www.rolandee.hu

Roland fórum

Nem vagy belépve.

#26 2010-10-29 13:25:52

robrtzenesz
Tag
Regisztrált: 2010-04-22
Üzenetek: 178

Re: Kérdés

matrix64 írta:

Van Basco-t sysexre állítani..??? hmm Fura dolgokat lehet itt olvasni..

nem a v.bascoban, hanem cakewalk-al ...azért ennyire hülye nem vagyok..... egyébként meg tökmindegy..... megvan a gw8 több mint 1 éve, és nem haladok vele előre,hanem inkább hátra, amire nekem kell arra valószínűen alkalmatlan, meg én is... meg szar dolog, amikor lenézik az embert... bár lehet, hogy ha én is feltennék 1 kérdést,Pl: a-dúr nak mi a párhuzamos moll.ja. arra meg itt sok nagyokos nem tudna válaszolni....(természetesen tisztelet a kivételnek..)...

Kilépett

 

#27 2010-10-29 13:21:00

robrtzenesz
Tag
Regisztrált: 2010-04-22
Üzenetek: 178

Re: Kérdés

matrix64 írta:

Van Basco-t sysexre állítani..??? hmm Fura dolgokat lehet itt olvasni..

bocsi nem a van basco-an, hanem cakewallkal gondoltam....  amúgy meghallgatnám sok "nagyokos" hogyan szól.....

Kilépett

 

#28 2010-10-29 12:48:26

matrix64
Tag
Regisztrált: 2007-08-17
Üzenetek: 116

Re: Kérdés

Van Basco-t sysexre állítani..??? hmm Fura dolgokat lehet itt olvasni..

Kilépett

 

#29 2010-10-29 10:44:59

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: Kérdés

Érdekes infók!   neutral

Kilépett

 

#30 2010-10-28 23:25:52

Hegedüs Zoltán
Tag
Regisztrált: 2006-03-13
Üzenetek: 160

Re: Kérdés

Szia,

Ment két mail majd jelezd, hogy milyen sikerrel jártál.

Szerintem meg jobban szól ha a GW8-al hajtod a midiket.

Üdv.

Zoli

Kilépett

 

#31 2010-10-28 23:02:59

robrtzenesz
Tag
Regisztrált: 2010-04-22
Üzenetek: 178

Re: Kérdés

szia, azért használom a virtual sound canvas-t,mert nekem a gw8-ról ugyanolyan fapadosan szól mint amikor pendrive-ról indítom,és a gm hangszínekkel szólal meg... hát az nagyon gagyi.... viszont milyen drivert kéne telepítenem, hogy jobban szóljon, mert igazából az lenne a jó, hogy laptopról indítom, és a gw8 hangjai szólalnak meg. Nos, azt tudom, hogy ha cakewalk-al megcsinálok 1 nótát, kitörlöm a sysex üzenetet(azt sem tudom hogyan kell),a van basco-n beállítom sysex-re, összekötöm a gw8-al, akkor a beállított gw8 hangszíneken fog megszólalni a dal.. de ehhez miért és milyen driver kell? ha van neked legjobban az kéne, meg az a kaczor feri dal.. az totál halott nekem pedig 1000 ft volt...   köszi.

Utoljára szerkesztette robrtzenesz (2010-10-28 23:05:01)

Kilépett

 

