW8 Gold stílusai voltak ennek a hangszernek az előhírnökei úgy érzem, ugyanis ilyen hangzásvilágot képvisel. A Gold stílekre, még a vájtfülűek is azt mondták, hogy igen ez már figyelemreméltó, gondolok itt az örök szkeptikus Yamis Kecsire a Hangmesterről, aki elnevezte a gévényócamat --Yamahagévényócnak--- smile . A Bk5 is sampleres stílekre hajazó hangmintákkal dolgozik, amiket sávonként,akár az 1db pergő hangját kicserélve-effektezve tudsz megszólaltatni.. Akár 1 külső vinyót is rádughatsz, mert arról is beolvassa az adatokat!!!!! tehát tényleg beleraktak 1-2 olyan dolgot ami a nagyokban található.Hiába, itt tart a technika. A video kimenetet nem próbáltam rajta, de gondolom, hogy semmi baj nincs  vele. Egy sima egyszerű RCA kimenet.. Van benne audio in,amit külön lehet EQzni és persze a voice cancel funkció ami működget, de egy kicsit ez is eltorzítja az alapzenét, de egy karaoke buliban, ahol a virnyákolás a lényeg, ott elmegy.Az Mp3-wav fájlokat +- 5 hanggal transzponálja, én a fülesben nem hallottam minőségromlást, de szerintem 1-3 félhangig nagyon tuti. Végre  már tettek bele 4 PAD lehetőséget is, amihez saját kikevert hangszíneket-effekteket is hozzá tudsz rendelni, sajnos pedálsorral nem tudtam kipróbálni, az idő szűke miatt.A hangszórói tisztességesen tisztán szólalnak meg, ugyanez a helyzet a 2db fülhallgató kimenettel is.Megjegyzi az előző stílus családot ahol voltál, így ha egy Bossa után megint valami discosabbat kell zenélned, akkor 1 gombnyomással visszalépsz az előző stílusra-családra.
A hangmiták és stílusok szépen tisztán élethűen szólalnak meg, már inkább azt mondanám, hogy "sterilen" , de akinek modernebb hangszere van az tudja miről beszélek, beleértve a basszus kiemelést is. A szerkesztő funkciói elég tág beállításokat tudnak nyújtani, sávonkénti EQ,DSP, és ezen kívül a GW sorozatból megszokott resonance, hangszíncserebere stb...Minden beállítás "családra" van osztva, és ha elrontottál valamit, akkor az EDIT CANCEL mindíg kéznél van, ami az utolsó beállításra vonatkozik, no meg a többire is sorban, amennyiszer lenyomod.
Kompatibilis, az eddig megjelent ÖSSZES Roland stílussal, konvertálgatás nélkül. Gondolom, ezt úgy érték el, hogy az eddigi összes Roland sysex és tone fájljai betették egy microchip-be és hajrá...
A kijelzője nem egy hatalmas valami, de elég fényereje van, hogy a megjelenített szöveget és egyéb funkciókat "napfényben" is lásd. A billentyűzete a szokásos Roland billentő, Határozott, nem gumiszerű, és mintha egy kicsit keményebbnek éreztem volna mint a GW8-ét pedig az sem puha, egyszóval használható.

A pendrájvot Max.32 GB azonnal kezeli,az adatbevitelt nem beolvasgatja meg ilyesmi, és az audio felvételt is azonnal írja, mintha egy magnó lenne.. Könnyű súly jellemzi.

Amit hiányoltam ÉN...

A jól bevált D-beam funkció,a kezelő felületről az Analog Modify ami ugye még azonnali belepiszkálást engedélyez a hangzásba.( a Gw8 beidegződése...)
A 6,5 oktáv mert egy ilyen hangzású hangszernél "illene"már.
Fade in-fade out
Akkor azt hiszem az FC (vagy mi a neve smile-) pedálsort nem kezeli.
A kijelző mérete (nem apró, de nem vitték túlzásba), de ott van a video kimenet..
A pendrive aljzaton nincs "fedél",szünet közben olyan "látható" helyen van, persze jobb mint 1-2 Yami típuson hátul..
Talán megszokásból mondom, de hiányolom, hogy nem villognak a gombjai orrba-szájba, ami hasznosabb lehet, ha egy sötétebb helyen muzsikálsz...

Mindenképp megér egy próbát én ezt javaslom, mert egy egész jó, sokrétűen felhasználható igazi kis fellépős hangszer sikeredett belőle az árát tekintve.(256000.-)
Amire kíváncsi lennék az annyi még, hogy nagy hangfalakon hogyan is szólal meg. Ha valaki vásárol 1 Roland Bk5-öt, nálam Pünkösdfürdőn Bpesten ki is tudja próbálni, a hangosítást tudom biztosítani akár szabadtérit is... smile
Oda merem állítani a "nagyok" mellé is cirka 1-1,5 óra próbálgatás után, annak tudatában, hogy ismerem 1-2 más hangszer márka-típus hangzását, de előtte egy nagyhangfalas próba.. Minden további nélkül társa lehet egy komolyabb típusnak  is 2. hangszerként, de egy az egyben is tud, nem is rosszul...Akár tartalék hangszernek is, ha valami baj van, akkor kihúz a kakiból.


Szerintem, ez inkább való a Rolandot kedvelő haknis zenészeknek akik "azonnal " mennének zenélni, inkább mint a Gw8 vagy a Prelude, bár az előbb említettek is kiváló hangszerek a maguk árkategóriájában, de a Bk5-nek egyszerűbb a kezelhetősége és más a felhasználási területe...Én meg még kitartok egy darabig a GW8 mellett, mert egy teljes egész 2 napos műsort írtam rá a cirka 3 év alatt. smile
A You Tube-on hallható demók korántsem tükrözik a hangszer képességeit, ez nem azt jelenti hogy elszálltam tőle, de ár-érték arányban csak javasolni tudom, mint pl. a stúdiósoknak a GW8-at.

Dióhéjban ennyi tellett tőlem,pedig annyi mindent akartam írni, de csak ennyi jutott eszembe hirtelen... ha valami még eszembe jut akkor levésem természetesen!
Nem állt szándékomban a nagyobb árfekvésű tesók tulajdonosait megbántanom az irományommal, de tényleg jól megszólal ez az új hanggenerátor.

NAGY köszönet "Csavar" gurunak a Roland Zenegalériában, aki a szombatját feláldozva segítségemre volt a hangszer kezelésénél-megismerésénél...smile

Pacsi Picasso


Picasso

Kilépett

 

Fórum lábléc