www.rolandee.hu

Roland fórum

Nem vagy belépve.

#1 2011-03-02 10:17:46

BANDITA
Tag
Regisztrált: 2007-01-29
Üzenetek: 72

GR-55

Szia Péter!

A GR-ben be lehet állítani több féle Gk típust illetve piezzo-t, ha elhoznád a te gitárodat, szóval hozzá lehet állítani. De nekünk is van itt bent egy, ha úgy könnyebb.
Raktáron jelenleg a Gk pickupot tartalmazó szett van. Március végén jön a következő szállítmánnyak Gk nélküli.

Üdv,
Tóth András

Kilépett

 

#2 2011-03-01 19:57:44

detailed
Tag
Regisztrált: 2011-02-23
Üzenetek: 3

Re: GR-55

Köszönöm Gabesz a kimerítő választ!
A jövő hét folyamán szerintem be tudok ugrani személyesen is.
Sima GK-s gitárral lehet kipróbálni?

Sajnos én a GI-20-al egyáltalán nem vagyok megelégedve, remélem annál nem kicsit, hanem sokkal jobb a GR-55. Az nagyon jó hír, hogy a trackingnek mindegy, külső vagy belső hangot triggerel.
Egyébként ha vásárlási szándék is lenne neadjisten, van még készleten, vagy az első kör már teljesen kifutott?

üdv
Péter

Kilépett

 

#3 2011-02-28 11:41:14

Gabesz
Guru
Regisztrált: 2003-10-15
Üzenetek: 260

Re: GR-55

Szia Péter!
A COSM egy fizikai modellezés, amely a GR-55 esetében kiterjed a gitár, és egyéb hangszer modellezésre is (ehhez kell a GK-hangszedő jele), valamint az erősítő, hangfal modellezésekre is. Gyakorlatilag egy leegyszerűsített VG-99 van a GR-55-ben elhelyezve. Ezen felüle tudsz bekapcsolni minden egyes Patch-ben még két PCM alapú szinti hangmintát is. Valamint lehetőséged van a gitár normál pickup jelének bekeverésére is (effektezni is lehet).
Bár sajnos még csak nagyon rövid ideig tudtam kipróbálni a hangszert, de az elsőre lejött, hogy a tracking jobb, mint a GI-20 esetében. A tracking esetében mindegy, hogy belső szinti PCM mintát használsz, vagy MIDI-n keresztül egy külső szinti modult vezérelsz, ugyanaz. Kipróbáltam a hammer és slide játéktechnikákkal is, ami kritikus szokott lenni gitárszintik esetében és tökéletesen működött.
Mindenképpen javaslom, hogy próbáld ki, a Zenegalériában már van bemutató darab.

Üdv:
Gabesz

Kilépett

 

#4 2011-02-25 19:32:05

detailed
Tag
Regisztrált: 2011-02-23
Üzenetek: 3

Re: GR-55

Szia Bandita!
Köszönöm a válaszod! Rossz hír, hogy nem használható hangmodulként sad
Az viszont jó, hogy "mezei" multieffektként igen. Közben lassan összeáll bennem, mi is ez a COSM modellezés...kb olyasmi lehet érzésem szerint, mint amikor egy Variaxot kötünk egy POD-ra, csak ehhez nem kell külön speciális gitár, elég a GK. Olvasható a neten, hogy a GR-55 tulajdonképpen a GT-10, VG-99 és a GR-20 összeházasítása . Ez tényleg komoly, vagy csak amolyan butácska "bemutató" jellegű dolog a fenti hangszerekből? Pl egy GT-10-el összevetve mennyivel kevesebb (a fizikai felépítésből származó eltéréseket leszámítva)?
Az továbbra is nagyon érdekelne, hogy külső hangforrásokra pl. egy hangmodulra kötve a tracking mennyire lassul be, ill. mennyire válik pontatlanná.
Ha úgy könnyebb, a GI-20-hoz képest is lehetne viszonyítani...

köszönöm
Péter

Kilépett

 

#5 2011-02-24 12:16:02

BANDITA
Tag
Regisztrált: 2007-01-29
Üzenetek: 72

Re: GR-55

Kedves Péter!

A gr-55 nem használható hangmodulként.
A COSM lényege, hogy fizikailag modellezi például az erősítőket. Tehát figyelembe veszik, hogy abban az erősítőben milyen ellenállások, csövek, hangszóró stb van és végeredményben kapjuk meg azt a hangot, amit egy valódi erősítő ad (sok cég a végeredményt modellezi és kevésbé hihető a modellezés)
Igen a Gk pickup kihagyásával is lehet használni effekpedálként vagy a tiszta gitárhangot a guitar out-on kiküldheted és akár más effekteket is utánaköthetsz.

Kilépett

 

#6 2011-02-23 10:47:23

detailed
Tag
Regisztrált: 2011-02-23
Üzenetek: 3

Re: GR-55

Kedves Gabesz!
A GR-55-ről szeretnék kérdezni néhány alapvető dolgot, ami talán másokat is érdekel:
-a készülék multitimbrális-e, vagyis a szekvenszerrel/DAW-al rögzített több midi sávot egyidőben vissza lehet-e rajta játszani?
-külső hangforrás triggerelése mennyire rontja le a trackinget, pl egy Axonhoz képest mennyivel rosszabb, ha rosszabb?
-a hangkeltési módokat nem értem kristálytisztán. A PCM hangforrás az világos, a COSM modellezés viszont nem. (nem ismerem a VG sorozatot) Ez valami hasonló, mint amit a Variax gitárok csinálnak, vagyis magát a hangszert modellezi? Az erősítő modellezés pedig úgy néz ki, mint egy sima multiban? A gitár mezei hangszedőjének a jelére is kiterjed a processz, vagyis közönséges multieffektként/erősítőmodellezőként is használható, mint egy GT-10 vagy egy POD, kiiktatva teljesen a GK pu-t?

köszi a válaszokat előre is!

üdv
Péter

Kilépett

 

#7 2011-02-02 13:00:39

Gabesz
Guru
Regisztrált: 2003-10-15
Üzenetek: 260

Re: GR-55

Szia FX!

A COSM-ban nem tudok újításról a GR-55-ben (február végén érkezik az első szállítmány, akkor nekiugrok átnézni). Ami viszont új, hogy kombinálható a gitár / erősítő modellezés (ami ugye nem igényel MIDI átalakítást) valamint 2 MIDI-s szinti hullámforma. Ebben szerintem óriási lehetőségek vannak. Akár egy torzítós szóló hangszín mellé beversz egy szinti lead-et, vagy egy szinti basszus hangot és csodák történnek. Nagyon kíváncsi vagyok rá én is, úgyhogy márciusban már többet tudok mondani.
A VG-99-el kapcsolatban nincs hír új frissítésről.

Üdv:

Gabesz

Kilépett

 

#8 2011-01-30 12:31:09

Fx
Tag
Regisztrált: 2008-10-11
Üzenetek: 5

Re: GR-55

Szia Gabesz!

Azt szeretném kérdezni,hogy a GR-55 Cosm rendszere tartalmaz-e valami új fejlesztést a VG-99-hez képest,ha igen akkor várható-e frissítés a VG-99-re.
Köszi!

Üdv!

Kilépett

 

Fórum lábléc