#32 2010-10-28 19:49:38

Hegedüs Zoltán
Tag
Regisztrált: 2006-03-13
Üzenetek: 160

Re: Kérdés

Hello Rbrtzenesz,

Figyu miért azt a vitual canvast használod? Szerintem sokkal jobban megtudnád szólaltatni a Gw8-ról. Ehhez nem sok minden kell csak egy USB zsinór, meg Gw8-hoz való driver, és kb ennyi. Én hallottam ezt a sound canvas cuccot, bár lehet hogy nem a rendeset, de nagyon gyenge. Én dolgoztam úgy éneklánnyal, hogy laptopról ment neki a szöveg és a dal. De úgy oldottuk meg hogy ne legyen akkora hangzásbeli különbség, hogy USB-vel összekötjük a laptopot, majd a hangszer driverét felraktuk a laptopra, majd a dalokat elkészítettem otthon a hangszeremre, és ezt beraktuk a laptopba. Ő indította a dalokat magának, viszont nem a gyengus hangszínek szólaltak meg, hanem a hangszeré. Teljesen más volt, még akkor is ha nincs megcsinálva, kijavítva a midi. Szerintem a Gw8 GM hangszínei is jobbak mint a canvas-é. Egy próbát megér.

Akkor melyik midi kell?

Üdv.

Zoli

Kilépett

 

#33 2010-10-28 19:34:53

robrtzenesz
Tag
Regisztrált: 2010-04-22
Üzenetek: 178

Re: Kérdés

Hegedüs Zoltán írta:

Szia Rbrtzenesz,

Ez valami új hogy lefagynak a midik. Honnan szerezted azokat a midiket? Én is sok midit használok, de azt még megérteném, hogy a hangszerben lefagy ( ez is furcsa ), de hogy a laptopodon is megáll, hát az a legfurcsább. Milyen lejátszót használsz a laptopon? Milyen hanggenerátor adja a hangokat? Én használom a Van Basco-t is, és és ilyet amiről írsz soha nem hallottam, tapasztalni sem tapasztaltam. Nálam, ha egy midi rossz, akkor az el sem indul.

Figyu próbáljunk ki valamit. Keressél olyan midit ami tutira megáll mindig és ha megvan nekem akkor elküldöm a saját verziómat és kipróbálod hogy az működik e. Majd egy elérhetőséget is küldjél ( email cím ) amire eltudom küldeni neked a midit.

Valóban a Cakewalk-al sokkal gyorsabban pár óra alatt rendbe lehet hozni egy dalt. Próbáld meg használni. Megéri, talán jobban mint az egy hetes dal szerkesztés. Hamar bele fogsz öszülni....:-))


Üdv.

Zoli

A midik mindenhonnan vannak, de főként chris-greg midik. Laptopról úgy nyomom, hogy van basco,virtual sound canvas...mondjuk egy p3-as compaq evo n600c laptopról.. pl: van ez a borzalom Kaczor ferenc-től, hogy ma este drágám,na azt letöltöttem a chris midi-től, és ment egy ideig, aztán az utóbbi időben a vége felé behülyül...(laptopon), gw8-ban szépen mentek a dalok, a múlt héten,a pedró kocsmája című dal közepén egyszer csak megállt,ill. egy hang szólt egyfolytában...(lefagyott?),aztán a többi dalnál is, pedig előtte jók voltak. Kiürítettem a song mappát újra felraktam a midiket, most hallgatgatom őket.Laptopon egy csomó ilyen van,azokat nem is használom(nem is tudnám),de a gw8-nál még nem tapasztaltam ezt.. e-mail címem: robertzenesz@freemail.hu. minden segítséget előre is köszönök.

Kilépett

 

#34 2010-10-28 16:03:37

Hegedüs Zoltán
Tag
Regisztrált: 2006-03-13
Üzenetek: 160

Re: Kérdés

Szia Rbrtzenesz,

Ez valami új hogy lefagynak a midik. Honnan szerezted azokat a midiket? Én is sok midit használok, de azt még megérteném, hogy a hangszerben lefagy ( ez is furcsa ), de hogy a laptopodon is megáll, hát az a legfurcsább. Milyen lejátszót használsz a laptopon? Milyen hanggenerátor adja a hangokat? Én használom a Van Basco-t is, és és ilyet amiről írsz soha nem hallottam, tapasztalni sem tapasztaltam. Nálam, ha egy midi rossz, akkor az el sem indul.

Figyu próbáljunk ki valamit. Keressél olyan midit ami tutira megáll mindig és ha megvan nekem akkor elküldöm a saját verziómat és kipróbálod hogy az működik e. Majd egy elérhetőséget is küldjél ( email cím ) amire eltudom küldeni neked a midit.

Valóban a Cakewalk-al sokkal gyorsabban pár óra alatt rendbe lehet hozni egy dalt. Próbáld meg használni. Megéri, talán jobban mint az egy hetes dal szerkesztés. Hamar bele fogsz öszülni....:-))


Üdv.

Zoli

Kilépett

 

#35 2010-10-28 15:20:17

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: Kérdés

Ez úgy hangzik, mintha a polifónia vagy a memória elfogyna. Át kéne nézni ezeket a MIDI-fájlokat. Nem normális reakció. Lehet "koszosak" a fájlok és ez okoz problémát. Érdemes ilyen esetben Factory Reset-tel helyrehozni a hangszer lelkiállapotát. Javítás után visszatölteni a dalokat.

Kilépett

 

#36 2010-10-28 14:52:40

robrtzenesz
Tag
Regisztrált: 2010-04-22
Üzenetek: 178

Re: Kérdés

Kedves Csavar,megpróbáltam átírni a lábdobot az utasításod szerint,és  működött, mondjuk 1 dalt így átírni kb 1 hét lesz,de szerintem megéri.. mondjuk cakewalk-al biztos könnyebb, de ahhoz meg nem értek még ennyit sem... úgyhogy köszi a segítséget, valóban hasznos volt.. viszont akadt egy másik problémám:a gw8 memoriájában benn vannak a midik, átszerkesztve stb..,a múlt héten(eddig nem csinált ilyet)néhány midi megállt a kb: felénél,ami eddig simán ment az is.. mi lehet ennek az oka? újra raktam a dalokat,de nincs időm végighallgatni mindegyiket, meg az is lehet, hogy most itthon nálam jó, buliban meg megáll a felénél.. tudsz-e ebben nekem segíteni, mert nem merek elindítani így 1 dalt sem. köszi.Lehet olyan, hogy egy idő után behal a midi? mert laptopon is van ilyen problémám(már lassan arról sem merek elindítani 1 dalt sem...),sürgős lenne a segítség, ha persze tudsz(tudtok),

Utoljára szerkesztette robrtzenesz (2010-10-28 14:56:29)

Kilépett

 

#37 2010-10-27 17:38:27

robrtzenesz
Tag
Regisztrált: 2010-04-22
Üzenetek: 178

Re: Kérdés

köszi... nemrég fedeztem fel, hogy a v2 használati dokumentumként mellékelve van a szoftwer frissítéshez.. sok jó dolog van, amiről eddig fogalmam sem volt... hát ehhez segg kell..

Kilépett

 

#38 2010-10-27 12:11:18

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: Kérdés

Neked is javaslom a V2.0 kiegészítő használati útmutatót wink

És egyébként igazad van, stílussal előadni a dalt minden tekintetben sokkal jobb big_smile

Kilépett

 

#39 2010-10-27 11:34:16

robrtzenesz
Tag
Regisztrált: 2010-04-22
Üzenetek: 178

Re: Kérdés

tehát: fogom pl: a lábdobot, és átállítom,és az egész dal lábdobjait így egyenként állítom át... ez idáig okés. utána? mert ha kilépek,és elmentem a dalt(write-song stb),akkor semmi nem változik... egyszerűen nem értem mit rontok el.. ? ha a midik úgy szólnának, mint a stílusai ennek a hangszernek.. huh,és esetleg még szöveget is kiírna...akkor a világ legjobb szintije díjat elnyerné.. legalábbis nálam... ott tartok, hogy inkább megtanulom 5 perc alatt kísérőautomatikával lejátszani azt a pár akkordos dalt, mint a midivel küszködni 1 hetet,és úgy is sz...r, a stílusok, meg a hangszínek eszméletlen bejönnek,csak ez a fránya midi......

Kilépett

 

#40 2010-10-27 11:02:58

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: Kérdés

Sajnos igen. Mivel dal, csak az összes módosítást tudja "felvenni" és így is tudja elmenteni. Számítógépen lehet könnyebb lenne (event editor és ins fájl) bár úgy még nem próbáltam. Mondjuk elég nagy melónak tűnik sad

Kilépett

 

#41 2010-10-26 18:38:07

robrtzenesz
Tag
Regisztrált: 2010-04-22
Üzenetek: 178

Re: Kérdés

értem, tehát ha mindezt megcsinálom, ez azt jelenti, hogy minden egyes lábdob hangnál mondjuk módosítanom kell a lábdobot? valamint hogyan marad úgy? mert próbálgattam én, aztán nem maradt úgy, azért is mondtam le róla...

Kilépett

 

#42 2010-10-26 16:42:00

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: Kérdés

Egy dobkészleten belül megváltoztatni a hangszíneket nem tudod - ahhoz azért nem teljes a programozhatóság. Az micro edit (szekvenszerben - edit) csak a korrigálást teszi lehetővé azzal, hogy például a lábdobod ne a C-n legyen, hanem pölö a Fiszen.
Mivel Song-módban több sávon is lehet dobkészleted (nemcsak a 10-es Midi-Ch.-n) így összehozhatod saját ízlésed szerint, vagy beválaszthatsz a többi csatornára lábdob- illetve pergő készleteket.

Tipp: egy dobkészleten belül találsz több pergő és lábdob hangzást is. Én úgy csinálnám, hogy egy Standard készlet pergőjét használnám és a készleten belül megkeresném a "leghouseosabb" ( big_smile ) lábdobot és azt beállítanám a megfelelő C hangra.

Kilépett

 

#43 2010-10-26 16:21:35

robrtzenesz
Tag
Regisztrált: 2010-04-22
Üzenetek: 178

Re: Kérdés

Csavar írta:

Dalok áthangszerelését érdemesebb a szekvenszerben csinálni (akár a hangszerben, vagy számítógépen).
Dobkészlet-váltásnál előfordulhat, hogy máshová kerülnek a dobhangszínei. Érdemes a szekvenszer mikroszkóp szerkesztését használni. Ott hangonként kicserélhetőek a hangzások.

robrtzenesz írta:

valóban a make up tools jó, hiszen  midit(számítógáps sonar-cakewalk szakértelem híján),én is ott próbálom helyrepofozni, nem mindíg kielégítő sikerrel, de most egy kicsit megnyugodta, mert rájöttem nem is lehet, hanem inkább először valami progival pc-n, majd a make up tools-al finomítunk... ez idáig ké, de a stílusokkal egyszerűen nem tudok végképp mit kezdeni...főleg a dobokkal... esetleg valami trükk?

köszi, de azt hogy kell? mert az nem nagyon van leírva sehol... odáig eljutottam,hogy ha a mdulációs kereket tekergetem, akkor hangonként szólaltatom meg, de mi van olyankor, ha nekem pl kellene 1 standard pergő, és egy house lábdob? erre így magamtól nem jöttem rá..

Kilépett

 

#44 2010-10-26 13:23:50

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: Kérdés

Dalok áthangszerelését érdemesebb a szekvenszerben csinálni (akár a hangszerben, vagy számítógépen).
Dobkészlet-váltásnál előfordulhat, hogy máshová kerülnek a dobhangszínei. Érdemes a szekvenszer mikroszkóp szerkesztését használni. Ott hangonként kicserélhetőek a hangzások.

robrtzenesz írta:

valóban a make up tools jó, hiszen  midit(számítógáps sonar-cakewalk szakértelem híján),én is ott próbálom helyrepofozni, nem mindíg kielégítő sikerrel, de most egy kicsit megnyugodta, mert rájöttem nem is lehet, hanem inkább először valami progival pc-n, majd a make up tools-al finomítunk... ez idáig ké, de a stílusokkal egyszerűen nem tudok végképp mit kezdeni...főleg a dobokkal... esetleg valami trükk?

Kilépett

 

#45 2010-10-26 12:18:57

dominik
Tag
Regisztrált: 2006-08-12
Üzenetek: 67

Re: Kérdés

robertzenesz én szívesen segítenék,de nincs gw8-am ezért nem tudok, az E60 meg más. Zoli,hétvégén beszélünk,én továbbra is azt tudom mondani,hogy az e60 egy megbizható hangszer,én a zenéböl élek és ha nem lenne megbizható már rég elcseréltem volna, akár egy s500-as is jobb lenne, ha nem lenne megbízható. A hangszínei, bejön neked?

Kilépett

 

#46 2010-10-26 11:59:44

robrtzenesz
Tag
Regisztrált: 2010-04-22
Üzenetek: 178

Re: Kérdés

na, úgy érzem kilépek hamarosan innen, senki nem válaszol a kérdéseimre... mire is számítottam, nem tudom, mindegy, hölgyeim-uraim, gw8 eladó.......

Kilépett

 

#47 2010-10-26 11:21:04

Hegedüs Zoltán
Tag
Regisztrált: 2006-03-13
Üzenetek: 160

Re: Kérdés

Szia Dominik,

Szeretnék elnézést kérni minden olyan Rolandot használótól, akit esetleg megbántottam, nem állt és áll szándékomban rossz hírét kelteni.

Igen lehet baj a Yamahákkal is, meg talán mindegyikkel. Sokan mondták annak idején, hogy a Tyros1 lefagy, meg minden baja van. Nekem egyszer sem fagyott le. Az összes hangszerem ami volt egyikkel sem volt különösebb probléma. Tudod ha valaki, akar venni egy hangszert, és utánnanéz hogy miket irnak róla, akkor azt gondolom, hogy az ilyen sok negatív vélemény az nem biztos hogy arra fog sarkalni, hogy ezt kell válasszam. Sajnos ezek úgy tünik megtörtént esetek.

Hétvégn leszek  MSN-n majd kreslek mindenképpen.

Üdv.

Zoli

Kilépett

 

#48 2010-10-26 11:19:04

robrtzenesz
Tag
Regisztrált: 2010-04-22
Üzenetek: 178

Re: Kérdés

Ja, meg azt megkérdezném még, hogy mit lehet tenni abban az esetben,hogy pl: van 1 midi file dal, én másik dobszettet szeretnék, átváltok, és valami eszméletln csörgés-csattogás jön be, hiába transzponálom, akkor se jó, ezt hogy lehet, lehet -e gw8-on belül orvosolni, vagy csak számítógéppel...?

Kilépett

 

#49 2010-10-26 11:15:50

robrtzenesz
Tag
Regisztrált: 2010-04-22
Üzenetek: 178

Re: Kérdés

valóban a make up tools jó, hiszen  midit(számítógáps sonar-cakewalk szakértelem híján),én is ott próbálom helyrepofozni, nem mindíg kielégítő sikerrel, de most egy kicsit megnyugodta, mert rájöttem nem is lehet, hanem inkább először valami progival pc-n, majd a make up tools-al finomítunk... ez idáig ké, de a stílusokkal egyszerűen nem tudok végképp mit kezdeni...főleg a dobokkal... esetleg valami trükk?

Kilépett

 

#50 2010-10-26 10:47:12

matrix64
Tag
Regisztrált: 2007-08-17
Üzenetek: 116

Re: Kérdés

Zoli ! Ez körülbelül olyan,mintha valaki fotókat akarna szerkeszteni alapszinten:átméretezni,fényerő,kontraszt stb. és az Adobe Photoshop legújabb verzióját javasolnánk.Tény, hogy azzal is meg lehet csinálni..
De nem akarok beleszólni,mint álszakértő smile Sok sikert !

Kilépett

 

Fórum lábléc